• Pohádka

Šerifové (1998)

Říkala jsem si. Proboha - pokračování Uprchlíka - to bude určitě trapná napodobenina. Ale podívala jsem se na to. Taktéž skvělé a strhující pokračování i bez Harisona Forda. Wesley Snipese byl špičkový. T. L. Jones bez komentáře. Hodně mě zaujalo na tomto filmu, že film je vlastně ve stejném stylu jako Uprchlík, ale přitom jiný děj. Tohle se opravdu povedlo. Uprchlík je sice jedinečný, nepřekonatelný, ale hodnoťme tento film jako samostatný. LIDI PROBUĎTE SE!!! NEHODNOTÍTE ROZDÍLY MEZI JINÝMI FILMY, ALE FILM JAKO TAKOVÝ. NE SNAD??!! Kdyby Uprchlík s Fordem neexistoval, bylo by hodnocení tohoto filmu stokrát lepší. Takže ho prosím nesrovnávejte s prvním dílem.

Uprchlík (1993)

Perfektní thriller, který nikdy nezestárne s perfektním Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem. Film je propracovaný od začátku až do konce ve všech detailech. Divák si "kouše nehty" po celou dobu filmu. Podle mého klenot mezi akčními thrillery. Nové thrillery už nevypadají tak reálně. Už jsou příliš zmodernizované. A narozdíl od jiných filmů, kde se jejich pokračování tolik nevydaří, se to tady povedlo stoprocentně. Řeč je o druhém díle Šerifové. Taktéž špičkový snímek.

Město andělů (1998)

Velmi citlivý a dojemný příběh, s krásnou hudbou. Takový konec jsem nečekala. Šokoval mě asi jako každého jiného diváka. Řikam si, mělo to všechno vůbec cenu? Ale ano. Film je udělán tak, že to cenu mělo.

Vražda na Nilu (1978)

Úžasná atmosféra, nádherné prostředí z pyramid a skvělý herecký výkon Mii Farow. Poutavý dobrodružný film, dovoluji si ho nazvat výpravným. A s napodobeninou z roku 2004 se to nemůže srovnávat. To byla poněkud trapná náhražka.

Růžový panter (2006)

Jasně že to neni klasika s Peterem Sellersem, ale náhodou to předčilo moje očekávání. Já jsem se fakt bavila.

Tetovaný (1968)

Moc milý film. Především se mi líbí druhá polovina filmu z prostředí prastarého hradu. Zase něco jiného než jsem u Funese zvyklá a to se mi líbí. Navíc to byl film s dobrým nápadem, s dobrou zápletkou a zasmála jsem se až až. Funes tu předvádí své klasické, perfektní kousky.

Čas probuzení (1990)

Bravo!!! Nádherný a na druhou stranu smutný příběh několika lidí. Alespoň na moment poznali co je to Život a to bylo pro ně to nejdůležitější a pro Dr. Malcolma Sayera to byla ta největší odměna jakou si kdy v životě mohl přát. Oslovení HRDINA si zaslouží Dr. Sayer. Jedinečná podívaná. Nikdo z nás si nedovede představit jak tito lidé žijí, nebo nežijí? Jak vnímají, jak se cítí, jak myslí. Proto si zasloužili čas probuzení, aby mohli šťastně (DO)ŽÍT. Mino jiné : velký potlesk za mistrovský herecký výkon Roberta De Nira.