Stranger Things (2016) (seriál)

Po přečtení "zajímavostí" musím souhlasit, že jsem si mnoha z nich v seriálu všiml také... je to úžasná vsuvka... od plakátů odkazující na jiné horory, především Věc, tak na zmínky o Star wars atp... Vejce v lese spojené s vetřelcem nebo kompletní převrácený svět inspirovaný Silent Hill. Odkaz na české Dračí doupě od Martiná Klímy jenž dnes maká s Danem Vávrou na AAA gamese: Kingdom Come: Deliverance pobavil taktéž. Kluci na kolách ve tmě se svítivou žárovkou opravdu scéna jak z E.T. Doufám jen, že pro dobro nás všech tento seriál bude mít pokračování, i když může zůstat tím čím je, a bude to i tak pecka.

Napoleon (2002) (seriál)

Krása.

Alexander Veliký (2004)

Rozporuplný film, avšak milovníci historie a dobré hudby zaplesají. Vangelis opět bezchyby... škoda jen, že stejně jako u Dobytí ráje tak i tu film není po všech stránkách dokonalý, až na tu hudbu samozřejmě. Colin Farrell hraje jako nikdy... věřím mu vše...a popravdě při představě jak asi Alexander vypadal.. si vybavím jeho. Ukažte mi lepší film mapující tak skvostně jednoho z velikánů naší historie, jehož neúspěch daleko předčil úspěchy všech ostatních hrdinů chodících po této zemi. Za Makedonii a slávu ŘECKA!

Sebevražedný oddíl (2016)

To máte tak, když si vezmete pomeranč a mačkáte a mačkáte a mačkáte... a jak jste skoro u konce už máte dost a nedomačkáte... Ale jinak se mi to líbilo :)

Lída Baarová (2016)

Zabité téma... šlo to natočit mnohem lépe. Pavel Kříž přehrával... Stašová neurazila. Táňa překvapila. Scénář jak rajčata po pozdní sklizni. Na začátku jsem si říkal, jestli jsem si nepustil RebeLove...

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Totožný moderně domrvený scénář, jak je zvykem dnešní doby. Namísto pokračování zde dostáváme totální bull* remake... asi jako nové Star Wars, které to holt ale díky větší popularitě přešli vcelku dobře. Jednou Hvězda Smrti zničit nestačila... tak ji zničíme rovnou 2x... V pokračování Dne Nezávislosti máme 2x rovnou všechno! Jelikož natočit dobré pokračování by znamenalo - bohužel myslet... a to v dnešní době kdy se průměrná lidská populace, inteligencí vyspělá asi jako ta ve filmu spokojí se sračičkama jako je tohle... nač? Hvězda za staré známé. Již nastala doba úpadku SCI-FI... svět je převršen konceptárty vesmírných lodí a kosmopolitních soch z výkalů minulosti.

Desatero přikázání (1956)

Charlton Heston to byl frajer... hltám jeho historické filmy. To je celé.