• Pohádka

Medvěd (1988)

Stejně tak jako jsou na světě věci, které mají nevyčíslitelnou hodnotu, stejně tak nikdo nikdy nemůže vystihnout dokonalost tohoto filmu. Vždycky to bude málo. Jednoduše je to nejúžasnější film všech dob. Ani trochu se nepodobá klasických příběhům o zvířatech, čímž získal orginalitu, tenhle film se naprosto vymyká. Pět hvězdiček si nezaslouží, to je sakra málo.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Náhodou, tenhle film je skvělej. Tahle herecká dvojice nemá chybu. Můžu na něj koukat pořád. Renée je ušmudlaná,a le přitom tak přirozeně sexy a Jim Carrey se tu sice ukáže v trochu jiné roli, než jsme zvyklí, ale proč ne?? Já se směju od začátku až do konce. Prima.

Kašlu na lásku (2003)

Koukala jsem na ten film z nudy, protože nemusim klasické romantické filmy, ale tohle bylo úplně něco jiného. Miluju R. Zellweger a Ewana McGregora - od doby co jsem ho viděla hrát v Moulin Rouge - a nezklamali mě. Renée byla skvělá a Ewan taktéž. Sexy chlapík. Já jsem se bavila a byla napjatá od začátku až do konce. NENUDÍTE SE.

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Špionážní filmy nemusim. Tento se jako špionážní ukázal sice až déle, ale přece to nebyla klasická Poirotovka. I tak mě ale tento film překvapil a celkem nadchl.

Bod zlomu (1991)

Když jsem si četla děj v tv programu, řikam si - tak tohle nebude nic moc. Ale něco mi říkalo, mrkni na to. Klasika z prostředí serfování, život mladých lidí, kteří neví co s životem. Tak vypadala první část filmu do doby, kdy začalo jít do tuhého a přepadení banky našimi Ex-prezidenty se nevyvedlo. Až do konce jsem měla zatajený dech a závěr filmu ve vlnách mě překvapil ještě víc. Začínám asi milovat filmy, které z počátku nudí a pak jejich závěr vyvrcholí. DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. K. Reeves byl výborný, ale P. Swaze pro mě tady v tomto filmu stoupl o deset stupňů. Byl pro mě vždy dobrý herec, ale vždy když si vzpomenu na tenhle film, stává se pro mě špičkovým hercem.

Polární expres (2004)

Pozoruhodná nevšední animovaná pohádka, ale mám raději pohádky typu Shrek.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Čekala jsem víc, protože mám ráda Jude Lawa, Nicole Kidman i Renée Zellweger a navíc mám ráda žánry tohoto typu. Líbí se mi více filmy z minulosti, než ze současnosti. Ale dávám tři hvězdičky. Nebyl to špatný film, ale stačilo mi ho vidět jednou. Ne že by to bylo smutným koncem, ale jednoduše film neměl šťávu. Trošku nuda. Herecký výkon Nicole nic moc. Jediná poklona patří Renée Zellweger. Také za tuto roli dostala právem Oscara.

Neříkej ani slovo (2001)

Perfektní trojkombinace thriller/drama/krimi. Režisér mistrně vystihl všechny tři kategorie v tomto filmu.

Ospalá díra (1999)

Takové filmy miluju. Nemám ráda krvavé, drastické horory, ale tohle je jejich jemná podoba. Režisér se přesně trefil do mého vkusu co se týče mysteriózních snímků. Prostě zbožnuju filmy z prostředí lesa - přesnou podobiznou jsou filmy jako Cecilie, Vesnice nebo Kletba bratří Grimmů. Les má v sobě určitou tajuplnost a tajuplnost mě láká. PS:Johny Depp jako vždy skvělý.