• Krátkometrážní

Angst, Piss & Drid (2012)

Fajnovosť. Len variť a stolovať by sa mal učiť u Hannibala L.

Soul Boy (2010)

Na neuverenie je najmä to, že v prostredí, ktoré sa podobá na naše cigánske osady, majú všetci čistučké trička a dobre že nie nažehlené košele. A mladá má na sebe dokonca snehobiele kraťasy... Inak pekný filmík, s dobrou gradáciou. Splnenie úloh malo naozaj úroveň, autor príbehu sa pri písaní určite aj zamyslel a to kvitujem.

Devět písní (2004)

Je to porno, do ktorého niekto omylom zostrihal rockový koncert alebo rockový koncert, do ktorého niekto omylom zosstrihal porno? Otázku o pointe radšej nebudem dávať, pretože to by bola asi veľmi ťažká odpoveď aj pre tvorcov.

Fantastický mazel (2008)

Je to také prosté, jednoduché, ale veľmi milé. Napriek tomu, že je to možno film pre deti, vydržal som sledovať bez problémov až do konca a to mám väčšinou pri pozeraní rozprávok problém. A možno je to tým, že mám rád sci-fi. Na ufo síce neverím, ale oni tam niekde sú. A vôbec by mi nevadilo, keby vyzerali ako CJ7.

Otčím III (1992) (TV film)

Bez Terryho to bolo o stupeň horšie, ale ten koniec to napravil. Dúfam, že tretí krát sa mu už z cvokárne utiecť nepodarí. ::-) 3 krát stačilo. A dosť. Bohužiaľ pre niekoho nie a potrebuje ešte remake....

Vymítač kanibalů (1972)

Ak toto je horor, tak ja som syn dalajlámu.... Čistá dobrodružná romantika z prostredia džungle. A tak to aj hodnotím. lebo ako hororu by som musel dať Odpad.

Skrytý nepřítel (1940)

V dobe vzniku to musel byť špičkový film. Dnes už bude mnohým pripadať nudný.

Život Adèle (2013)

Keby v tomto neboli tie erotické scény, tak je to film na starú belú, o nej a jedine tak pre ňu. Jedna hviezda za ne a za režisérovú odvahu ísť s touto nudnou zlátaninou pred diváka. Ale na festivaloch asi dokážu veľa vytrpieť. WTF? Pionta? Prečo 3 hodiny? Ak na toto niekto odpovie, zvýšim hodnotenie.

Mise (1986)

Film skresľuje historické udalosti. Tak ako všetko, v čom má prsty cirkev (Opakujem - cirkev.) A neospravedlňuje to ani hudba, ani kamera, ani bojujúci jezuiti. V tej bitke zahynulo 1511 indiánov a 4 (štyria!!!) vojaci spojenej španielsko-portugalskej armády. Všetko bola len politika rozdelenia sveta a moci medzi Vatikánom, Španielskom a Portugalskom. Obyčajní ľudia v tom ako vždy nehrali žiadnu úlohu. Film je reklamou na takéto konanie a ospravedlňovanie kolonizácie. V Ríme si ho môžu dať zarámovať do zlatého rámčeka (zlata majú dosť.) Dve hviezdy za záver, inak to bola nuda. BTW: Indiánka hore bez je v poriadku (a nevadí to ani kňazom), keby tam boli kozy belošky už by to bolo 18+.

Miluj souseda svého (2014)

Herecké výkony už zhodnotili iní, slzavý koniec tiež, takže nie je čo dodať? Klasická oddychová komédia. Obyčajný priemer, ale zapamätám si ju vďaka prvej ČSFD projekcii v BA. Vďaka všetkým za túto možnosť.