Pán přílivu (1991)

Barbara Streisand si ze své knihovny vzala jednu knihu s červeným přebalem, podle jejího sladkobolného příběhu natočila film, a to docela obstojně a natolik sofistikovaným způsobem, že jsem občas zapoměl odkud ten příběh pochází. Avšak romantikou rozbředlý konec nenechá žádné iluze o původu příběhu.

Není co ztratit (1997)

Ničím nevýjimečná bláznivá americká komedie. Styl "humoru" na míle vzdálený tomu mému. Trochu mně děsí, že (jak jsem se dočetl zde v komentářích) tohle někdo považuje za klasiku komediálního žánru. Pokud bych si měl obhájit dvě hvězdy u komedie se 76%, docela jednoduše: nesmál jsem se!

Deiji (2006)

Originální příběh, který má svou poezii i atmosféru, jenže je u-t-a-h-a-n-ý, p-o-m-a-l-ý.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Čekal jsem nudu. Jaký také může být politický film, kde režisér prezentuje své názory pomocí dialogů? Vždyť je to nevhodné téma pro medium filmu, to je spíše na článek do novin. Byl jsem velice překvapen, jaký spád může takovýto film mít a to díky právě strhujícím dialogům a plamenným diskuzím. Navíc zde se autoři postavili na jednu stranu a možná motivovali ještě pár lidí, to se cení. Dávám pět hvězd, jednak za to, jak Redford dokázal tohle těžké filmové téma zrežírovat, za jeho odvahu, a protože mně to velmi bavilo.

Jaká je Daisy Cloverová (1965)

Žádné velké drama, žádný velký film. Příjemná oddychovka, až na ta hudební vystoupení, která by se klidně mohla z filmu vyškrtnout. A pokud je někdo v tomto filmu "k sežrání", tak výjimečně hlasuji pro mužskou polovinu hlavní dvojice, Roberta Redforda.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Absolutně nesympatický film, s výjimečně nesympatickým antihrdinou Damonem. Kombinace psycho, dramatu, krimi, thilleru v hnusné atmosféře hororu, pryč s tím.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Tento film je krásný, zvláště když se necháte unést a díváte se ze stejné pozice jako pan Kachyňa, pohledem zastřeným, shovívavým a plným pochopení k poctivým a obyčejným lidem.

Dveře dokořán (2006)

Až na to, že to nemá co říci a zároveň to není nic originálního, je to skvělý snímek.

Yeonae soseol (2002)

Nejsem cynik a trocha opravdové romantiky mi nevadí, ale tohle i na mně bylo dost. Táhlé melodie, slzy, snaha dojmout od začátku do konce. Trochu klišé, ale zajímavě natočené a nuda to taky není, akorát je to až předojemné.