• Krátkometrážní

Operacija 'S Novym godom' (1996) (TV film)

Aj keď toto je "iba" TV film, dávam o jednu viac ako "lovcom". Úsmevov bolo viac, vydarená operácia nakoniec pripomínala niektoré "akcie" z mladosti. Avšak ešte stále sa majú Rusi čo učiť, aby natočili naozajstnú komédiu.

Svéráz národního lovu (1995)

Toto asi treba pozerať niekde na chate s partiou kamarátov a niekoľkými kartónmi vodky, pretože doma ma to vôbec neoslovilo. Vyslovene absurdné a suché. Komédiou by som to ale nenazval. Pri komédii sa totiž nestačí iba usmievať.

Metallica: Through the Never (2013)

Kroch, kroch.... Krochkám blahom. Nech si kdekto hovorí čo chce, toto bol zážitok. A užívali si to aj James s Larsom. Je vidieť, že ich hranie baví aj po toľkých (a v toľkých) rokoch. Kirk ako keby ani nestarol. Robert mi po odchode skvelého Jasona veľmi v kapele nesedel a nesedí doteraz, ale je to tiež pán muzikant. Basu ovláda skvele. Nemám rád videá z koncertov a vystúpení, ale toto bol nárez a super šou. Ja som absolvoval koncert v roku 1993 v Brne, ale to bola iba demoverzia tohto koncertu. Ak v budúcnosti bude niekde v mojej blízkosti koncert Metallicy, musím si to zopakovať Metallicááá, budem prvý dnu a posledný vonku, motherf.......! A verím tomu, že v taške bola duša Cliffa - Rest in Piece. Kroch, kroch...

Pevnost (2012)

Oveľa lepšie ako vidieť tento dokument je Podnestersko navštíviť. Bol som tam tento rok dvakrát a bolo to úplne iné Podnestersko. Možno sa s novým prezidentom za tie tri roky niečo zmenilo... Ruský vplyv tam je, socializmus ako vyšitý, ale ľudia mi vôbec nepripadali zúfalí. Oproti zvyšku Moldavska je tam až neuveriteľne čisto a pekne. Kým v Kišineve sa váľajú odpadky po ulici, v Tiraspole nemáte šancu niečo také vidieť. Problémy s natáčaním? Až také zlé to zase nebolo, keď ich nechali iba tri hodiny posedieť na stanici a pustili ich a ešte im aj materiál nechali. Ak by tam boli voči cudzincom zaujatí, skončili by oveľa horšie. Aj my sme fotili a kamerovali všetko zaradom a nikto k nám nič nemal. A zažili sme aj neuveriteľný incident a prežili sme to. Na druhej strane si treba uvedomiť aj to, aké možnosti tí ľudia majú: Nechať sa asimilovať Moldavcami? Odísť do Ruska a nechať územie Moldavcom? Čo by ste robili Vy, keby ste tam žili?

When Metallica Ruled the World (2005)

Dokument rozpráva históriu Metallicy od ich začiatkov až po vydanie albumu St.Anger v roku 2003. Neznalým objasní hlavné míľniky skupiny, fanúšikom občerství pamäť a umožní zaspomínať na všetky tie roky strávené s touto metalovou legendou.

Nezkrotná Antarktida (2013)

Páni horolezci, nádherná nepreskúmaná a panenská príroda, špičkové výkony v stene. Jednoznačne najlepší film Snowfilmu 2015.

The Pamir Game (2014)

Keby sa toto stalo tým dvom Čechom v Tatrách, tak sú mŕtvi. Pamír asi nevie, aký sú Česi blázni, tak im umožnil prežiť. Tatry by im to nedovolili.

Afterglow (2014)

Sneh vyrobený v postprodukcii - no fuj! A ani tým svetlám neverím, že neboli vylepšované až v štúdiu...

MTV Icon: Metallica (2003) (TV film)

Ak niekto vyrobí titulky možno jednu pridám. Inak samozrejme súhlas s predchádzajúcimi komentármi. Snoop Dogg nebola pocta ale urážka Metallicy. Go on Spike23!

Slavná alba: Metallica - Metallica (2001)

Pre hudobne nevzdelaného človeka je to dosť nuda. Rozoberanie jednotlivých skladieb do detailov mu nič nepovie, a tak aj keď som veľký fanúšik Metallicy, musím hodnotiť iba priemerne.