• Krátkometrážní

Přepadení v poušti (2007)

Nenapíšem nič nové: koniec véééééľmi predvídateľný a navyše nabúral celu (ne)logiku predchádzajúceho príbehu. Spracovanie sa mi ale páčilo. Púšť nádherná, výkony hercov taktiež na úrovni. Škoda veru toho konca... mohlo byť o hviezdičku viac.

Nezastavitelný (2010)

Film ako taký slabé tri hviezdy. Inak... ehmmm.. hmmm... no....... nevyznám sa v amerických železniciach tak ako v našich, takže radšej nehodnotím. Skutočnosť ale určite nebola taká adrenalínová. Sú však iní, ktorí rovnako vedia o železnici prd a ani fyzika im nič nehovorí, no napriek tomu o tom točia filmy, všakže Tony?

Kočičí lidé (1982)

Pomiluje sa - zmení sa na pantera, zabije niekoho - je opäť človek. Tak ako to, že po zabití prostitútky ostal Paul panterom??? A tých chýb tam bolo viacej. Film ma ničím neoslovil. Ani Nasstasjou. Je pekná, ale páni, ktorí tu píšu, že má "vnady" majú asi pokazené zobrazovacie zariadenie.

Tango (1993)

Vaše hodnotenia 3* a vyššie ma nedonútia, aby som dal viac! Ten film iba pripomína road movie a bohužiaľ aj na komédiu sa iba ponáša.... V skutočnosti je to iba teké kecanie do prázdna. ...a stotožňujem sa s prvou polovicou komentára od Horáca.

Papillon noir (2008) (TV film)

Takmer od začiatku predvídateľný záver. Cantona však hraje dobre. Bohužiaľ neviem si predstaviť políciu - ani francúzsku - ktorá by dokázala pripraviť a zrealizovať takúto "hru", aby odhalila páchateľa. A čo si budem z filmu pamätať? Okrem predstaviteľky hlavnej ženskej úlohy už iba asi stupiditu páchateľa, ktorý si mŕtvoly "odkladá", aby ho mohli lepšie usvedčiť. Inak by to bolo na 3*, ale v konečnom dôsledku musím jednu ubrať.

Muž v povětří (1955)

Film ako taký neoslní. VB odvádza svoj štandard. No predsa len je tam už cítiť dobu, v ktorej vznikol. Pre mňa je však tento film jedinečný tým, že sa točí okolo zápaliek, zápalkárne, zbierania zápalkových nálepiek a dokonca ich výstavy. Snáď ako jediný v čs. filmovej histórii (ale nepoznám podobný film ani vo svete). Takže pridávam hviezdy navyše. Vďaka pán Burian a dúfam, že máte dobrú náladu aj tam hore.

Sugarlandský expres (1974)

To, že väčšina Američanov sú magori, som si zistil už pri iných filmoch a knihách. Tento to iba potvrdil. Z tohto pohľadu je to teda kravina. Príbeh dvoch nedospelých dospelých, ktorí nevedia, čo so sebou a vôbec nie sú schopní žiť normálny rodinný život, nie to ešte vychovávať dieťa. Bohužiaľ je to príbeh skutočný a to nedáva veľa možností na super scénar. A aj keď sa herci a štáb veľmi snažili, nedokázali z toho vyžmýkať nič, čo by stálo za zapamätanie.

Berlin ´36 (2009)

Vzhľadom na to, že film nehovorí pravdu tak ako to v skutočnosti bolo, ale vymýšľa si, musím hodnotenie ubrať. inak je to klasický film natočený na základe (nie podľa) skutočnej udalosti - ťažko vymyslieť niečo, čo by bolo extra zaujímavé.

G. I. Joe (2009)

Komiksy by mali zostať komiksami. Niektoré pokusy sfilmovať ich, totiž končia biedne.