Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Tleskám za odvahu do toho po tolika letech jít. Navíc, trojka bude, takže lidi do kina na to chodí a to jsem rád. Mám rád Řecko a cokoliv s tím spjaté, takže i když to není už takové jako jednička, a je to vlastně i zcela odlišné, přesto mě to bavilo a klidně si tuto rodinku znovu dám a tentokrát na jejich "domácí" půdě, i když už bez pár starších herců...

Dej si pozor! (2016)

Třetí hvězda jen za twist, který jsem netušil. Do té doby jsem to bral jako fajn popcorn, ale to, co se stalo následovně a jak to přetvořilo celý film, to byl jiný mind fu*k. Možná, kdyby oba kluci byli starší, bylo by to uvěřitelnější.

Don a blesky (2021)

To, že můžete přežít zásah blesku je známé. To, že existoval člověk, co přežil nespočet zásahů jsem si přečetl teprve nedávno. Díky tomu na mě Don vs Lightning zapůsobil asi více, než kdybych podobný článek nedávno nečetl.

Creed III (2023)

Čtyři hvězdy s odřenými rukavicemi. Stále mě to baví a má to ten správný háv motivačně sportovního filmu, který fungoval už i dříve. Začátek je jednoduše skvělý a příběh (i když prvoplánový) dobře načrtnutý díky flashbackům a vztah dvou hlavních postav byl uvěřitelný. Souboje skvěle natočené, ale druhá polovina je už dle mého trochu odfláknutější a nedostal jsem to, co jsem od začátku čekal.

Muž taiči (2013)

Keanu si sedl za kameru, rovnou si střihl hlavní roli, vzal pár pohybů z éry Matrixu, a doufal, že se mu to povede. Což se bohužel nestalo. Souboje sice fajn, ale po pár desítkách minut to spadne do stereotypu a ani to nezachrání příběh, který je nudný a "šedý".

Stín v oblacích (2020)

Mišmaš několika žánrů se moc nepovedl a první polovina vypadá celkem fajn a mysteriózní háv tomu sluší. Pak se z toho ale stane parodie na Wonder Woman, což neodsuzuji, ale hlavní hrdinka předvádí činy coby superhrdinka, a to už jí je těžko věřit a moc to nezapadá do celkového kontextu. Finále úsměvné. Vlastně fajn béčko s fajn Chloë, ale s děravým scénářem.

Ztracený král (2022)

Příjemný pohodový film s příběhem založeným na skutečných událostech, které mě minuly, přesto poutavě a hravě mi snímek tento příběh dokázal přiblížit.

Ví o tobě (2021) (seriál)

První díly této mini série jsem příběh považoval za typický thriller, který zaujme maximálně dámské publikum, ale pak se to (asi od 5 dílu) celkem zvrhlo a najednou se změnil žánr celého příběhu a já jen seděl a nechápal jsem. Když si ale zachováte otevřenou mysl (ano, zní to jako klišé), tak vás to nemůže nechat chladným. A finále tomu nasadilo korunu. Za mě to není na pět hvězd, jelikož jsem obdobnou změnu žánru nečekal a trochu jsem doufal, že se to bude držet u země, přesto to doporučím všem.

Někdo klepe na dveře (2023)

Námět naprosto skvostný, ale scénář tak žalostný, že to prostě bolí. Negraduje to, nemá to žádný drive a konec spíše vyloudí úsměv na tváři než překvapení. Toto se Shyamalanovi nepovedlo.

Starověká hysterie: Dobrodružství povrchních Římanů (2019)

Cítím trochu snahu se inspirovat Asterixem a Obelixem (jak Mise Kleopatra, tak Olympijské hry) v rámci humoru, ale zde se to nepovedlo a vymklo se jim to z rukou - hlavně těmi tanečky a písničkami, to jsem trpěl. Vtipy o ničem (přesto pro malé děti asi fajn), přiběhově tuctové a občas mi přišlo, že tvůrci nevěděli, jestli mají jít cestou rodinné komedie, nebo parodie a nebo dobrodružného fajn filmu. Ale dohromady to nezaklaplo. Jediné, co bylo asi fajn, byl vizuál.