• Western

Feng yu tong lu (1990)

Pecka jako všechny tyhle akční nářezy z Hong Kongu. Fei i Lon jsou sympaťáci a líbí se mi jak se jejich přátelství dostane až do stádia, že by jeden pro druhého zemřel. Škoda jen, že konec nebyl ještě větší masakr, protože ze začátku ta akce fakt tepala.

Tong gen sheng (1989)

Mafiánka, kde místo pistolí si dávaj pěkně do nosu a ani né tak kung-fu stylem jako spíš pouliční řežbou. Na závěr se samozřejmě vytáhnou i nějaký ty nože. Film, kde ale nejde hlavně o řežbu, ale spíš o příběh, kde divák soucítí s hlavními postavami a jejich hořkým životem. Film, který říká, že násilí je až ta nevyhnutelná cesta, když už není jak z toho ven. TAKE CARE OF MY BROTHER! I KNOW WHAT I HAVE TO DO!!!

Zhong Nan Hai bao biao (1994)

No co vám budu povídat. Chtěl jsem tomu napálit 4 hvězdy, ale konec už byl moc přehnanej (chytání kulek, 100 zabijáků v domě,..). Oproti hollywoodské verzi je tahle víc na akci než na romantiku a tak prostě na Michaell útočí v obchoďáku asi 40 lidí s bouchačkama, protože je svědkyně zabití nějakýho úředníčka. Hong Kong prostě nemá to pozlátko. Jet-Li chodí pořád s pípákem velikosti manga a jelikož všichni známe verzi s Costnerem, tak nám to připadá víc než vtipné. I tak si myslím, že film má své kvality.

Huang jia nu jiang (1990)

Dost dobrej akční nářez. Dalo mi to zavzpomínat na filmy jako Red Force či Ultra Force. Vůbec mi ani nevadily holky v hlavních rolích. Byly celkem sympatické. Závěrečná mela na staveništi je parádní kung-fu nášup a po jediným jejich úderu bych nevstal ze země asi měsíc. Holky na sebe naběhly jako prasata ke korytu šrotu. Vynikající.

Cahill, U. S. marshal (1973)

Slabší kousek. John Wayne je skvělej jako vždy, ale linie se záporákama a klukama je těžká nuda. Podle okolí a tý obrovský oblohy to vypadá na Texas a tudiž moc krásné prostředí, které ale bohužel nezvládá tu nudu překonat. 40%

Psanci (1980)

YOU STAY HERE AND DIE OR YOU COME WITH US?!! Jak říkám, tyhle ty novější westerny už nemají to kouzlo. Kamera, prostředí, kostýmy. Něco je tam špatně a nepůsobí to jako ty starší. Co se mi ale líbí hodně, tak je akce. Je surová a brutální. Svět po divoké bandě už nebyl nikdy stejnej.

Apache Rifles (1964)

Další klasická Murphyovka. Ideální filmy na nedělní odpoledne, kdy po obědě se člověk rozvalí do sedačky a pak jen zíra. Nebyl jsem po obědě, ale po večeři a nerozvalil jsem se na sedačce, ale na stoličce u počítače. Kdo zná a má rád tyhle filmy, tak ho tímhle film ničím nepřekvapí. Jediná scéna kdy mi přeběhl mráz po zádech byla, když horníci začali pálit před kavalerií do indiánů a Murphy zařval "FIRE". To stálo za to.

Texican (1966)

Naprosto skvělej western. Jde vidět, že tady už přece jenom nějaký ty prachy byly a není to totální béčko jako ostatní Murphyovky. Nejsem sice znalec španělskýho westernu, ale je vidět, že to není typycká amerika, už na exteriérech, ozvučení rvaček, akci a hudby jako takové. Je to do toho špagety stylu. Jinak Luka byste teda naštvat nechtěli. Když se rozzlobí, tak řádí jako pouštní liška které právě nasrali do nory. To už radši šlápnout na škorpióna nebo chřestýše. Audie opět miláčkem žen a jeho nejlepší scéna je jednoznačně ta, kde poprvé potká tu buchtu a pak mrskne klíče od pokoje recepčnímu. To jsem se fakt smál. Jinak Nechápu nízké hodnocení. PS: Gil mluvil jako batman before it was cool. ( ͡° ͜ʖ ͡°)k

Column South (1953)

Většinou v těhle filmech jsou ty dívky rozkošné jako květinky, tahle Marcy byla ovšem tupá jak bodlák. Její xenofobie byla na facku. Jinak musím pochválit film jako takový. Na rozdíl od těch lacinějších westernů co Audie točit v 60s jsou ty z 50s na mnohem lepší úrovni.

Bullet for a Badman (1964)

Teda Lottie a Susan byly very hot chicks. Akorát teda Susan měla tu podprsenku, která jí z vnad udělala dva nebezpečné bodce a kdo by se s ní chtěl obejmout, tak jen na vlastní nebezpečí, protože dotyčný by taky mohl skončit s propíchnutou plící. Audie zde odevzdal svůj standart. Závěr filmu je velké akční finále, kde indiáni z kmene Apačů zaútočí a Audie je masakruje a nabodává kopím jejich střeva (sice je vidět jak bodne vedle indiána do země, ale to nevadí, protože všichni máme představivost). Mno a úplnej závěr? Málo vykradenej Klekí Petra, kterej tohle dělal ještě když to nebyl mainstrem.