Bůh ví, co (2014)

Milujem takéto filmy. Myslím, že tá atmosféra sa nedá zachytiť lepšie. Život feťákov nemusí byť tak dramatický ako v Trainspottingu alebo Requieme aj keď je to pre obrazovku príťažlivejšie. Je z toho cítiť, že sa na tvorbe podielal niekto, kto skutočne zažil to čo tento film predstavuje.

Daredevil (2015) (seriál)

Jediná pozerateľná vec Netflix/Marvel ale radšej zabíjam čas pri sitcomoch. To čo je na netflixe najlepšie sa mi zároveň hnusí a to je táto nekonečná tvorba priemerných/podpriemerných brakov. To dobré je síce výborné ale je toho tak málo že ľudom začina pripadať OK aj odpad ako Flash. Dávam 4* aby som nemusel znížiť aj Arrowa ale keď to porovnám s Banshee, ktoré tiež nebolo dokonalé, žmúrim obä oči.

Velká čínská zeď (2016)

Medajlón generála mohol farebnej armáde privolať megazordov a bolo by to dokonalé.

Assassin’s Creed (2016)

2 debilné dejové línie a hopsajúci FASsbender. Žalúdok sa mi obracal pri každom zábere a môj mozog tu prázdnotu nedokázal spracovať, ani napriek značnej snahe. Scénaristi zrejme nemali informácie jeden o druhom, pretože takto zle sa nezladí ani Sisa Sklovská s Lelkesom. Le parkour je "so 2004" a to aj bez pričinenia CGI. Bohužiaľ už nemám 12, aby som sa na takto povrchnom výkvete detských, mokrých snov bavil. 25%

Armáda jednoho (2016)

Pozerať sa 92 minút na Cage-a mi vadilo 1. krát. Neviem si spomenúť kedy ma hlavná postava iritovala viac, a to ma filmy Larryho Charlesa, Jareda Hessa a podobne prekopnuté komédie bavia. Bohužial, vtipné to teda nebolo. 1* za trefné zobrazenie hlúposti američanov skrytej za vieru a národnú hrdosť, čoho ale bolo dosť v predošlej tvorbe. "Well, do you believe in God? And America? And justice? And freedom?!"

Anthropoid (2016)

Ak by to nerežíroval Sean Ellis a v hl. úlohe nebol Cillian Murphy... tak ani neviem. Veľmi mdlé v každom smere to bolo už takto.Tak trochu som dúfal, že po atentáte utečú na bicykloch a za sprievodu Bedřicha Smetanu si nepozriem záverečné titulky.

Westworld (2016) (seriál)

Prvý diel vynikájúci. Po 2. a 3. uberám hviezdu. Zatiaľ to pôsobí tak trochu zbytočne a nezáživne, že scenár by stačil na minisériu o 3, alebo možno seriál s MAXimálne 8 dielmi. Nesie sa to na vlne "počkajte na finále!" a ja čakám, a čakám... V každom prípade to dopozerám a uvidíme. Dúfam že sa mýlim.

Hvězdná pěchota (1997)

Najlepší sci-fi film všetkých čias. Nikdy som sa tak nebavil. Takto to má byť. Marvel a jeho smiešne jednohubky by sa mali učiť od B-čkových tvorcov tohto skvostu. A vôbec každy by si to mal pozrieť aspoň 10 krát a svoje hondotiace merítko definovať na základe Hviezdnej Pechoty. Ak niekto nemá rád toto, nemá rád film ako taký. Dovidenia.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nedokážem odôvodniť ani tu jednu chabú hviezdičku. Digitálne peklo. Radšej si pozriem trilógiu Sharknado ako čokoľvek od Marvelu. Komixové knihy mam priveľmi rád na to aby som toto prznenie vkusu podporoval.