Moje tlustá řecká svatba 3 (2023)

Tři hvězdy za příjemný, nadále rozvíjejíci se příběh a známé postavy. Čtvrtá hvězda za odvahu natočit další díl a pátá hvězda za mou srdcovku, což je Řecko. Tím pádem nemám co vytknout. Žádný trapný humor, krásně to navazuje na předcházející díly a má to letní vibe a je to pohodová komedie s přidanou řeckou hodnotou.

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Standardně bych dal hvězdy tři, ale jelikož to je poslední film, kde se tato legendární dvojice objevila (k tomu všemu ještě se vrátili Sam a Lord Castlepool), dávám z nostalgie hvězdu navíc. Jasně, už to není ono jako původní trilogie s Pokladem na jezeře, ale pořád to umí vykouzlit tu atmosféru a dokážete tomu hodně odpustit.

Curve (2015)

Ty procenta sedí. Je to průměrný thriller, který jednorázově asi zaháčkuje a zaujme, ale v globálu to má spoustu chyb. Přesto oceňuji, že z hlavní postavy se ke konci nestala drsná hrdinka, která si se vším poradí a pořádně to rozjede. Snažili se zůstat v mezích realičnosti, což je asi fajn.

Petrolejový princ (1965)

Kvantita převálcovala kvalitu u posledních filmů s legendárním Vinnetouem a je to hodně znát. Old Surehand je hned po Shatterhandovi druhým nejlepším parťákem Vinnetoua, ale to nestačí.

Beetlejuice (1988)

Krásně Burtonovské, s několika narážkami na jiné filmy, se zajímavou myšlenkou pohledu ze strany duchů, s pár fajn vtípky.... přesto mi vadil Keaton coby Beetlejuice. Až už jméno Beetlejuice nenapíšu, protože by to bylo potřetí...

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Skoro až parodie se bohužel stala ze snímku Vinnetou a Old Firehand. Postárá to kouzlo původních filmů, Vinnetou tu je pouze dopočtu, postava Firehanda nemá šarm a nadhled jako jeho předchůdci. Příběh o ničem, bez lokací a bez nápadu či atmosféry. Tlačili moc na humor a nad scénářem a postavami nepřemýšleli.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

1. série - 50 % Slečna Zázračná má světlé chvíle, místy je zábavná, ale více méně často lehce naivní a hlavně sestavena a natočena pro náctileté. Co také od čtrnáctileté superhrdinky čekat. Seriál jsem si pustil, abych stále držel krok s MCU, které se nás snaží kvantitou zadubat do země, a v následujících projektech (ať už filmových či seriálových) se neztrácel. Velké plus za člena youtube rodinky Vasquez (MaJeliv), který si zahrál vedlejší roli spolužáka.

Nejhlubší nádech (2023)

Dlouho se mi nestalo, aby mě tak vtáhl dokument a celé dvě hodiny jsem napjatě sledoval, jak to dopadne. O tomto extrémním sportu jsem pochopitelně už slyšel, ale nikdy jsem ho pořádně neviděl a neznal jeho zákulisí. Což se díky sledování změnilo. Ale na samotný konec jsem nebyl připraven a celou dobu jsem čekal, co z toho "vyplave", protože tvůrci dokumentu si s námi lehce hráli a drželi v napětí. Tleskám a smekám, nejenom tvůrcům, ale i potápěčům.

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Já vlastně oceňuji každý díl, kde se Barker s Bricem objeví, ale zde byl děravý scénář, jako by se na něm sám Old Shatterhand vyřádil... Vinnetou vyměnil luk a pistol za dynamit, vše bouchá, hoří, jsme jen ve dvou lokacích a vlastně je celý film jen souhrnem pár soubojů, ale to je vše. Je to škoda, protože Apanači a i její brácha jsou sympaťáci a když by se nad scénářem někdo pořádně zamyslel, tak by ani jednoduchý příběh nevadil. Jinak je celkem srandovní, jak spousta stejných herců hrála několik postav v průběhu let...

Old Surehand (1965)

Vinnetou tu zaprvé moc není, zadruhé se vždy objeví jako hrdina, spasí postavy a odjede. Což působí trochu komicky. Film Old Surehand beru jako fajn jednohubku z divokého západu, ale s mayovkami to už nemá moc co společného bohužel.