Jurský svět: Zánik říše (2018)

Napsat, že to bylo zklamání, nemůžu, protože jsem od toho nic neočekával. Film protekl do kbelíku zapomenutelných spektáklů postavených čistě na technice. A to je málo... Tu jednu hvězdu dávám za Chrise Pratta.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tak už to jede trochu samospádem, ale ještě pořád si to udržuje jistou úroveň, a to navzdory stárnoucímu Tomu Cruiseovi. Možná by to mohlo být trochu kratší, aby člověka tolik nebrněl zadek.

Prezident Blaník (2018)

Vtipný film, leč jen na jedno použití. Za rok už nikomu nic neřekne...

Přání smrti (2018)

O hodně slabší, než původní film s Charlesem Bronsonem. Nezachrání to ani Bruce Willis, který je tentokráte ještě o poznání koženější, než je tomu v jiných filmech...Ta jedna hvězda je za muziku AC/DC :-)

Úžasňákovi 2 (2018)

Je vidět, že když se nechrlí jedno pokračování za druhým každý rok, ale námět se nechá pěkně uležet, jde vyrobit pokračování minimálně stejné úrovně. Ale hlavní postavou je pro mě bezkonkurenčně Jack-Jack :-)

Coco (2017)

Velké očekávání, velké zklamání. Průměrný animáč, který zapadne a nikdo nebude mít chuť ho znovu vytáhnout na světlo.

Dunkerk (2017)

Velice dobře napsaný i zrežírovaný válečný (repektive protiválečný) film. Prolínání tří rovin se velice povedlo, stejně jako výběr herců (Kenneth Branagh není jen Zlatoslav Lockhard, Cilian Murphy není jen hrdinný Jožka Gabčík...). Líbila se mi i kamera a takřka minimalistická hudba...stejně jako fakt, že vždy, když došlo k nějakému "ukolébání" bylo probuzení o to drsnější (např. úplný začátek ukončený řevem střelby). Možná mohlo být na moři vidět více "lodiček", aby bylo jasné, na čem vlastně těch 300 000 vojáků Hitlerovi plácglo před nosem. A pak mám velkou slabost pro Spitfire, jen se mu mohlo při těch detailních záběrech kouřit z výfuků :-)

Escobar (2017)

Skvělý Javier Bardem a překvapivě dobrá Penélope Cruz. A byť je film přes dvě hodiny dlouhý, nenudí, ani není životopisně popisný a sterilní.

Já, padouch 3 (2017)

Tak bohužel sešup na cestě od jedničky k dalším dílům je rychlejší, než jsem čekal. Tady je asi hlavním plusem to, že má film jenom 90 minut. Jenže za celou dobu se tam povedly asi tři vtipy a to je fakt málo...Příběh nic moc a i dabing, který byl v prvnách dvou dílech špičkový, tady pokulhává.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Čekal jsem totální propadák a nastavovanou kaši, ale musím říct, že jsem se bavil. Hodně zachránili herci, kteří se dobře doplňovali, a tak se sem tam nějaká slabší scénáristova chvilka dala přehlédnout. Převedení deskové hry na hru počítačovou bylo velice vkusné i vtipné. A ještě přidávám půl hvězdička za Guns´n´Roses :-)