Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Jestli tyto myslí Kohák vážně, tak ať jde ze sebe raději dělat trotla do reklam a všem bude lépe. Obvykle nedávám hodnocení po prvním díle, ale toto je opravdu ten případ, když nemám na výběr. Nejsmutnější na tom je, jaký obraz nám dává samotná Česká Televize, jestli tam nejsou schopni takovou sračku vyhodit prvním oknem a ještě na to staví svůj podzimním program včetně propagace. Trapnost - nuda - bezmyšlenkovist - hlavně abychom nikoho neurazili to je přesně to poslední co od takového pořadu chcete. 5%

Grandhotel Budapešť (2014)

Aby jste byli schopni si tento film užít, musíte si v prvé řadě uvědomit, že sledujete film od Wese Andersona a za druhé musíte mít správně naladěni na tu správnou notu - nechte své hnidopišské-seriózní-nedočkavé JÁ někde jinde. Film na vás opravdu dýchá dojmem, že se díváte na 30 let starý snímek, je (občas) vtipný, velice hravý, skvěle zahraný a místa až poetický (nepamatuji kdy jsem toto slovo v komentářích použil naposledy!). Přitom se WA podařilo vyhnout tomu, aby přeskakoval do nudy, či trapnosti, což je v tomto druhu filmů naprosto zásadní. Ralph Finnes si svoji roli očividně naprosto užíval! Zatím - 85%

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Upíři, vlkodlaci, Dr. Frankenstein, Dorain Gray a kdo ví co ještě odehrávající se v Londýně konce 19. století, takový námět tady nevídáme často a už vůbec ne s tak kvalitním hereckým obsazením. Že Eva svojí roli zahraje skvěle asi nikdo nepochyboval, osobně mě velice potěšila účast Timothy Daltona, ze kterého na stará kolena charisma přímo čiší. Ano, v první sérii se toho (klasicky) zas tak moc nerozmotá, ale to zase tak moc nevadí. Atmosféru to má, není to ani žádná měkotina, která se bojí ukázal trochu krve popřípadě občas i nějakou bradavku (na což má Eva asi zbrojní pas) a i přes vcelku pomalejší tempo, jsem nezaznamenal jsem vyloženě hluchá místa. 80%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhému Kapitánovi zbytečně sráží celkový dojem naprosto základní nedostatky, ať je to např. hlavní záporák, který je průhledný jak řízek ze školní jídelny (o jejich vzájemném z prstu vycucaném vztahu raději ani nemluvit), či hlavní dějová linie, kterou uhádnete cca po 25 minutách, při zvolené tak-trochu-špionážní linii je to opravdu škoda, až po naprosto hloupou postavu Falcona ("já nikdy neříkal, že jsem pilot" ouch). Jinak vše ostatní šlape dobře, možná by to by tohlo být celé o trochu více vtipné a odlehčené (k čemuž nahrává samotný Kapitávům kostým, ale budiž). 65%

Strážci Galaxie (2014)

Velice milé překvapení, jeden z těch filmů, kdy mě trailery spíše odrazovali, ale v reálu to bylo opravdu něco jiného. James Gunn zvádl režii neskutečně hravým a odlehčeným způsobem, bravo. Strážci Galaxie jsou přesně ta letní oddychovka, na kterou v rozpáleném létě skočíte do klimatizovaného kina a dostanete přesně to, co chcete. Chris Pratt (pro mě osobně - překvapivě) zvládl svojí roli skvěle, vizuál je prvoligový, skvělá hudba. Na plné hodnocení tomu přeci jen malinko chybělo (třeba závěrečný souboj), ale bylo to jen o fous. Jenom poznámka na konec, byl jsem na otitulkované verzi, jelikož jsem v angličtině vcelku zběhlý, neměl jsem s tím nejmenší problém, ale např. můj bratr, který není v angličtině zběhlý vůbec, měl v několika případech - při oněch skvělých slovních přestřelkách - problém stíhat texty, veřte že to není tím, že by neuměl číst. Takže toto je jeden z těch vzácných případů, kdy by měli lidé, kteří moc anglicky neumí uvažovat o dabingu. 85%

Fargo (2014) (seriál)

Excelentní, názorný příklad, že kvalitní seriál lez s přehledem dělat bez obrovských rozpočtů, triků a mega-produkce. Ano, je mi jasné, že samotné obsazení nebylo asi nic levného - ale díky bohu za něj! Billy Bob Thornton exceluje celou první sérií, Lester (Martin Freeman) neztrácí ani za mák, jen málo lidí dokáže zahrát takový typ postav jako je Lester. Ještě k Lestrovi - teď si opravdu nevybavuji seriál, kde na začátku v podstatě i fandíte tomu nebohému ubožákovi, postupem času se váš postoj ale neustále obrací, až do úplného opaku, bavíme se o v podstatě hlavní postavě. Takový posun v oblíbenosti hlavní postavy, který sledujete ve Fargu je opravdu jedinečný. Záměrně nechci prozrazovat k ději, ale je to tak "neuvěřitelný", že to prostě MUSÍ být pravda (alepsoň ve většině - ovšem), toto by nedokázal jednoduše nikdo vymyslet !. Pocit vaty aneb moru všech seriálů jsem měl v podstatě jenom pouze někdy v osmém dílů, což je opravdu výtečné skóre. Po Temném případu, dle mého nejsilnější série Her o Trůny, tady letos máme další naprosto prvoligový seriál, jen mám strach aby jsme nezačali být až moc nenažraní! Just kiddin´, keep it going like that! 95%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Aby byl člověk spravedlivý musím konstatovat, že dvojka se povedla o malinko lépe než naprosto jalový první díl. Webb nám ukázal více akce, ale na moje gusto je tam stále moc vaty kolem vztahu Petera a Gwen. Emma Stone je jako herečka roztomilá na rozdíl od Andrewa je ve své postavě vcelku uvěřitelná, fakt že její postava je místy až srandovně šablonovitá je věc druhá (krásná / inteligentní / nikdo jí nebude říkat co má dělat atd). Záporák je také lepší než v jedničce, škoda že působí dojmem, že jsme takového týpka už někde předtím viděli. Když nejsme svědky konverzační scén, nebo chcete-li rozhovorů s nedostatkem slovní zásoby (víš, já nevím...eee...je to tak...eeee....komplikované!), akce má dobré tempo, místy i dobře odlečená, tam film funguje jak má. SPOILER Nemůžu si pomoci, ale závěrečná scéna s Gwen je naprosto typická pro nového Spider-mana. Místo aby Peter buď Gwen zachránil, anebo by zklamal, jsme svědky takového kočkopsa, kdy neudělá ani jedno ani druhé a ještě k tomu takový způsobem, že ani nevíte co si o té poslední scéně máte myslet - tak je mrtvá nebo ne - aha asi jí třeba praskla žilka v hlavě nebo tak něco. aneb pokus o nejcitlivější úmrtí v historii superhero filmů? červená knihovna hadr! SPOILER_KONEC Nejsilnější stránkou nám zůstavá hudba, kde Zimmer odvádí svojí klasicky výbornou práci. Ač je druhý díl lepší než první, onoho zasmrádlého odéru "nejzbytečnějšího filmu o super-hrdinovi" se stále nezbavuje. Původní série (tedy první dva díly) jsou stále jiná liga. Andrew Garfield casting fail. 50%

Divergence (2014)

Divergence se neubrání srovnání s jeho hlavním rivalem, Hunger Games. Ano, Divergence je něco méně stupidní, je prostě jenom čistě stupidní, což je asi dobře, ale díky tomu přišlo o něco jako mělo právě totálně stupidní HG - a to je onu jednu či dvě scény, kdy jste svědky scény tak hloupé, že se chechtáte jak při nejlepší komedii jakou jste kdy viděli viz zde. Kdyby se někdy točil film, o univerzální selce (teď to nemyslím nějak zle) Shailene Woodley by byla výborná volba, taková totálně NIJAKÁ myška, kterých potkáte během deseti minut na nákupu v Penny Marketu asi tak dvacet (počítám i obsluhu u pokladen). Ten druhej gumák s vypovídajícím jménem Čtyřka my nestojí ani za zmínku, to už člověk opravdu brečel! Jinak klasický klišé from hero to zero mixovaný skoro-erotickou povídkou z bravíčka poloviny devadesátek - jak někoho takovéto vejblitky můžou bavit, jde totálně mimo mé chápání. 15%

Vše je ztraceno (2013)

Ani výborný Rebert Redford nestačí na vše sám. Silné momenty, střídají slabší, pár scén je mimo moje chápání (otočky lodi, bez toho aby nabrala tolik vody /když měla otevřené "dveře/, aby šla ke dnu jak cihla atd.), ale na druhou stranu patří tvůrcům filmu poplácání po ramenou za to, že takový film vůbec natočili. 65%

Sabotáž (2014)

Ayer dělá co umí nejlépe, neuvěřitelná nálož skvěle natočené akce, sprostecj slov a čistého machismu (přeneseného do obou pohlaví). Sabatoge mě bavila o dost více, než - dle mého až z velké části nudná - Patrola. Ten kdo chce psa bít, Šwarzika si vždycky najde. Ten kdo se schopnej akceptovat old-schoolovou řežbu, musí se bavit. :) 75%