Jaromír Jágr: stále na vrcholu (2012) (TV film)

Kdyby tam nebylo pár opravdu zajímavých rozhovorů (Jelínek / Hrdina) a pár vtipných záběrů z kabiny Flyers asi bych to bral jako jednu velkou nudu. Každopádně Jarda je borec :) 60%

Noc hrůzy (2011)

Škoda, že film není jestli to má být komedie nebo horor, dopadlo celé tak nějak jalově. Tři hvězdy o prsa vietnamské ženy a to hlavně kvůli Farrelovi. 55%

Chladnokrevný (2012)

Ano Eric Bana hraje záporáka skvěle, ale ruku na srdce, kdo by si ten film užil kdyby tam nebyla Olivia :) Jinak takový ten film, který vidíte jednou, neurazí, v rámci možností i baví, ale podruhé ho vidět nemusíte. Což ale není žádná ostuda. Olivia Wilde patří k nejkrásnějším herečkám své generace (nerd_alert: ano, je tam nahá). 60%

Patrola (2012)

První dvě třetiny filmu bylo pro mě velké zklamání, nemám na mysli pomalejší tempo, proti tomu nic nemám, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se tam vlastně nic nedělo. Frekvence jedno "fucking" za každých 5 vteřin proloženo dalším "motherfucker" za každých 15, prostě nestačí. Velká škoda, protože závěrečná část filmu se opravdu povedla. Dvojice Gyllenhaal & Peña hraje přesvědčivě, tam není co vytknout, ale ruku na srdce - od filmu, jako celku, jsem čekal více. 65%

Total Recall (2012)

Obsazením a trikově velice dobře zvládnuté, bohužel film kulhá u scénáře a u svého jména jako takového. Právě ve srovnání s Total Recallem z roku 1990 je ona dějová beznaděj přímo do očí bijící, bohužel. Kate zahrála onu mrchu opravdu skvěle. Extended cut. 60%

96 hodin: Odplata (2012)

Právě jsem se vrátil z kina, takže pár čerstvých poznatků. Mám pocit, že jsem právě viděl alternativní verzi zrození wonder-woman, zahrané Maggie Grace. Policajti v Turecku jsou panáci co jezdí největšíma šunkama a jako bonus neumějí vůbec řídit, kteří vás v pohodě nechají kosit Albánce dle libosti. Není problém projet přes pár kulometných hnízd na Americkou ambasádu a následně se zbraní odejít (doufám, že čtou opravdoví teroristi). I moje oblíbenkyně Famke Janssen stráví většinu času ve filmu v tuhých mrákotách a k tomu ještě oblečená (???!). Na druhou stranu je dobré vidět, že je někdo schopen aspoň dodržet stopáž filmu v reálném rámci (přijde mě, že na 98 minut musejí být závěrečné titulky v délce studenského filmu). I přes to všechno , světe div se, nebylo až TAK zlé, Liam prostě kosit umí a film má dobrý spád. Na pomyslné škále od "zbytečnosti" po "šeď, která až tak neurazí", je podle mého tento filmu o trochu blíže druhému. Jakákoliv potřeba vidět tento film podruhé jaksi zmizela do ztracena. 55%

Bourneův odkaz (2012)

Více upovídané, akčním scénám chybí Greengrassova dokonalost, ale na druhé straně výborný Renner, dobré tempo, film nenudí ani minutu, nejblíže prvnímu "Bournovi". Toto pokračovaní určitě neurazí a v srdci doufám, že to bude takový oslí můstek pro další díl, kde uvidíme Bourna i Crosse v jednom filmu (tím nijak nezlehčuji tento film), v Greengrassově režii a s Gilroyvým scénářem - no a teď z hrušky dolů:) 70%

Lov lososů v Jemenu (2011)

Jak z průměru a šedi udělat díky castingu vcelku koukatelnou věc. Jednou za čas jsem takový filmy schopen strávit...no tak dobrá! Ano přiznávám bez mučení - Emily, Ewan a Kristin jsou všichni mojí oblíbenci, takže to bylo v tomto případě jsem to měl o to snažší :) 65%

Temné stíny (2012)

Johny hraje klasicky skvěle, Eva je k nakousnutí (u tohoto filmu to opravdu sedí), ale to je tak asi všechno, bohužel. Zábavnější momenty střídají ty hluché, žádnej velkej odvaz nečekejte. Jelikož se jedná o Burtona, čekal jsem více, stejně jako o hudby od Dannyho Elfmana. 55%

Tajemný muž (2012)

Pro mě osobně asi nejdůležitější přínos tohoto filmu je fakt, že Jessica hraje ve většině filmu nenalíčená a zvádá svojí role vcelku obstojně. Naopak co mě nesedí, je aspoň částečné pochopení motivace toho co se ve filmu děje (správně, více říkat nebudu, podívejte se sami). U takového žánru mě to přijde jako ztěžejní věc. V podstatě vůbec nechápete PROČ hlavní postavy dělají to, co ve filmu dělají. Nic proti volnějšímu tempu. Nápad zajímavý, ale nedotažený do konce, škoda. 65%