• Krátkometrážní

Deň, ktorý neumrie (1974)

Film som si pozrel iba kvôli pancierovému vlaku, ktorý v ňom hraje aj tak iba vedľajšiu úlohu. Kto má záujem dozvedieť sa o pancierových vlakoch viac, nech zájde sem Výkony hercov posudzovať nejdem, na to sú iní. K ideologickému zaťaženiu je tiež škoda čo dodávať, stačí pozrieť rok, kedy bol film vyrobený. V skutočnosti bolo asi všetko predsa len trochu zložitejšie. Som rád, že som v tej dobe nežil a ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o to, že nepoznáme vojnu na vlastnej koži. Filmu dávam 2 a pol *, ktoré kvôli vlaku zaokrúhľujem nahor.

Vím, kdo mě zabil (2007)

Zbytočne veľa spomalených, ničnehovoriacich záberov. Bez nich by to bolo podstatne kratšie a stráviteľnejšie. Chýbali mi aj niektoré vysvetlenia (vrah, motív...). Od LL ako od herečky veľké očakávania nemám, takže som to prežil. Keby to vzal do ruky iný scénarista a režisér...

Mrtví jako já (2009)

Celkom zaujímavé, určite stojí za pozretie. Seriál som nevidel, ale razmýšľam, že si ho možno pozriem. Niektoré hlášky naozaj stáli za to a ak je seriál fakt lepší ako film, nemuselo by ma to veľmi mrzieť, že naň obetujem čas. Idem sa pozrieť po nete, kde ho stiahnúť...

39 stupňů (2008) (TV film)

Pripadalo mi to trošku naivné... v niektorých veciach až neuveriteľné. Ani herci ma nepresvedčili. Videl som v nich stále iba hercov, nie hrdinov špionážnej drámy. Je veľa špionážnych filmov, ktoré sú podstatne lepšie ako tento. Myslím, že veľmi skoro zabudnem, že som tento film videl.

Falešná hra (2000)

Celkom zaujímavé, nápad mohol byť síce lepšie rozvinutý, ale dá sa na to pozerať. Keby niektore osoby nekonali nelogicky, dal by som viac.

Teherán 43 (1981)

Dá sa na to pozerať, i keď som čakal viac. Keď som videl Delona umierať, skoro som spadol zo stoličky. To ani ruskí hrdinovia tak suprovo neumierajú. Keby to bolo o 30 minút kratšie unudil by som sa o trochu menej. Nápad na film bol dobrý, realizácia podstatne horšia. Dalo sa z toho dostať viac.

5 pekelných mužů (1969)

Podobných filmov vzniklo v Taliansku požehnane, teto však nepatrí k tým najlepším. Keby všetci amíci boli takí superhrdinovia ako tí vo filme, tak by vylodenie v Normandii trvalo pol hodiny a v Berlíne by boli za 2 týždne. Ešte aj v rozprávkach sa hlavnému hrdinovi občas niečo zlé pritrafí a musí ho z toho niečo vysekať. Nikdy nemá toľko šťastia ako títo neohrození američania. Trocha sebareflexie by tvorcom nezaškodilo.

Expres hrůzy (1972) odpad!

Transibírsku magistrálu môžem, hororom sa nevyhýbam, staré filmy mi nie vždy sedia a pozerám ich pomenej. Keď sa ale toto všetko zmiešalo dokopy a nazvali to Horror Express vyšiel mi z toho jeden veľký odporný "blivajz" (máme vôbec v slovenčine podobné slovo?), ktorý som ledva dopozeral. Asi žijem niekde inde ako ostatní hodnotitelia, ale bohužiaľ nemôžem inak ako Odpad!

Teror ve vlaku (2002)

Keby v tomto neboli vláčiky, tak je to jednoznačný odpad. I keď ako fanúšik železnice by som za tie nezmysly mal byť veľmi prísny. ale hodnotím film a nie železnicu.

Automat na lásku (2000)

Nemastné neslané, no... ale taký je život. Nepozerá sa naň veľmi dobre, nie je pre každého zaujímavý, ale je to život (aj so sexom, ktorý k nemu patrí). Možno ten film má nejaké umelecké hodnoty u mňa ale veľmi nezavážili a celkový dojem nevylepšili. Bohužiaľ. Na druhej strane ma ani neodradil, aby som si podobné "severskoviny" v budúcnosti nepozrel. A prečo ho všetky ženské vlastne tak "žrali"? Hmmm.