Café de Flore (2011)

Meganarez! Audiovizualna provokacia v dvoch prepletenych casovych liniach. Intelektualny strih, atypicka sosovka, skvely soundtrack vytvaraju v diele prijemne eroticke dusno, nevolnost na dusi a zrovnanie organov. A kto si to uziva a pyta sa, dozvie sa neskor v ramci vysypania pointy, ktora mna milo prekvapila a co som necakal. Asi neni som az tak chytry. Pre niekoho predvidatelne, pre mna velkolepa Valleho vianocka.

I dva jsou rodina (2016)

Omar Sy neni len "nedotknutelny" velkohuby opicak. Minule Samba, tuna Samuel (na druhu stranu, sa iba zda ze hraje rovnake postavy) , ktory opat taha cely film sam. Skoro sablonovity pribeh plneny par prekvapivymi a necakanymi momentmi, ktory dojme, rozosmeje, a niekoho aj naserie. Pekne , farebne vyrozpravane, hlavne sa zbytocne nepozastavuje nad nicim nedolezitym. Chutny rodinny croissant.

Vesmír mezi námi (2017)

He he. A tak to dobre zacinalo a navnadilo. Lenze casom spadlo do hrnca s teen- klisoidnou stvaneckou prapoviedkou, kde kazdy pohyb divak predvida a zacina sa nudit. Nepodotahovane seterotypne, deja vu v kazdej siedmej minute. Preco v "kazdom druhom" filme musia (potencionalne originalny )pribeh zasrat nejakym blbym romanikom a nenechaju ho niekde v pusti (?). Nechutilo.

Den patriotů (2016)

Peter Bergov dalsi narez. Typek vie aranzovat pribeh s noblesou,patricnou autenticitou a vygradovanou dramatickostou. Z pekelneho tempa, hosi hraju ako o zivot, a je mi u prdele ci oslavuju Boston alebo aki su patrioti. Pecka ako ma byt, vlnu pocitov nebezpecia isti fakt, ze sa to stalo "nedavno" (!). P.B.-velmi precizny a dosldny na kazde jedno okienko. Uveril som.

Muž jménem Ove (2015)

Paradna svedska jazda, krasne vyrozpravana, bez jedineho hlucheho ci slepeho miesta. Strejda "hral" ,respektivne "zil" hlavneho hrdinu s takym nasadenim, ze nebolo mu tazke uverit, mistami posobil dost sugestivne. Farebne svedsky a chladny. Miestami usmevny, smutny, absurdny, myslienkovity, no v neposlednom rade prijemne prekvapivy , a osoleny par zaujimavymi zvratmi. Potesenie je zcela , obavam sa, na mojej strane.

Naboso (2005)

Tilov, klisoidnmi klincami poprebijany, klasicky "termofilm", ktory ma sice nenudil, ale kiezby bol viac inovativnejsi a nebal sa riskovat, isto by som ho postavil na stvrty schod, takto to ostalo len pri suchom vine a prazdnom tanieri , kde i papezka Jana bola neviditelna.

Pan Church (2016)

Sympaticky utrzok zo "zivotopisu" istej mladej damy o tom,že vlastne ani neviem o čom, ale Eddie je nesentimentalne dojímavy, rovnako ako cely tento pohodovo nasnimany, prestrihany, no klasicky vyrozpravany pocin, ktory ma rad jazz. Ja takisto a co je doma to sa pocita.

Zátoka ticha (2004)

Maly intenzivny snimocek s vacsou vypovednou hodnotou ako sa zda. Odtiekol velmi rychlo a uz od uvodu ma nechal sediet na ihlickach a nezanechaval velmi prijemne pocity. Ale fakt, nic nieje take ako sa na prvy pohlad zda. Staci len pozriet pod pokrievku a pan Estes to urobil.

Užívej si, co to jde (2009)

Ja, anti-allenista, a dal som to. Moznoze jediny pocin ,ktory som od neho videl a zhltol ma i s gumakami. Monstrozna ukecavacka, naprosto spickovo zrezirovana a nebol cas ani na prestavku. Odsejpala velmi rychlo a myslim ze na nic nezabudol. Fakt dobry , len sa trocha bojim, ze v starobe budem tym Borisom ja :)

Morgan (2016)

Tematicky zaujimavy mladsi Scott s prijemnou fasadou, no uviaznuty na plytcine, z ktorej sa uz asi ani nedalo pohnut. No asi by sa dalo vytahat viac, a mozno zamer -stat len na psychologickej sustredovacke ludskeho modelu,s tvarou paradnej ATJ. Prilezitostne emocne pritlaci ne zem a k bliziacemu sa koncu chcel divaka prebudit akcnejsou liniou, co neni na skodu. Pekne nasnimany a decentne zostrihany film, ktory neskor vysumi niekde doprdele, naspat do DNA.