Fantomas (1964)

Dávám Fantomasovi vysoké hodnocení nejen kvůli vzpomínkám na dětství, kdy to byl jeden z prvních filmů, které jsem viděl v kině (po boku animáků, filmů pro děti a Pokladu na Stříbrném jezeře). Zde je to dané také tím, že Fantomas je zkrátka časem prověřená zábava, film, na který se dá koukat častěji než jednou či dvakrát za život. A k tomu ještě vynikající hudba a typický Fantomasův smích! :-)

Melrose Place (1992) (seriál)

Na Melrose Place bylo nejlepší, že i zpočátku kladné postavy se časem změnily v pěkné svině. Myslím, že zde pak nebyl jediný hrdina či hrdinka, kterému by divák mohl držet palce, aniž by si o něm okolí nemyslelo, že je "divnej", když fandí takovému parchantovi :-D

Vražda po americku (1991)

Celkem solidní thriller, který jsem kdysi dávno viděl u známých na videu. Tenkrát mě zaujal scénář s překvapivým zvratem. Nicméně dnes (2007) si z toho filmu už moc nevybavuju. Jen vím, že onehdá jsem taky narazil na brakový román Srdcerváč, který vyšel v edici Stopy hrůzy a bylo to téměř to samé jako Vražda po americku. Kluk randí s několika holkama najednou. Postupně začnou jedna po druhé umírat, resp. někdo je vraždí. Podezření padne na toho studenta, který se snaží přijít na stopu vrahovi a zároveň zdrhá před policií.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série vynikající, druhá slabší, třetí k smíchu a vzteku.

Hra (1997)

Škoda, že jde o typ filmu s překvapivou pointou, takže při dalším zhlédnutí se vytrácí velká porce napětí.

Silent Hill (2006)

3* plus 1* za atmosféru a vizuální pojetí. Hru jsem sice nehrál, ale viděl jsem z ní dost screenshotů a obrazově je film poměrně věrně vystihl.

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál)

Pokud bych povídky objevil přes internet, kde by je tvůrci nechali volně ke stažení, bral bych je podstatně jinak, než jako divák natěšený na horor, který si půjčil ve videopůjčovně. Dostala se mi do rukou pouze druhá část série, nicméně hororového jsem na ní neshledal vůbec nic. Vše působí jako výsledek víkendového řádění příbuzných a přátel, kterým se záhadným způsobem povedlo svoje povídky distribuovat široké veřejnosti. Nicméně jsem za cenu půjčovného zjistil, že si mám dát na další díly série pozor a určitě si je nekupovat, leda bych snad byl jeden ze zúčastněných aktérů, který bych chtěl svým známým a kamarádům ukazovat, že je "slavnej". Hvězdička za Absolventa.

Telefonní budka (2002)

Když se někomu (v tomto případě J. Schumacherovi) povede natočit film, který vás udrží v pozoru po celý děj, přestože se odehrává víceméně jen v telefonní budce, zaslouží si získat vysoké hodnocení. K vynikajícímu diváckému zážitku přidávají jednotlivé složky a zejména one-man show pana Farrella.

A loď pluje (1983)

"Na luxusním parníku Gloria se sejde různorodá společnost, aby pohřbila do moře popel operní divy Edmey Tetuové. Novinář Orlando jak ovypravěč představuje divákovi svérázně vyšinuté spolucestující, z nichž každý sám o sobě nese svůj příběh. Kromě nich je na palubě osamělý a zamilovaný nosorožec. Když kapitán přijme na loď srbské trosečníky, začne parník pronásledovat jedno neštěstí za druhým. Rakouský křižník nekompromisně žádá vydání Srbů. Krátce na to jsou obě lodi potopeny. Přežijí jen novinář a nosorožec." (Bohužel, nemám poznamenáno, z kterého zdroje tato citace pochází :-(

Město žen (1980)

"Tlachání stříknutého muže po večeři." (Fellini)