• Western

Železný opičák (1993)

SILNÝ MUŽ PLÁČE KREV PŘED TÍM, NEŽ PLÁČE SLZY!!! Parádní kung-fu nářez. Jak jinak když tam hraje Donnie Yen. Tyhle ty straší kousky z devadesátejch jsou stejně nejlepší, páč do všech novejch filmů se pořád dávaj nějaký hnusný barevný filtry a CGI efekty. Tohle je přesně to jak to má být.

Wong ga faan (1986)

YOU WON'T DIE! AT WORST WE'LL DIE TOGETHER!!! Parádní kriminálka s mým oblíbeným Danny Leem. Škoda, že není víc akční. Akce se dočkáme až na závěr filmu, ale stojí každopádně za to. Shing to tam pěkně hejtuje a plive olovo na všechny strany jako rozdrážděná kobra, které právě někdo šlápl na ocas. Prostředí Hong Kongu v téhle době mě fascinuje a je dobře, že spousta scén se odehrává venku. Za mě skvělej film.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Některý scény jsou tam fakt skvělí a vypadalo to, že to bude lepší než jednička, ale nakonec to dopadlo stejně jako ona. Konec filmu je prostě jeden velkej chaos a humor se nějak vytrácí. Přesto nelituju, že jsem se na to podíval. Tento víkend jsem totiž zrovna sjížděl všechny tyhle horory ze kterejch si tu dělaj prdel a tak jsem je měl v živé paměti. Panenka Annabelle už pro mě nikdy nebude tak děsivá, po tom co jí zprasil Wayans. Bude se mi lépe spát.

Zvláštní policejní jednotka zasahuje ve městě (1988)

Krvavější a brutálnější než jiný akční krimi té doby, to jo, ale bohužel příběh mě nezaujal a přistihl jsem se několikrát během filmu, jak jsem myšlenkama někde jinde. Film opravdu zachraňuje jen jeho naturalistické ztvárnění. Krev, krev a zase krev.

Annabelle (2014)

Co říct. Asi to není nejlepší horor na světě, ale má své nesporné kvality a v kině mě bavil. Jako nejsilnější adrenalin bych viděl všechny scény, kde se objevuje démon. Zvláště ta scéna ve sklepě a posléze na těch schodech. Koukat takhle do temna a vidět nasranýho nastartovanýho ďábla proti sobě bych fakt nechtěl. To je přinejmenším spooky.

V zajetí démonů (2013)

WHEN THE MUSIC STOPS, YOU'LL SEE HIM IN THE MIRROR STANDING BEHIND YOU! Když jsem se na to díval po prvé, tak jsem byl opilej a nějak se zapomněl bát, tak jsem tomu dnes dal po čtyř letech znovu šanci a světe div se, sám, střízlivý a po tmě je to docela nepříjemné na koukání. Atmosféra je a první noci než dorazí Warrenovi jsou děsivé k smrti. Dívka na skříni byla asi nejhorší. S Warrenovejma jsem se cítil trošku víc v bezpečí a tak jsem rád, že na scénu dorazili brzy.

Yi chu ji fa (1991)

JEN MRTVOLY UDRŽÍ TAJEMSTVÍ!!! Mno já nevím. Ringo a ty jeho výkyvy. Jednou natočí nějakou pecku a jednou zase nějakej těžkej průměr. Asi podle toho jak si zrovna zakouří opia. Sammo a jeho scéna s hadicí byla teda ultra erotická a chvíli jsem se o našeho tlouštíka i bál. To když ho srazí autem a on udělá takovej šílenej přemet. Skoro to vypadalo, že kdyby spadl trošku jinak, tak jeho vaz udělá "křup" a "čau". Ale abych jen nehanil. Film má i světlí stránky. Bitka v restauraci a nějakej ten humor se tam taky najde.

Ying hung ho hon (1987)

No, jak to jen říct. Prvních asi 80 minut se stanou jen dvě popravy (za to luxusní), ale jinak se v jádru nic neděje. Už, už, se to blížilo ke konci a já viděl, jak tomu dávám, tak na nejvýš dvě hvězdy. Jenže pak následovalo ohnivé inferno a kulek najednou lítalo vzduchem tak 10.000 a všichni hořeli a křičeli v agonii, když jejich zkrvavená těla padala k zemi. Chai přišel o všechno a neměl co ztratit. Heroic bloodshed jak má být.

Tie xue qi jing (1987)

Kriminálka s Danny Leem. Dala by shrnout do slov: motorky a Porche, ale je toho víc. Sice se za celý film vystřelí jen 5x a to ještě k tomu v jedné scéně; sice to není film dělaný na akci, ale i tak prostě baví. Nejvíc mě dostala asi scéna, kdy přejedou strýčka Lu, má zlámaný nohy, asi nějaký to vnitřní krvácení a v nemocnici mu začnou operovat slepák. To jsem se fakt zasmál. Jinak je film z fajn prostředí Hong Kongu se sympatickým Dannym a skvělou úvodní písní.