Zloděj životů (2004)

Snímek je sice plný provařených klišé, ale díky mému nulovému očekávání mne docela mile překvapil. Logičnost zápletky je lepší blíže neprozkoumávat a pokud se necháte unášet popcornovým řemeslem, nebudete ani zklamaní, ani nadšení. Zloděj životů je spíš takový lepší televizní film s Angelinou Jolie (mimochodem, nechápu, proč je zde uvedena až na 7. místě, když hraje jednoznačně hlavní roli :-) Jen by zde mohlo být méně různých "pocitů" a "tušení", které veškerou detektivní práci shazují a fungují jako hloupý oslí můstek pro dopadení vraha.

Muž s cejchem smrti (1990)

Muž s cejchem smrti a Nico Seagala zviditelnily. Suchar co láme kosti nepřátelům na potkání a s nikým se nemazlí byl příjemnou změnou. Jamajčanova replika "Já a já tě zabít na krev, ty krvavá spratek!" patří mezi mé nejoblíbenější. Přesto se jedná o "pouze" akční film, a tak je lepší vypnout mozek při jeho sledování. Nebo si pustit na videu něco úplně jiného :-)

Tarzan (1984)

Příjemná adaptace Burroughsovy předlohy, jedna z nejlepších rolí C. Lamberta.

Bournův mýtus (2004)

Pamatuju si, jak v nějakých recenzích dělali z Dieselova XXX nového Bonda. Ale kam se XXX hrabe na Jasona Bourna! TOHLE je potenciální novodobý Bond. (Ale mezi námi, Bond je prostě Bond ;-)

Miliónový šek (1994)

Nedosahuje zábavnosti prvních Sám doma, ani Bonsall nemá charisma jako malý Culkin. Navíc se film veze na vlně zájmu o podobné komedie, která však tou dobou již ustupovala. Komu nevadí namachrovaní a nesnesitelní američtí spratci, kteří sežrali všechnu moudrost světa i okolního vesmíru, tak si může jednu * přihodit.

Dennis - postrach okolí (1993)

Vše zachraňují Matthau a Lloyd, díky obsazení mého oblíbeného plemene - briarda - budu shovívavý a dávám 40%. Terorista Dennis v hrané verzi u mne neobstojí. Raději kreslený seriál, nejraději komiks.

Trable prcka Binka (1994)

Intelektuálnější zábava než Teletubbies, labutí píseň filmů s dítětem vzdorujícím zlodějům, kde zloději bývají stokrát sympatičtější než fracek v hlavní roli. Zde dotaženo do absurdna. Batole utíkající trojici zlodějů přes město... Některé scénky jsou zábavné, ovšem lepší by bylo natočit film pouze se třemi přiblblými padouchy a možná by to byla větší legrace, protože bychom tam neměli přeslazené mimino a jeho nejbližší včetně příšerné chůvy, ze které se později vyklubala jedna ze stars Sexu ve městě (asi ta nejméně sympatická :-) Nejlepší část je asi, když se trojice únosců ptají policisté na špatně zaparkované auto, zatímco Bink Mantegnovi podpaluje zapalovačem rozkrok. "Někdo tu griluje." následováno hasením "plápolajícího" rozkroku tak jak "jsme se to učili ve skautu."

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Slabší pokračování svého předchůdce, přesto stále velmi vtipné. Sympatičtí zloději se opět dostávají do řetězce ultranásilností ze strany Kevina. Pokud v roce 1992 zemřelo na ulici víc lidí po zásahu cihlou než obvykle, zde máte viníka.

Sám doma (1990)

Hit, který nastartoval vlnu napodobitelů, přitom sám vychází z tradice grotesky. Z pohledu dětí velká legrace, z pohledu dospělého zábavný film s nesnesitelnými spratky, z pohledu zloděje horor s nesnesitelnými spratky. Vánoční klasika.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Pokud by neexistoval žádný předchozí film o vetřelcích, dal bych Jeunetovi plný počet. Pořádně otiskl svůj rukopis, naplnil příběh bizarními postavami á la Delikatesy, na mnoha místech odlehčil atmosféru černým humorem. Vizuálně působivé, útok vetřelce pod vodou je nezapomenutelný. Na druhou stranu, nelze nevidět, kam se tímto filmem série o Vetřelcích dostala. Z původního temného filmu až k téměř sebeparodii. Jako samostatný snímek skvělé, jako čtvrtý díl série bych možná čekal trochu pietnější přístup.