Dětská hra (2019)

Čekal jsem totální průser, ale nakonec to porovnání s původním filmem nevyznívá až tak děsně. Byť vlastně nejde o klasický remake, protože spojovacím prvkem je de facto jen "vraždící maniacká" figurka.

Diego Maradona (2019)

Dobře udělaný dokument, který mi připomněl spoustu fotbalových akcí a dějů, o kterých jsem jako kluk četl ve Stadionu, Gólu apod. Možná to mohlo být o něco kratší...

Jumanji: Další level (2019)

Solidní pokračování. Z džungle jsme se přenesli do dalších míst. Žádné přílišné vykrádání prvního filmu se nekoná. A Danny de Vito s Danny Gloverem tomu dali vskutku slušný nový impuls :-), takže ani moc nevadí tak trochu "dřevěné herectví" Dwayne Johnsona.

Kořist (2019) odpad!

Tak takhle opravdu ne! Od počátku do konce je všechno špatně - scénář, režie, herci, lokace, triky, hudba... Tohle se fakt totálně nepovedlo.

Králíček Jojo (2019)

Anoncovat to jako komedii? Ve své podstatě to vůbec komedie není. Je to zdařilý protiválečný (či spíše protitotalitářský) film s komickými prvky. Samomluva s virtuálním Adolfem balancuje správně na hraně a ono komično je většinou natvrdo useknuto něčím vůbec ne směšným. Ba právě naopak... Překvapivě profesionálně byla zahrána titulní postava. A Rebel Wilson jako fanatická nazi je prostě super :-)

Krvavá nevěsta (2019)

Velice vydařená záležitost. Možná jen si mohl víc "zahrát" dům rodiny Le Domasových. Trošku dost jazykově přisprostlé :-) a předzávěrečná scéna s "pukáním" je naprosté maso :-)

Nabarvené ptáče (2019)

Vizuální podívaná bez příběhu. Do filmové podoby takřka doslovně převedená knížka. Spíš tedy tři a půl, ale za tu kameru to zaokrouhlím nahoru...

Noční můry z temnot (2019)

Ale jo, na dvě hvezdičky je to OK, už jsem viděl daleko víc horších filmů. Bohužel se člověk neubrání pocitu, že už to někde viděl a hlavně jsou velice slabí herci.

Parazit (2019)

Rozhodně zajímavé a neotřelé. Solidní thriller, ze kterého by se ale dalo vykřesat o něco víc...Ten konec tak trochu vyšuměl a ono postupně budované napětí se kamsi vytratilo. Ale za shlédnutí to stojí, není to promarněný čas.

Psí poslání 2 (2019)

Pokračování citového vydírání prostřednictvím hezkých a roztomilých pejsků. Příběh samozřejmě předvídatelný od samého počátku, ale tak se k tomu musí přistupovat.