• Krátkometrážní

MTV Icon: Metallica (2003) (TV film)

Ak niekto vyrobí titulky možno jednu pridám. Inak samozrejme súhlas s predchádzajúcimi komentármi. Snoop Dogg nebola pocta ale urážka Metallicy. Go on Spike23!

Slavná alba: Metallica - Metallica (2001)

Pre hudobne nevzdelaného človeka je to dosť nuda. Rozoberanie jednotlivých skladieb do detailov mu nič nepovie, a tak aj keď som veľký fanúšik Metallicy, musím hodnotiť iba priemerne.

Dron - stačí stisknout spoušť (2014)

Tendenčné a neobjektívne. Nóri ma úplne sklamali. Čakal som niečo iné. Nemôžem hodnotiť, lebo som to nedopozeral.

A Year and a Half in the Life of Metallica (1992)

Bohužiaľ toto hodnotiť nemôžem. Ak by niekto vyrobil titulky, dajte vedieť. Rád tomu porozumiem. Update 12/2020: Titulky, ktoré sú k dispozícii, sú automatické, takže stoja za veľké ho... ehm...kulové. Ale celkovo je to asi po tridsiatich rokoch už dosť ošumelý dokument. Metallica má dnes viac rokov, skúsenosti a možno aj rozumu. A určite viac albumov. Takže je to história pre skalných, ale ani tých to nemusí presvedčiť na dobré hodnotenie. Viď moje.

Everest (2015)

Blázni sú tí, ktorí lezú do hôr, pretože je to ich život. Samovrahovia sú tí, ktorí majú kopec peňazí a myslia si, že si za nich môžu kúpiť všetko. Aj výstup na Everest. A KRETÉNI sú tí, ktorí samovrahom umožnia liezť do výšok, na ktoré nemajú. Keď biznis dorazí do takej veľkej nadmorskej výšky, ani sa nečudujem, že sa potom zopár samovrahov a kreténov dole už nevráti.

Moebius (1996)

Ako študentský film je to nadpriemer. Pre európskych milovníkov metra bude prechádzka tunelmi v BA lahôdkou. Bežnému divákovi však tento film nič nedá. Zbytočne ho zamotá, nevysvetlí a nechá tak.

Nevyřešený případ (1988)

Som fanúšikom Sherlocka Holmesa ale musím povedať, že by mi vôbec nevadilo, keby tomu bolo naopak, ako to ukazuje tento film. Škoda, že v tomto otočenom garde nebolo natočených viacej filmov. Ben Kingsley bol vynikajúci ako Ghándi a tu je tiež on ťahúňom filmu.

Quillerovo memorandum (1966)

WTF? To akože bývali náckovia sú tak sprostí, že pustia nejakého tajného agenta a jeho milenku alebo si autori myslia, že my sme tak sprostí, že im to zožerieme? Pokiaľ v 60-ych rokoch púšťali takéto "akčné" v kinách, potom chápem, prečo tam ľudia venovali iným činnostiam. Veď sledovanie tohto neuveriteľne napínavého filmu sa dá robiť v pohode pri žehlení spolu s varením večere, prípadne opravou poličky kombinovanou s výmenou vodovodného kohútika (pokiaľ máte TV v kuchyni). To "strhujúce" tempo by totiž uspalo aj vreštiace bábätko, ktoré si zmyslelo potrápiť svojich rodičov.

Bolest (2006)

Záver to trochu vylepšil, ale inak duchov a podobné nezmysly veľmi nemusí. Napriek tomu zopár zimomriavok bolo, aj preto zaokrúhľujem na 3*. Logiku správania hlavných predstaviteľov nechápem (prečo nerozbiť sklenené dvere, keď sa nedajú otvoriť?), ale s logikou by to asi nebolo ani na jednu hviezdičku.