Vlk z Wall Street (2013)

Tomuto filmu paradoxně škodí, že je to příběh inspirující se skutečným příběhem. Hodně lidí prostě to prostě neunese a raději sklouznou k pomýlené logice typu: přeci film o takovém praseti jako byl Jordan Belfort nemůže být dobrej! Pro mě osobně absolutní špička z celého roku, Martin Scorsese dokazuje, že i přes svůj vyšší věk dokáže stále točit skvělé a úderné filmy (jeho práce se "špatnými" hochy je stále výjimečná), opravdu si nepamatuji, kdy 180 min uteklo tak jako v tomto případě. Film, kde většina diváků bude veřejně známému podvodníkovi palce, stejné postavě, která si léta šňupe kokeš (a náležitě si to užívá), kupuje jachty, popř. ženskou společnost - opravdu nemohl na zaprděnejch Oskarech uspět - o to více patří dík Scorsesemu, že do toho šel. O Margot Robbie slyším poprvé - milé překvapení a Leo? Zvládl naprosto skvěle! Kdo z vás by si takovou roli neužil :) 90%

Konzultant (2013)

Ukrutně nevyvážený film, první část - rádoby filozofické / sexuální dialogy (totální nuda), ke konci už se něco začíná dít (díky bohu), ale i přes dobrý finiš filmu, se oněch 138 min u SE táhlo jak smrad. Dvojice Cruz (když hraje v angličtině, asi jediný případ kdy opravdu VÍTÁM dabing před originálem) - Diaz (duck face) až děsivě nesedí. O hlavním hybateli děje (nebudu prozrazovat více) se nedozvíme v podstatě vůbec nic, až na to, že nám dokáže že je to největší zločinecký mastermind současnosti (před kterým neutečou ani ty nejlepší profíci, viz. závěrečná krvavá sprcha, pro jistotu opět netušíme jak to vlastně dokázal/a - uf). Celý film na mě působí straně nedodělaným čí neuhlazeným dojmem, velká škoda, s takovým obsazení se prostě MUSÍ dělat lepší filmy, ať je to Scott nebo kdokoliv jiný. 45%

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Ellen DeGeneres určitě nezklamala (výborný začátek), ale na druhou stranu to nebylo něco, na co se bude dlouho vzpomínat. Hudební vystoupení mě po pravdě nezaujalo ani jedno, ale to je dané tím, že jsme sledovali nominované kousky (minimálně dvě z nich totální uspávačky). S předávajících mě nejvíc zaujal Jamie Foxx s oceněných moje milovaná Cate Blanchett či Matthew McConaughey, mánička Jared Leto dostal cenu za roli transvestita - jeho řeč obsahující poselství Ukrajině a Venezuele tímto nabývalo až groteskních rozměrů. Vítězství 12 let v řetězech asi až takové překvapení nebylo, po pravdě při absenci filmů jako Rivalové či Zmizení, to v podstatě bylopouze o tom jestli všechno pobere Gravitace, či aspoň film pro sebe urve 12 let v řetězech. Jalový Špinavý trik a Vlk z Wall Street hlavní poražení večera. Nakonec bych chtěl zmínit vskutku profesionální český komentář který mělo HBO (Fuka, Baldýnský a ještě tam byl někdo pokud se nepletu - výborná práce) 70%

Zpráva o Europě (2013)

Výborné sci-fi, jako kdyby spadnulo se staré školy. Sledujete osudy posádky vesmírné expedice, která postupně bojuje o své přežití. Bez zbytečné akce a nějakých nesmyslů, opravdu syrové sficko, které musí každého fanouška zahřát u srdce (hlavně z pohledu oněch těch prequelsequel komiks / blockbuster slátanin, které jsou pořád na stejné brdo). 90%

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Zbytečně dlouhé - když většina "vystupující" na vás působí tak, že se modlíte aby už z jeviště vystřelili popř. máte při jejich projevech pravidelně pocit, že vlastně ani nevědí co mají říkat - 105 min je čisté utrpení, příliš strojené, při vší úctě k Marku Ebenovi on prostě není stejný kalibr aby utáhl celou show sám. Rudolfinum, orchestr - proč ne. Pořád tomu chybí vtip a lehkost, která např. u sledování BAFTY přichází jaksi sama od sebe (což je efekt mistrně zvládnutého řemesla). 45%

Poslední dny na Marsu (2013)

Docela příjemné překvapení! Ano příběh samotný asi nikoho nemůže nějak překvapit, ale je to velice solidně zpracované, s příjemnou hudbou a přesvěčivým Lievem v hlavní roli - jako sci-fi "béčko" vyvražďovačka vcelku dobře odvedená práce. 75%

12 let v řetězech (2013)

Fakt, že se tento film přímo třese na Oskary do jisté míry chápu, jaký jiný film než by měl bodovat u amerických akademiků, než ten o svobodném černochovi, který se neprávem dostane do otroctví. Po pravdě čekal jsem jednoduše VÍCE než jsem nakonec dostal. Již klasicky naprosto perfektní Michael Fassbender snad už nemůže nikoho překvapit, povedená hudba Hanse Zimmera také ne, Chiwetel Ejiofor propásl svoji šanci, nic extra nečekejte. Na více něž dvouhodinový film se tam toho děje opravdu pramálo, bez jediného překvapení, myšlenky, popravdě ani emoce u mě nepracovali tak jak by asi měli (jsem jediný komu ve filmu chybí alespoň nějaký náčrt časové osy?). Ať se na to dívám zprava nebo zleva, nevidím víc než průměrný film s excelentním Michaelem Fassbenderem. 60% Na úplný konec ještě k těm Oskarům, když vidím že tento film dostává nominace jak na běžícím páse a zároveň TENTO nemá ani jednu, jen si musím tak trochu zaťukat na čelo...

Robocop (2014)

Nechal jsem si po shlédnutí Robocopa pár dní, samotného mě zajímalo co to udělá. Nový plecháč se zajisté v rámci možností povedl, trikově bohaté a přesvědčivé, herci hrají výborně. Když sem si říkal co bych filmu mohl vytknout dlouho se mě ani nic nevybavilo co by stálo za zmínku, ale když jsem to vzal z druhého konce a zkusil jsem si vybavit co se mě po dvou dnech vybaví - byl jsem doma. Jediná scéna, které si mi jakž takž vybavila - ano, správně - je to scéna s "odstrojeným" Alexem Murphym (opravdu výborné). Až do úplného konce jsem také moc nepobíral celou postavu Pata Novaka (S.L.J.), ale na konci je to vcelku jasně načrtnuté pro další díl, takže ok. Abych nevypadal jako hnidopich, Robocop je zábavný, nenudí, ale všechno v mezích lehčího nadprůměru - na remake klasiky to není vůbec špatný výsledek, líbí se mi že se tvůrci drželi při zemi (taky to mohlo skončit takto). O prsa japonské ženy za 4* / 70%

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Po pravdě řečeno, kdyby v tomto Bondovi nehrála úchvatná Kim Basinger, asi bych se pral s tím abych film vůbec dokoukal. Většina scén působí až jako groteska (doslova), z dnešního pohledu jsem ochoten nad něčím přimhouřit oko (hra domino), ale věci jako vystřelující jetpack přímo z ponorky, nebo že někomu pod vodou strhnu brýle - on ji je prostě (opakuji, pod vodou) prostě nasadí zpět a jedeme dál, závěrečné vyřízení hlavního padoucha tomu nasadila korunu (je přece normální, že profesionální US jednotky přímo vede baletka., ex-partnerka hlavního světového padoucha - seriously???), to už je opravdu přes čáru. 40%

Sviňák (2013)

Geniální James McAvoy, který nám představuje detektiva, vedle kterého Joe Hallenbeck vypadá opravdu jako SKAUT xd. Nekorektní, vulgární, vtipné, s klasicky silným hudebním doprovodem (na to mají angláni patent), kdyby tam nebylo pár nudnějších míst, vůbec bych neváhal jít na pět hvězd. Věřím, že všímavější divák tušil, že něco ohledně Brucovi rodiny nesedí už od samého začátku - více už říkat ale nebudu, podívejte se :) 85% PS: málem bych zapomněl - jasnej aspirant na nejdebilnější překlad názvu filmu do češtiny za poslední léta