Ocelová pěst (2011)

Zábava pro geeky ve spielbergovském balení = zábava pro celou rodinu! Ne ted vážně, je to slušná podívaná, souboje robotů mají své momenty a věřím, že kluci kolem 8-12 let 127 minut sotva dýchají, osobně mi požitek z filmu neskutečně zkazilo nekonečné omýlání rodičovských (čti otcovských) hodnot, které rezonují v kontextu filmu v naprostý kýč.

On (2011) odpad!

Bezkonkurenčně nejhorší záležitost, kterou jsem ve Varech letos viděl. Nepřesvědčivé herectví, chudý scénář, hudba připomínající německý teleshoping a k tomu předvídatelná "pointa". Ač bych rád, nemůžu na tomto rádoby Matrixu z Holandska najít nic pozitivního. Opravdu nedoporučuji ke zhlédnutí. [MFF KV 2011]

Orel Deváté legie (2011)

Vcelku koukatelné historické dráma, které jsem původně odepisoval ještě, než jsem ho zhlédnul. Hlavní důvod bylo herecké obsazení, Macdonaldovy filmy mám celkem rád (především Na Odstřel), ale Tatum a Bell v hlavních rolích mě dost odrazovali. Nakonec to ovšem nebylo vůbec špatné, začátek má koule a diváka to vtáhne do děje, který se pak značně roztáhne a nudou to připomíná Centuriona. Osobně se mi nakonec Orel Deváté Legie líbil více než zminovaný Centurion, ale pro Mcdonalda je to zatím jeho nejslabší film.

Pařba v Bangkoku (2011)

Rutinní klon hitu Pařby ve Vegas. Fanoušci prvního dílu se budou nejspíš bavit opět královsky, každopádně jistá "míra" scénáristům určitě neuškodí, jelikož některé zážitky hlavních protagnistů už byly aspon na mě moc. Nucený smích stejně nenastupuje spíš ryzí znechucení. Nejvíce k smíchu na celém filmu je stejně fakt, že to Phillipsovi vůbec prošlo, protože ten není přes kopírák jen námětem, ale i provedením, postavami a především opět naprosto debilním rozluštěním zmizení vedlejší postavy, která je pro svatbu hysterického doktora Stua klíčová. 50%

Pearl Jam Twenty (2011)

Srdeční záležitost. Nestárnoucí špička v grunge žánru. Cameron Crowe vzal historii Pearl Jam skutečně důsledně a mně po zhlédnutí neskutečně mrzelo, že jsem zatím na žádný konzert PJ nedorazil, měl bych to napravit.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tato značka stojí pevně jen na osobě Johnnyho Deppa. V jedničce byl stylový a jeho postava mě bavila, jenže uběhlo pár let a poslední piráti z karibiku jsou jen lacinou fraškou, která sice divákovi připomene ryzí dobrodružství jedničky, ale to je tak vše. Btw Penelope Cruz sice do role pirátky sedí víc, ovšem Kiera Knightley je Kiera Knightley.

Ranař (2011)

Miluju hokej, Sean William Scott mi nikdy nevadil a Liev Schrieber vypadá s upraveným vousem drsně a ačkoliv je Goon neskutečně příjemná podívaná, mám pocit, že ji strašně táhne dolů kvalita režiséra. Nečekám, že bude ve filmu o hokejových bitkařích zobrazen detailní vývoj hlavní postavy, přechod od neschopného a lehce natvrdlého dobráka k tvrdému hokejstovi, který je ochoten pro svůj tým bránit i vlastními zuby, ale veškeré vztahy mezi postavami a vývoj je neskutečně odfláknut, a to je něco, co neodpustím ani sportovní komedii s nádechem romantiky. Navíc nechápu, proč hraje Jay Baruchel tak neskutečně kreténskou postavu, obzvlášt když se podílel na scénáři a film i produkoval, pokud si chtěl zahrát debilně vyhlížejícího faggota, povedlo se.

Rango (2011)

Ranga je třeba vidět v originálním znění. S dabingem Johnnyho Deppa je hodnocení hned o hvězdu vyšší. Odkazy na Leoneho westerny a Apokalypsu potěší. Jsem si jistý, že tento animák více ocení starší diváci než děti, a to nejen díky podivně realistické animaci.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Vážně výborný film, špičkové drama o rozpadu jedné íránské rodiny a hledání spravedlnosti v krutém, arabském světě. Farhadi svůj snímek skvělě zrežíroval, moc se mi líbil takt, jakým vedl své postavy, takže si divák má možnost u každé z postav najít jejich opodstatnění, jejich důvody, proč se zachovaly, jak se zachovaly a žádná, skutečně ŽÁDNÁ postava ve filmu Rozchod Nadera a Simin není černobílá, což je obrovský plus snímku. Pro západoevropského diváka prostředí filmu může být hrozné, kruté nebo nepochopitelné, ale pokud dáte čerstvě ověnčenému filmu Oscarem za nejlepší cizojazyčný film šanci, dostane se vám skvělé podíváné o lidských osudech v naprosto jiných podmínkách se společenským přesashem. P.S.: Nikdy bych nečekal, že sociální drama bude mít napětí jak staré thrillery od Hitchcocka!

Rozkošná Molly (2011)

Pro mě zatím největší zklamání letošních Varů. Věděl jsem, že se může jednat jen o dobře sestříhaný trailer a nutno podotknout, že Sánchez se s Lovelly Molly na hororové výsluní určitě nevrátí. Kvůli mizernému scénáři a toporné režii uvízla Lovelly Molly někde mezi hodně nepovedeným haunted hororem (na to by to ale chtělo mnohem lepší atmosféru a především scénář, dobrá práce se zvukem imho nestačí) a béčkovým hororem s prvky slasher filmů. Jednu hvězdu za sympatickou hlavní hrdinku a druhou za zvuk. Čekal jsem mnohem víc a mrzí mě, že z v současnosti umí dobrý horor natočit pouze Španělové nebo James Wan. [MFF KV 2012]