Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Očekávání byla nemalá a výsledek je kapku jiný než jsem očekával, ale přesto zábavný. Avizovaný Mad Maxovský styl z nejlepšího třetího dílu série je tu jen po krátkou dobu a za doprovodu epileptického střihu je vystřídán klaustrofobními místnostmi z prvního dílu. Akční scény jsou oproti předchůdcům bez zpomalených záběrů, ale o to více nepřehledné. Milla tentokrát zapomněla sexy obleček a už jí to nekope jako za mlada, ale i tak má holka pořád jiskru a s trojhlavňovou brokovnicí předvádí divy. Kavalír Iain Glen si odskočil z GoT a vyloženě si užívá roli záporáka a neskonale mě bavil. Nastolené vražedné tempo mi dosti pomáhalo nevnímat značně tupý "příběh", ale s překvapivě uspokojujícím zakončením, které může a nejspíš bude mít další pokračování. Očekávám něco ve stylu "New Beginning". 55%

Hyper Future Vision GUNNM (1993)

Kvalitní reklama na kultovní manga předlohu mangaky Yukity Kishira. Anime víceméně pokrývá dva svazky mangy, poodhaluje dystopický svět budoucnosti s dobrými postavami v čele s androidkou Gally a tíživou atmosféru doplňuje nádherná hudba, konec zůstává otevřený. J. Cameron se bude muset hodně ohánět, aby nezjebal svojí nadcházející adaptaci... Doporučuji pouze pokud hodláte číst mangu. 75%

One Piece: Taose! Kaizoku Ganzack (1998)

První One Piece projekt vydaný k 30. výročí magazínu Shounen Jump. Tahle OVA je důkazem, že seriál mělo dostat do rukou Production I.G a režisér Goro Taniguchi (Code Geass). Kvalitnější animace, lepší zvuky, svižnější režie i lepší hudba než v prvních 100 dílech seriálu. Oproti seriálu zamrzí horší dabing.

Speed Racer (2008)

Doteď nechápu jak někdo mohl dát Wachowským 120 mega na adaptaci 50. let starého Anime seriálu. To zákonitě muselo skončit finančním propadákem a nepochopením většiny mainstream diváků. Každopádně je důležité se na film podívat z mnoha úhlů a uvědomit si čím má být (Anime adaptací) a čím není (Matrix). Pokud holdujete Anime, vizuálním orgasmům a závodům, tak je tenhle film přesně pro vás, pokud skřípete zuby jen při pohledu na Japonce, tak radši utečte. 80%

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Masterpiece. Zvěsti o jednom z nejlepších anime se potvrdili a já byl uchvácen Kenshinovo krvavou minulostí, nadšen z úžasného soundtracku, oněměn z kvalitní animace a podlomen z konce. Doporučuji nejdříve vidět seriál/mangu, protože Kenshinova minulost je v celém příběhu dlouho zahalena tajemstvím a je odhalena až později, ale i tak tohle čtyřdílné OVA obstojí i jako samostatné dílo a divákovi nabídne ucelený příběh plný Války, Zrady a Lásky. 90%

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Jedním slovem Geniální. Madoka Magika klame tělem, pohrává si s divákem jako kočka s myší a ani náhodou není klasicky dětským "Mahou Shoujo", nýbrž do detailu propracovaným - psychologickým veledílem. Co také očekávat, když Madoku napsal známý Řezník- Gen Urobuchi (Fate/Zero, Psycho-Pass, Thunderbolt Fantasy). S geniálním příběhem a postavami, jde v ruku v ruce i skvostný vizuální kabátek od studia Shaft, podpořený přesně sladěnou hudbou od mé oblíbenkyně Yuki Kajiury. Už dlouho jsem neviděl, aby byl opening a ending součástí děje (doporučuji nepřeskakovat) Viděna vylepšená BD verze. Doporučuji nejdřív shlédnout seriál a následně filmy. 95% (V mé topce)

RWBY (2012) (seriál)

Vřele doporučuji - boží souboje (jedny z nejlepších vůbec), úžasný soundtrack, vtipný humor a dobře napsané postavy. Příběh je klasika která neurazí. Od legendárního autora Montyho Oumy (budiž mu země lehká) doporučuji shlédnout i jeho starší dílko - Death Fantasy. 81% Trailer: Zde

Hellsing: The Dawn (2011) (seriál)

Výživný i když bohužel nekompletní prequel k Hellsing Ultimate. Uvidíte mladého Waltera, staré dobré nácky a možná se ukáže i Alucard v zajímavé podobě. Třetí díl obsahuje reklamu na Drifters . Pokud chcete znát konec, tak odkáži na mangu. 75%