Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Dohromady s hlavní trilogií nezapomenutelná díla, která si matně pamatuji jako dítě, v pubertě více, ale člověk to ocení až v dospělosti snad.

Chvění (1990)

Je to vtipné, je to nápadité, má to praktické efekty a je to strašně hloupé, ale já jim to žeru.

Jeden z nás lže (2021) (seriál)

1. série - 50 % Netflix asi nepřekvapil, ale zároveň neurazil. Hlavním držákem je to, že jako divák chcete logicky vědět, kdo to udělal. Proto musíte vydržet hloupé scény, trapné a jednoduché dialogy, ale pokud to zvládnete, tak je to celkem vlastně i fajn. Jen bych asi zkrátil počet epizod. Klidně by se to vešlo do šesti dílů.

Moon Knight (2022) (seriál)

1. série - 70 % Jsem rád, že se Marvel rozhodl jít trochu jinou cestou. Nový hrdina, s tváří sympaťáka Oscara Isaaca, s nádechem humoru, v egyptském hávu a s velmi obstojným CGI. Je pravdou, že se snažili nám hodně zamotat hlavu a na konci jsem měl pár otázek, které by si k celkové spokojenosti zasloužilo zodpovědět. Celkově ale spokojenost a i za odvahu jít jiným směrem a rád Moon Knighta ještě někdy uvidím.

V pasti: Barcelona (2023)

Už jednička mě nějak zvlášť neuchvátila, ale oproti Barceloně se jednalo skoro o oscarový trhák. Nejsem si jist, jestli bylo moudré zaměřit se na příběh "antikrista" a jeho cestu za vykoupením, přesto odvaha se cení. Spousta věcí ale nedává smysl, je zde jen proto, že na papíře to vypadalo asi dobře, ale v celkovém světě, který nám díl první nastínil, to nemá co dělat. Tedy, příběhově o ničem, postavy nudné a vlastně to zítra hned zapomenu.

Máš někoho doma (2021)

Typický slasher s bandou teen postav a jedním magorem, co s nožem běhá po městě a zabíjí lidi. Ohrané téma, která ale, když se dobře natočí, může stále v dnešní době zabavit (viz Vřískot, které se mu to stále daří). U Máš někoho doma se ale nepodařilo budovat napětí, kdo je oním vrahem vám brzy dojde a vlastně tím nejlepším jsou momenty, kdy samo mstitel vykonává svou "spravedlnost". Jinak postavy ploché, typické pro Netflix a dialogy jsou tak hrůzostrašné, že vás bolí uši. A, což je to nejdůležitější, nejedná se o horor...

Hawkeye (2021) (seriál)

Stále je z toho cítit ta přehlcenost, snaha zalíbit se všem, podojit značku a hlavně, ať rodinky jsou z toho happy. Ale asi to na mě taky na chvilku zapůsobilo. Jeremy je sympoš (možná jsem k němu přistupoval po nedávné jeho nehodě trochu jinak), celkem to zabaví a má to háv Vánoc (což mě mrzí, že jsem si to pouštěl v létě). V rámci Marvel seriálů spokojenost.

Vřískot 6 (2023)

Rozhodně kvituji změnu prostředí a atmosféra velkoměsta tomu sluší. Divák by řekl, že po tolika dílech musí jednoduše kvalita zákonitě jít dolů, ale za mě spíše stagnuje. Je to fajn slasher jednohubka, která umí postrašit, pobavit, ale hlavně zabaví a to je to důležité. Další díl si klidně zase dám.

Děti Nagana (2023)

Atmosféra malého letního kina, pár piv, širé nebe, krásné počasí a díky tomu mě vlastně po dlouhé době nějaký nový český film i bavil. Sám bych si ho doma nepustil, sám bych do kina na něj nešel, ale když máte partu kamarádů a letní kino, tak to vlastně jde.

Vstupenka do ráje (2022)

Krásná příroda a lokace, nestárnoucí George a to je asi vše, co mi na tři hvězdy stačí. Čekal jsem více komedii, ale nakonec to byla čistě romantická záležitost, což asi nevadí, protože je to občas potřeba....