Agent Carter (2015) (seriál)

Jedna žena se odvážně vydává tam, kam se ještě žádná nevydala... Peggy Carterová je kus a je to nejlepší ženská postava z MCU. Celkový "feeling" vychází z prvního dílu Kapitána Ameriky a časově se odehrává pár let po konci 2.sv a děj se točí okolo ukradených vynálezů Howarda Starka. Stylem se odlišuje od jiných "Marvelovek" a jede více ve stylu špionážních filmů. 1. série 75%

Akuma no Riddle (2014) (seriál)

12 vražedkyň - 1 cíl.. Co se stane když se jedna z vražedkyň rozhodne ochraňovat svůj cíl? Takové yuri guilty pleasure. Anime obsahuje v každém díle jiný ending, vždy zaměřený na jednu z vražedkyň a nazpívaný dabérkou dané postavy. 75%

Apokalypsa (1979)

Redux cut: 95% Theatrical cut: 90%

Armáda temnot (1992)

Director's cut verze má alternativní konec. Spoiler: /Ash se nevrátí do své doby, ale objeví se v době po apokalypse./ 82%

Atlas mraků (2012)

Dokonale vybroušený "šestihranný" Diamant. Neexistují slova, kterými by se dal Cloud Atlas dostatečně popsat. To se prostě musí vidět, zažít a předně procítit srdcem a pochopit hlavou. Nevládnete-li dobrou angličtinou, tak Vám doporučuji titulky od autora Lepros, který dokonale vystihnul originální pojmy. Nejlepší citát: „Co je kritik než ten, kdo čte rychle, arogantně, ale nikdy moudře.“ 100%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Epos biblických rozměrů. Batman v Superman má blíže ke komornímu "temnému" dramatu s filozofickým podtextem, než-li k humorným mainstream Marvelovkám. První dvě hodiny není ve filmu prakticky žádná velká akce(poslední akční hodinka to dostatečně vynahrazuje). Jestli je to dobře nebo špatně záleží čistě na preferenci diváka. Síla požitku z filmu záleží dosti na tom , jestli je divák znalý komiksů a líbil se mu "božský" Man of Steel(který je lepší). Neznalý divák může být zmatený z Batmana, který zabijí lidi a z některých odkazů, které naznačují budoucí události a superhrdiny. Film trochu doplácí na to, že se snaží být pokračováním Man of Steel, zárověň samostatným filmem o Batmanovi, crossoverem mezi nimi, malou ochutnávkou Wonder Woman (která je nejlepší částí filmu) a ještě "ukázkou" na budoucí filmy (Aquaman, Cyborg, Flash, Justice League). Ultimate Edition s délkou "tří hodin" vyplňuje díry zmrzačené kino verze, ale i tak by snesla ještě malé prodloužení. viz (Spoiler: Lois s kopím WTF). Osobně se mi film líbil a užil jsem si ho, ale výhrady mám určitě k nevyváženému "děravému" scénáři a dialogům které trochu šustí papírem. Obsazení Bena Afflecka na Batmana byla trefa do černého a též charismatická Gal Gadot na Wonder Woman byla excelentní ,už se nemůžů dočkat až uvidím jejich samostatné filmy. Taktéž šílený Lex Luthor v podání Jesse Eisenberga byl dost zábavný. Suma sumárum odcházím z velké části spokojený, ale doufám, že další filmy se vyvarují chyb BvS. //edit: Po zvážení mé převeliké náklonnosti k Snyderovi musím objektivně snížit hodnocení a uznat, že to byl vcelku bordel. Ultimate Edition-60%

Berserk - Season 1 (2016) (série) odpad!

Pokud Berserk díky stylu animace začne působit jako večerníček pro děti, tak je očividně něco špatně. O krácení a zpřeházení událostí z mangy ani nemá cenu mluvit. Dalo se čekat, že se příběh vrátí na začátek mangy, který byl ve filmech vynechán a zároveň obsáhne nějaké pozdější události. Když shrnu dojmy z první epizody, tak dabing Pucka je příšerný, soundtrack rve uši, 3D postavy působí jako pěst na oko, ani Guts nepůsobí nijak charismaticky. Nováčkům jednoznačně doporučuji skočit na boží mangu, případně začít původním seriálem. 2. díl: Hail Susumu Hirasawa (jeho skladba Hai yo zachraňuje co může), tvůrci používají zvláštní logiku-vynechají kapitolu Lost Children ,ale přesto mají čas tam nacpat zbytečné flashbacky a hned nechají Gutse bojovat s rytíři Holy Iron Chain (kvůli zraněním nemůže plně máchat mečem), ale nějak zapomenou divákovi vysvětlit, kdy se Guts zranil. Cenzura bradavek Farnese je už jen taková třešinka na téhle mizérii. I když mi to rve srdce, tak prostě nemůžu dát vysoké hodnocení jen proto, že se to nazívá Berserk. Hoši ze studia "GEMBA" by zasloužili provést klystýr Dragonslayerem. Zatím 10%

Bezstarostná jízda (1969)

Kultovní dílo plné svobody. Nejlepší skladba : Steppenwolf - Born To Be Wild.

Bing fung hap: Cung saang zi mun (2014)

Hvězdička za Donnieho, který stříká 3 metry daleko, skáče 10 metrů vysoko, narodil se v minulosti ale probudil se v přítomnosti, hází čínské jídelní hůlky rychlostí kulometu, prdí ve výtahu a v neposlední řádě se chystá všechno tohle provádět i v pokračování, které si rád nechám ujít... Ještě přidána hvězdička za akční scény, ty byly opravdu dobré a celkově je to docela zábavná blbina. 40%