Snídaně na Plutu (2005)

Velmi lidský film s bravurním Cillianem Murphym (nikdy jsem ho moc nemusela, ale v tomto filmu je k sežrání). Navíc postupně zjiš%tuju, že umí brilantně hrát cvoky :-) Život může být sice svině, ale má i své světlejší stránky, když bojujeme a nevzdáváme se.

Barry Lyndon (1975)

Ano, konečně jsem po dlouhé době měla pocit, že mě film oslovil prakticky na všech úrovních (vizuálně, sluchově i intelektuálně) a odnáším si ten skvostný pocit ze zhlédnutí po všech stránkách dotaženého filmu. Je to především perfektní komplexní umělecký výtvor a žádné prvoplánové scény, které mají útočit na masu lidí a hlavně jejich základní emoce.

Hačikó - příběh psa (2009)

Přesně takový film člověk potřebuje, aby si připomenul, že je život krásný a ne jen plný podvádění, lží, nevěr, zášti - zkráceně hnusu a zla. Ještěže se dějí i takovéto věci. A jo, slza taky ukápla ;-) Jednou za čas je to potřeba.

Cabiriiny noci (1957)

Takové třeštiprdlo se jen tak nevidí - úplně by se hodila do nějakého němého filmu se svými ohnivými gesty, epes rádes mimikou a vytřeštěnými kukadly. Její výstup jsem si moc užila (je to prakticky můj první shlédnutý Felliniho film). Konec byl sice hořce smutný, ale ta jiskřička na konci ukázala, že i přesto život stojí za to.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Původně jsem tedy chtěla koukat na nějaký děsivý horor a tenhle film mě zprvu pěkně zchladil. Asi to je i tím, že jsem si nic předem o filmu nezjistila. Říkala jsem si, že to je nějaké rodinné videjko o masových vrazích nebo návod jak správně na to. Bylo to zajímavé, ale ne přesně to, co jsem chtěla vidět. Konečně poslední půlhodina měla konečně tu správnou šťávu, vše konečně dostalo svůj smysl a já spokojeně dávám čtyři hvězdičky.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Nejdřív jsem si říkala, že dám klasické tři hvězdy, je tam sice hezká příroda, ale té je mnohem víc v jakémkoli dokumenťáku. Ovšem po hodině a půl mě dostalo safari s Redfordem (njn, přeci jen jsem prostě holka) - nechat si od něj umýt vlasy musí být zážitek na celý život :-) Všechny tři hlavní postavy byly velmi umně zahrané do všech detailů - a hlavně to byli do jednoho tvrdohlavci, i když každý s rozdílným pohledem na svět. Meryl Streep je skvělá herečka do každého detailu.

Wanted (2008)

Film obsahuje velmi hezké prvky, zajímavé pohledy, sestřihy, záběry, na což jsem byla tak nějak připravená z hlídek. Myslím, že se Bekmambetov do Hollywoodu hodí se svými střelenými nápady a že jeho akčňáky budou velmi příjemnou šílenou podívanou, ale pro mě už to občas bylo příliš fantasmagorické - stejně jako hlídky. Proti akčním filmům vcelku nic nemám, ráda se občas na nějaký podívám, ale když se v reálně vypadajícím filmu překročí hranice až příliš, většinou mi to moc nesedí - proto o jednu hvězdu míň. Na druhou stranu na Angelinu je příjemný pohled a opětovné setkání s Konstantinem bylo velmi milé.

Cestující (2006)

Nápadité, děsivé a zároveň vtipné. Hezká animace.

Sucker Punch (2011)

Po zhlédnutí naprosto dokonalých Watchmenů jsem se na Sucker Punch těšila jak malá. A nezklamal-naprosto vymazlené efekty, záběry, sestřihy, pohledy-no prostě skvost. Přes počáteční zmatení při přeskakování do různých úrovní mi film připadal poměrně logický a velmi nápaditý. Fantazii se meze nekladou a myslím si, že Zack Snyder si natáčení navýsost užíval. Je to sice hodně agresivní, sebedestruktivní a možná hloupý film , ale mé smysly (především zrak a sluch) vrněly blahem. Vím, že moje hodnocení je povrchní a velmi subjektivní, ale já nejsem žádný počítač, abych byla naprosto objektivní. Ani nechci.

Princ z Persie: Písky času (2010)

O hvězdu víc díky nádherným očím Jakea a hodinám strávených při hře Prince of Persia :o)