Nelítostný souboj (1995)

Al Pacino a Robert De Niro. Přál bych si je vidět ještě aspon jednou spolu v nějakém filmu. V Heat hrají herecký konzert, který vyvrcholí v nezapomenutelné scéně v kavárně a v závěrečné scéně, kde jeden z hlavních aktérů umírá. 5/5

Šestý smysl (1999)

Skvělý Willis i Osment, ale hlavní zásluhu na tomto skvělém počinu měl zcela jistě M. Night Shyamalan svoji promyšlenou režií, která na konci diváka dostane.

Fontána (2006)

Po prvním zhlédnutí jsem měl rozporuplné pocity a z filmu jsem byl dost zmatený. Ovšem po druhém zhlédnutí jsem byl všímavější a příběh vstřebal pečlivěji a dostalo se mi takové exploze jemných pocitů, jaké může způsobit jen Xibalba ve spojení se soundtrackem C. Mansella, který je skutečně "majstrštyk" a právem se zařadil do mé top 10 soundtracků a v nejbližší době se z ní asi nedostane. Hugh Jackman zde hrál skutečně perfektně. Film je umění a já věřím, že jedním z velkých předností umění je člověka dílem skutečně zasáhnout. Nemusím ve filmu chápat každý detail, ale pokud mě dokáže takhle citově zaujmout, tak musím dát plné hodnocení. 5/5

Rande na jednu noc (2008)

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, co jsem v poslední době viděl. Chemie mezi Michaelem Cerou a Kate Dennings funguje perfektně a za zmínku stojí určitě skvělé vedlejší postavy ( věčně opilá Carolina nebo parta gayů). Osobně se mi Rande na jednu noc líbilo i více, než 500 dní se Summer, které jsem považoval za nejlepší romantický snímek v poslední době, které vyrazilo z amerických vod. P.S.: Soundtrack je perfektní!

Jak vycvičit draka (2010)

Výtečný animák pro celou rodinu. Jak vycvičit draka je oproti Lylo a Stich více akční, vtipný a skrze hudbu od J. Powella navodí i více emocí. Jeden z nejlepších animáků co jsem v poslední době viděl ( jiný mě napadá snad jen Up).

Schindlerův seznam (1993)

Můj oblíbenec Liam Neeson v jedné z jeho zatím nejlepších rolích, výtečný Rlph Fiennes a Ben Kingsley...zkrátka úžasné! Neskutečně silný film. Nápad s černobílou vyšel Spielbergovi skvěle. Žádný film mě tak emocionálně ještě nesmetl. 6/5

Wimbledon (2004)

Příjemně oddychová, sportovní romance. Mezi Bettanym a Dunst to jiskří a McAvoy v roli vyčůraného bratra také září. 4,5/5

Katka (2009)

Souhlasím s tím, že jako protidrogová prevence to má určitě velkou šanci na spoustu jedinců zapůsobit. Co mohla být pro Katku větší výzva proč přestat fetovat, než zrod nového života? Než zrod jejího dítěte? Každopádně ani tohle nezabere...Během sledování dokumentu V Pasti se ve mně mísily pocity lítosti, ale i opovržení. Jenže během sledování Katky (dokumentu) se mi pocity celkem vyjasnovaly. Již během sledování jejího útulného soužití s Romanem se mi skutečně zvedal "morální" kufr. A po neschopnosti se odrazit ze dna kvůli malé ratolesti zvítězil odpor. Ikdyž se má jednat o reálný dokument, který znázornuje život pražské fetačky heroinu, stále jsou zde některé prvky, které má díky štábu podle mého přijatelnější. Nemyslím si, že kdyby přišla vyfetovaná žena k doktorovi s tím, že je těhotná, byl by na ní personál relativně milý. Samozřejmě jsem si všimnul drobných pohledů jednotlivých sestřiček a doktorů, ale přeci jen bylo hlavně vidět, že se Katce snaží pomoct. Nejsem si jist, jestli by byli k fetačce ve stejné situaci bez štábu za zády taky tak přívětiví...