Drive (2011)

Někdy se prostě mluvit nemusí.....a že je to někdy opravdu super dokazuje právě tenhle film. Až jsem se divila jak mě Goslingův nemluvný hlavní hrdina dostává, jak i přesto se mnou komunikuje, i když nic neříká. Je to jeho zatím nejlepší role, jen tak dál hochu. Drive je trochu tvrdší, drsný film, ve kterém ale nechybí romantika, krása a to " něco " co z něho dělá skvost tohoto roku. Oceňuju zajímavou a dobrou práci kamery.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Miluju všechno, kde je Ryan Gosling a ještě navíc, když se k tomu svlékne :-D. Když ale pominu to svlékaní, jedná se o solidní film, který je prostě ze života. Není to v podstatě ani komedie ani drama nebo romantika. Já nevím. Je to prostě film, který všichni známe v různých podobách.

Králova řeč (2010)

Jak je možné, že Oscara dostal jenom Colin Firth??? Proč ho nedostal i Geoffrey Rush??? Škoda, velká škoda...jejich výkony jsou perfektní, Firth se k tomu Oscaru doslova dokoktal. Ale zasloužil si ho. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje jako právě Králova řeč. Je zde krásně ukázáno, jak taková blbost jako je přeučení leváka na praváka může způsobit velké problémy, které se nevyhýbají ani těm nejvýše postaveným. Je obdivuhodné, jak v sobě Jiří VI. našel sílu a odvahu s tím bojovat a ještě k tomu motivovat a podporav anglický lid. To vše je dokresleno nádhernou hudbou Alexandra Desplata. Krása.

Londýnský gangster (2010)

Gangsterka jak má být. Je to syrové, trochu temné, tajemné, tvrdé a se šokujícím závěrem. Poprvé v životě mi přišlo, že Keira Knightley hraje něco čemu rozumí. Čím to asi bude? A Farrell? Tak na toho se podívejte sami, myslím, že lepší roli dlouho neměl a taky dlouho mít nebude...

Nezastavitelný (2010)

Končalovského " Splašený vlak ", který má stejný děj, jsem ještě neviděla a upřímně, ani se na něho dívat nebudu. Asi by mi to zkazilo dojem. " Nezastavitelný " je prostě nezastavitelný. Lepší akční film jsem v poslední době neviděla, hlavně posledních cca 30 minut opravdu píše. Ani se vám nechce věřit, že už film skončil, klidně bych si to pustila hned znova. Ano, uznávám, body navíc si u mě získali hlavně tím, že zde hraje Chris Pine a Denzel Washington, ale to není to nejdůležitější. Důležité je, že se u tohoto filmu rozhodně nudit nebudete, adrenalinu je tady na tři filmy.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Asi tak...beru prachy ( pokud bych nějaké měla ) a jedu vydělávat, lhát, podvádět a užívat si na Wall Street. Jsem naprosto nadšená, herecké výkony všech mě dostaly, nenudila jsem se ani chvilku. Moc jsem tomuto snímku nevěřila, přece jenom Gordon Gekko v prvním díle je nepřekonatelný. Ale i tak z toho Stone vymáčknul asi to nejlepší co se dalo. Rozhodně stojí za to vidět.

Hezké vstávání (2010)

Harrison Ford a Diane Keaton filmu kralují, Rachel McAdams jim solidně konkuruje, ostatní jim jenom trochu přicmrndávají. Koukat se na to dá, ale nic světoborného od toho nečekejte. Navíc hrozně rychlý děj, ve kterém se hodně přeskakuje, nestíháte to sledovat.

Román pro muže (2010)

Ani drama, ani komedie, a ani nevím co k tomu napsat. Bylo to sprosté, nudné, divné a celkově trapné. Donutila, Vladyku i Hybnerovou mám hodně ráda, ale v tomhle mi nesedli. Trápili nejenom mě, ale i sebe. Jestli to takhle půjde dál, tak dobrý český film za chvilku zanikne. Ne všechno, co Viewegh napíše, musí být hit. Možná by bylo načase poohlédnout se i po jiných dobrých českých spisovatelích či scénáristech. Někdy mám pocit, že už je trochu pře - Vieweghováno.

Quantum of Solace (2008)

Oproti Casinu Royale je Quantum of Solace pro mne velkým zklamáním. Z filmu se vytratil švih a šarm, děj byl unylý a nudný a jediné co Craigův Bond dělal bylo to, že se pořád před někým schovával a nebo utíkal. Snad se to do příště zlepší...a to jsem mu taaak fandila...

Opravdová kuráž (2010)

Zápletka filmu je tak zvláštní, že až není možné, že by se něco takového ve skutečnosti vůbec mohlo kdy stát. Celý film si říkáte, jo, dobrý, ale tak jako co z toho nakonec bude??? A pak příjdou závěrečné scény - divoká jízda na koni, kdy Cogburn ujíždí krajinou s Mattie v náručí, aby ji záchranil život - tajemná noc a hvězdy nad hlavou - zplavení koně, ale Cogburn stále bojuje a běží s Mattie v náručí dál - světlo lampy - jednoruká Mattie. A všechno je v pytli, nemáte slov na to, že i tak v podstatě jednoduchý film má to "něco" v sobě.