Neznámý (2011)

Hodně zašmodrchané, ale hodně povedné, a tak prostě doporučuju.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pro mě je Šmaková dračí poušť rozhodně zajímavější a hbitější než první díl Hobita, ale stále čekám, jakýže to bude konec, takže i když jsem byla opět velmi spokojená, tu poslední hvězdičku si zatím schovávám na příště, snad už naposledy.

Milionář z chatrče (2008)

Těšila jsem na krásnou a barevnou podívanou, jak chudý kluk k lásce a k penězům přišel. No, barevné to bylo, to je pravda, ale teda celkem drsné, což jsem nečekala. Nedivím se, že to posbíralo tolik ocenění, líbilo se mi to od začátku do konce a fakt k tomu nemám co dodat.

Revival (2013)

Po přečtení zdejších negativních komentářů jsem trošku v rozpacích, protože mě se tento film velmi líbil. Bavila jsem se od začátku do konce. " Revival " byl veselý, ironický, měl nadhled a důvtip a přitom zároveň ukazoval jak to ve světě showbusinessu chodí - lži, přetvářka a hlavně hrabání si na svém vlastním písečku. Bavili mě všichni, ale Krobot s Bydžovskou nejvíc.

Osamělý jezdec (2013)

Větší slátaninu jsem letos ještě neviděla, ale musím říct, že se mi ta slátanina líbila, a to hodně. Možná v jiný den a při jiné náladě bych to odsoudila, ale trefilo se mi to prostě do noty a z kina jsem odcházela nadšená. Ano, nemůžete v tom hledat něco výjimečného nebo převratného. Film přebírá spousty obrazů z filmů, které fungují už nějakou dobu - Tenkrát na západě, Poslední samuraj a i něco od Tarantina by jste tam našli. Jako celek to ale působilo celkem dobře a i když jsem věděla dopředu, co bude následovat a jak to celé dopadne, líbilo se mi to. Depp sice trochu vykrádá svého Sparrowa z Pirátů, ale to se mu dá prominout. Rozhodně je to film, na který si musíte udělat vlastní názor. Já ale za odvahu a perfektní triky dávám 3,8*.

Warholka (2006)

Zajímavá sonda do života " můz " umělců a umělců vůbec. Nějak nemám co bych vytkla a rozhodně nesouhlasím s kritickými komentáři ostatních, protože pro mě to bylo pošušňáníčko. Film zobrazuje jak rychle se člověk může dostat na " výsluní " a jak ještě rychleji z něho může spadnout. Byla to zvláštní doba a tak není divu, že i Warholka byla zvláštní, rozmazlená, ale svým způsobem svá. Chválím výběr herců a jejich výkony. 4,5*

Po krk v extázi (2004)

" Po krk v extázi " je film, který vás vcucne při prvních sekundách a vyplivne vás totálně vyždímané na konci. Líbilo se mi všechno - od režie, přes střih, herce až po zápletku, která byla tak složitá, že jsem se v ní až chvíli ztrácela a prostě jsem to musela dokoukat do konce. A ta hudba....protivná, nervy drásající, možná divná, ale do filmu se neuvěřitelně hodila a posunula ho o několik tříd výš. Pokud chcete klidný film na večer, tak tenhle to určitě není.

Star Trek (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem celým kultem Star Treku byla až do tohohle filmu nepolíbená, tak musím říct, že mě to opravdu pohltilo. Bylo to vtipné, akční, strhující, hezky se na to koukalo a v posledních minutách jsem ani strachy nedýchala, co kdyby to náhodou nevyšlo....takže celkově 4,5*.

Vrtěti ženou (2011)

Po přečtění obsahu a shlédnutí traileru jsem si říkala, co tohle bude zase za blbost, ale výsledek hodně předčil moje očekávání. Bavila jsem se od začátku do konce, v podstatě na tomhle filmu nevidím žádnou chybu. Pokud chcete příjemný film na odreagování a pěkný večer, tak tohle je ta správná volba. Film má všechno - humor, drama, lásku, a hlavně nadsázku, která tomu všemu dodává punc originality. No prostě, jsem z tohohle filmu nadšená :-). A, pro fajnšmekry, doporučuju vidět v originále, čermý humor má větší grády.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ten, kdo tuto trilogii nečetl, může mít s obsahem filmu trochu problém. Film je natočený brilantně, ale jsou v něm pouze nejdůležitější body knihy a musím se přiznat, že i já, ač velký fanoušek Milénia, jsem musela vzpomínat na všechny souvislosti, jak to vlastně všechno bylo. Nicméně, film je po celou dobu napínavý, šokující, drsný, to vše podtrhnuté skvělou hudbou, která napětí dostává do úplně jiného levelu. Zatím si 5* schovávám na další díly, protože doufám, že budou ještě lepší.