• Krátkometrážní

Vracenky (1990)

Čo k tomu napísať? Pekné! Vyzerá to ako film naozaj natočený v tej dobe. Dobre odvedená filmárska práca.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

....slina po grcaní... krysa v kostole.... bublinky z úst pred milovaním.... cikáčik.... viac si z toho asi pamätať nebudem. Zbytočných 7 rokov strávených natáčaním, zbytočná erotika, zbytočných 140 minút, zbytočný prívlastok "True story". Alebo žeby bol v L.Mikuláši vedľa Váhu niekde kopec s hradom? Bieda, bieda, bieda a ešte raz bieda. Nie na Slovensku v 18.storočí, ale s týmto filmom. :-(((

Této noci v tomto vlaku (1984) (TV film)

Rád by som dal viac, ale nedá sa. Okrem kameramana, ktorý si v úzkom priestore vlaku poradil celkom dobre, stáli ostatné výkony dosť mimo. Herci nehrali ani len svoj štandard, scénarista sa tiež veľmi nepretrhol a režisér to už proste nedokázal dať dohromady. Zopár chybyčiek bolo aj príbehu (dvakrát to isté miesto na trati, zapaľovač, ktorý nemal a potom mal...) a dlhšiu stopáž by som asi neuniesol. Ani moje obľúbené vlaky to nedokázali zachrániť.

Rozhovor (1974)

Po takmer tridsiatich rokoch od natočenia ma tento film ničím neoslnil. Strašne veľa nudy. Celý príbeh - inak dosť zaujímavý - by sa dal porozprávať v 25 minútach. Zvyšok bola naozaj iba nudná Konverzácia spojená s paranojou. Ani herecké výkony to nedokázali vytiahnúť vyššie.

Ten prokletý obrněný vlak (1977)

Mne sa to veľmi nepáčilo. Sklamalo ma to. Čakal som viac. Minimálne s vlakom. Ten sa tam objavil až v čase 1:09. Dosť neskoro s takým názvom. Skôr sa to malo volať Banda špinavcov 358. Okrem poručika mi ale zločinci neboli veľmi sympatickí a vydávať za hrdinov vrahov a dezertérov sa mi tiež veľmi nepáči. Na druhej strane som videl už aj horšie filmy z talianskej produkcie.

Vlak do stanice Nebe (1972)

Nemôžem inak ako 5 hviezdičiek. Už len preto, že film zobrazuje jednu z lesných železničiek, ktorých bolo kedysi na Slovensku ako maku ale prežili iba dve. A jednu z nich na začiatku 70-tych rokov môžeme vidieť aj v tomto filme.

Druhá šance (1999)

Kto takéto niečo v manželstve nazažil, nedokáže tento film pochopiť. Ja si asi práve takýmto obdobím prechádzam... možno preto som ho dokázal dopozerať. Inak to nebolo nič extra. Slobodní by ho nemali pozerať vôbec, pretože to bude pre nich určite nuda a navyše ich to môže od ďalších partnerských vzťahov odradiť. :-) Bohužiaľ na riešenie takýchto situácii neexistuje jednoznačný a jednoduchý návod. Ale to už píšem o manželstve a nie o filme...

Ve službách války (2008)

Priemerný film. A to myslím v negatívnom zmysle. V jednej chvíli som mal chuť dať 4*, ale ten koniec to posral. Američania sú proste debili. Komouši nechávali v 50-tych rokoch minulého storočia slúžiť chlapov na vojne dlhšie ako bol oficiálny čas. Amíci to robia až teraz. Super demokracia! Tento film ju ale asi schvaľuje. Alebo si asi nikto v Júesej nedovolí proti tomu postaviť. Veď nakoniec to tam aj bolo povedané.... Vojna bola, je a vždy bude svinstvo. A tento film, keď už nič iné, tak aspoň ukazuje, aká je zničujúca nielen pre tých, ktorých sa bytostne týka, ktorí v nej bojujú a prežívajú ju - vojaci aj civilisti - ale aj pre tých, ktorí sú tisíce kilometrov ďaleko v pokoji(?) svojich domovov. Stále nové a nové generácie mladých však veria sladkým rečičkám o pruhoch a hviezdach a potrebe bojovať proti nepriateľovi, o ktorom nemajú ani šajnu.

Rozhovor s nepřítelem (2007)

Ak sa takýmto smerom má uberať slovenský film, tak nech sa radšej nikam neuberá. To bolo strašné! Od reality vzdialené. Alebo mali vojaci počas vojny čas na takéto vykecávačky? O tom ma nikto nepresvedčí...Za herecké výkony jedna hviezda, inak o ničom.

Sázka o život (2004) (TV film)

Nezmyslov tam bola až-až, ale mne sa tento film páčil. Billy bol vynikajúci, akcie dostatok, nuda nehrozila. Ako druhý dávam 5*.