Český lev 2015 (2016) (pořad)

Za průlet hudební historií všechny palce nahoru! Zbytek průměr a podivně nedomyšlené neoznamování, která kategorie se právě vyhlašuje. Asi bude něco špatně, když největší humor předvádějí vědci předávající ceny.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Provinilý tón a "neodvaha" (až na pár docela přesných vtípků) veřejně vystoupit proti blbosti Anga Lee a Jady Pinkett Smith srazil pro mě nejspokojenější předávání cen úplně na kolena. Škoda. A jsem přesvědčenej, že spoustě černošským hercům vadily prohlášení o "nespravedlnosti" poroty snad ještě více, než komukoliv jinému. Chtělo by to Rickyho :)

Transformers: Zánik (2014)

Série, pokud má opravdu pokračovat, potřebuje nového režiséra. Od druhého dílu to vypadá stejně. Navíc, nemůžu si pomoct, některé scény z Číny působí, že je byli nuceni natočit na první dobrou, což u takovéhleho filmu naprosto nechápu. Pomoc čínské lidové armády Hong Kongu tomu nasadila jen korunku:D Ale tak, dobře. Triky jsou naprostou špičkou stále.

Divergence (2014)

Ta třetí hvězda by tam teoreticky mohla být za hudbu od Woodkid. Ale nebude, protože klišoidní schémátko (do záporáka obsadit známého herce/herečku a tim naše snaha končí) opět útočí a navíc se v tom filmu strašně dlouho, ale strašně dlouho!!, nic neděje - 5/10. Příběhově se z nápadu dalo vykřesat mnohem, mnohem víc. Škoda, že se podobné filmy musí natáčet stylem, rychle rychle, do roka a do dne musí být další díl. A to, že je to dle knižní předlohy neberu. Převod do filmu může být i mnohem lepší (Maze runner). Nicméně se nejedná asi o nic, co by bylo výrazně špatné nebo dokonce k nepřežití. A kupodivu jsem se místy dost bavil.

Kouzelníci (2013)

Nevyužitý potenciál. Absolutně.. Na 2* se to vyšplhá jen kvůli tomu, že Carrey hodně trefně předvádí Crisse Angela, kterého bytostně nesnáším a že je to občas docela sranda. Chtělo ubrat na mimóznosti Carellovo postavy. Vlastně na mimóznosti obou hlavních hrdinů. 5/10

Hua pi (2008)

Filmařsky možná lahůdka, ale zvuky a hlavně HUDBA jsou naprosto odporné. Je teda pravda, že jeden motiv se mi líbil, ale zbytek nechápu, jak si někdo mohl dovolit dát do takřka fantasy filmu. 4/10

Základka (2012) (seriál)

Neustálým zoomováním do hrobu... Ale překvapivě po třech dílech jsem si zvykl na styl humoru a přišlo mi to celkem fajne. Rozhodně lepší než 90 procent zbytku seriálů na komerčních televizích.

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

Jedna hvězda za trefnou scénku s Mnichovskou dohodou a druhá za absenci fekálního humoru, který je v novodobých parodiích přítomen prostě pořád a navíc pár tref do černého. Bohužel je to celý tak nějak pořád divný a hloupý a "uvědomělý" konec je na odpad... Přitom je ten film víc kritický než sám M. Moore :)

Ring (1998)

Japonský originál nesahá svému remakeu ani po kotníky. Bohužel... A to jsem se vážně těšil, první zjištění, že originální japonské horory se mnou ani nehnou, jejich přehrávání je na mě trochu moc.

REC 3: Počátek (2012)

Jedničku a dvojku považuji za velmi dobré filmy, a tak jsem se na origin těšil jako na málo co. Ale.. Název děsně klame a o žádný vznik se nejedná. Jde tu pouze o epizodku na jiném místě ve stejný čas a popravdě se ani nic moc více nedozvíte. Toť největší zklamání a popravdě jsem rád, že jsem se tuto "nepointu" dozvěděl před filmem, jinak bych byl asi zklamán víc a víc. Zbytek je docela příjemná a jakžtakž zábavná řezničina se zombíkama, kteří nemají rádi kecy z Bible a místy je to opravdu tak zábavné, až se zasmějete DOBRÉMU nápadu. Doufám, že druhý režisér se čtyřkou nezklame a nějak REC rozumně uzavře. Tohle byl jen takový datadisk pro zkrácení času. Bohužel.. (ačkoliv se z traileru může zdát že motorová pila je konečně zpět, tato scéna ubližuje filmu skoro nejvíce) 5/10