Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Přepálenou stopáží a humorem hnaným opravdu na kraj ztrácí pokračování Kingsmana svoje kouzlo. Ale díky své ústřední trojici dokáže po celou dobu spolehlivě zabavit a člověk se prakticky těší, co se stane dál (protože to většinou bude ještě šílenější). Překvapivě se ve filmu nacházejí prakticky jen tři (TŘI) akční scény, takže pak už záleží jen na divákovi, jak mu budou připadat zábavné konverzační eskapády mezi nimi. 8/10 a trojku bych si dal, jen bych rád, aby se asi trochu ubralo ze šílenosti (ať je tohle přání divné tváří v tvář jedničce jak chce). Jedna scéna byla už tak moc WTF a popravdě se mi vůbec nehodila ani k Eggsyho postavě/povaze - trapně (najednou) ztichlé kino mi dává za pravdu.

Válka o planetu opic (2017)

Poklidné a přitom strhující, tiché a přitom pohlcující. Poslední díl této trilogie je úplně všechno jen ne to, co jsem od něj čekal a je to moc dobře. Kdo by to byl řekl, že se člověk bude cítit nejlépe u filmů s digitálními opicemi, aniž by měl neustále pocit, že z něj scénárista neustále dělá blbečka. Bonusem je už jen fakt, že každý jeden záběr je absolutně dokonale promyšlený a některé záběry s orangutanem odmítám považovat za čisté CGI. Paráda za skoro 9/10 nebýt chvilkového zakolísání tempa v prostředku. Pomrkávání na původní film je parádní a zajímalo by mě, jestli dojde na remake nebo to nechají být. Tak jako tak, prequely, které měly smysl.

Wolverine (2013)

4* hodnocení je za prodlouženou verzi. Kupodivu opravdu dobrý Wolverine.

Trpaslík - Úterý (2017) (epizoda)

Hele, dokud budeš černej, tak jsem pro tebe PAN Staněk!

Trpaslík - Pondělí (2017) (epizoda)

Ten pocit, když si uvědomíte, že si ten WTF škleb na vašem obličeji strašně užíváte a chcete i víc. SNad se tne do živého ještě trochu razantněji.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Do háje, nikdy nelezte do kina ospalí. Věřím, že až to uvidím podruhé a jakože stopro uvidím, tak se mi to bude líbit ještě víc. Tady jsem těsně před vypuknutím závěrečné půl(třičtvrtě)hodiny začínal mírně pospávat a nějak nejsem schopen odhadnout, jak moc mě nudil film nebo jak moc jsem chtěl prostě a jednoduše spát. Ale z jiného soudku. Jsem moc rád, že mi to po všech negativních ohlasech tak moc sedlo. Jsem rád, že si můžu před epizodou IV dát tenhle mezifilm, protože jeho závěrečné minuty jsou pro fanouška absolutně nutné (i když možná jen pro takového normálního fanouška a ne ty, kteří za celý život nepřečetli nic jiného než všechny knihy Star Wars universa a teď brblají, že filmy uhnuly jiným směrem) a ve chvíli, kdy se TO stalo, tak jsem jen nadšeně v duchu tleskal. Ano, ten film má i spoustu zcela objektivních chyb. Zaprvé digitální tváře opravdu ještě nejsou tam, kde by si asi tvůrci přáli (a moc nechápu, že zrovna ve SW nedosahují té nejlepší úrovně, která už mohla být vidět v jiných filmech), zadruhé jsou to přetáčky a člověk, který si pustil kterýkoliv trailer a těšil se na pár opravdu ikonických scén, tak se jich nedočkal a nějak si nejsem jistý, jestli ta plochost většiny postav byla zamýšlená takhle od začátku. Na druhou stranu má film K-2SO, nejzábavnějšího droida dosavadního filmového SW vesmíru, několik opravdu povedených (ale i zbytečných..) pomrknutí k ostatním filmům a neskutečně vypiplaný celkový vizuál, kdy, hlavně v soubojích o atol, jsem se jen kochal. Neustále propíraná hudba je na samostatný poslech opravdu dobrá, ve filmu mi vadila jen podivná kakafonie zvuků, která se ozvala společně s logem Rogue One, místo nějaké zapamatovatelné melodie (i kdyby recyklované..;). Jestli ten soundtrack vznikl opravdu za pouhé 4 týdny, tak všechna čest. Dalším mezičlánkům Hvězdných válek přeju hlavně míň produkčních komplikací a těším se! 3D kupodivu dobré (hlavně ve vesmíru)

Hodný dinosaurus (2015)

Průhledný, jednoduchý příběh. Animák, který budou mít děti raději než V hlavě a nikdo se tomu nemůže divit. Poprvé v životě jsem si užíval plné kino pokřikujících capartů, kteří reagovali na film a nedělali bordel z nudy. Navrch nádherné vizuální zpracování přírody, kde jsem si u prvních pár záběrů nemohl zvyknout a podezíral tvůrce v pouhé upravení reálných záběrů. Naprostá nádhera. 7/10

Expanze (2015) (seriál)

Stanice SyFy konečně různými srajdami vydělala dostatek peněz na natočení další sci-fi pecky. Parádní výprava, zábavný mysteriózní příběh a postavy, které možná působí v prvním díle lacině, ale v dalších se s nimi sžijete, ani nebudete vědět jak. 8/10 Hlavně ať to zvládnou dotočit do konce. Příběh knih se zdá být velmi zajímavý.

Deadpool (2016)

Deadpoola filmový komiksový svět prostě potřeboval. Nejenže puberťáckými vtipy sráží cokoliv, nad čím jsme kroutili očima v jakémkoliv Marvel/DC filmu, ale navíc nastavuje vtipné zrcadlo:) Od začátku do konce. A ještě navíc to funguje. Plnou palbu nedávám, protože na dvou místech mi přišlo, že se to solidně zadrhlo a struktura vyprávění nebyla zas tak top, jak se tu píše. Nicméně je to pecka. Doufám, že se dočkám konečného usmíření Foxů a Marvelu a vznikne díl Deadpoola, který bude nepokrytě fuckovat a dělat si p*del ze všech, objeví se u Wolverina doma, olíže mu drápky, vyleští plešku Profesora X, zneuctí Thorovo kladivo a vysměje se Capovi do ksichtu. Fakt moc bych to chtěl vidět:) Ale popravdě budu rád klidně jen za drobný upgrade. Těším se! 8/10

Jurský svět (2015)

Lepší než jsem čekal, horší než jsem si přál, ale pořád a stále je to Jurský Park. Atmosférou, postavami, příběhem a vyzněním. Skvělý blockbuster, který ani na chvilku nenudí. Zamrzí to nepochopitelné a neobhajitelné blbnutí s podpatky (jako vážně?), které šlo vyřešit desetisekundovou scénou. Naopak potěší odkazy na první díl, při kterých mě mrazilo přesně tak, jak jsem doufal. Být mi stejně , jako když jsem viděl poprvé Jurský Park, asi bych na takový film vzpomínal úplně stejně. Klukovské dobrodružství, které by i přes požírání lidí chtěl zažít každý. Další díl může jen přkvapit, ale vzhledem k naznačené military lince mě nechává kupodivu značně chladným. Holt budou muset tentokrát zrecyklovat Ztracený svět, aby mě to znovu pořádně chytlo :) 8/10