Ženy v pokušení (2010)

Podle mne konečně po dlouhé době nějaká normální a provokativně otevřená česká komedie. Nehledě k tomu, že některé hlášky aspirují na to, aby zlidověly. Tři hlavní hrdinky si povahově sedly a své postavy zahrály opravdu výborně. Pozornému divákovi možná neušlo, že vtipy, které ve filmu hází Eliška Balzerová jakožto Vilma, možná ani nebyly ve scénáři, za to byly velmi upřimné a ze života. A to až tak, že i ostatní herci měli problém udržet svůj smích na uzdě. Takže nechápu jak může někdo tvrdit, že to byla nuda. Protože, upřímně, to, co se u nás točilo v poslední době, je fakt katastrofa.

Sherlock Holmes (2009)

Má představa o Sherlocku Holmesovi jako slušném aglickém gentlemanovi vzala radikálně za své. To samé má představa o drahém Watsonovi jako o " poskokovi " geniálního detektiva. Ovšem toto pojetí se mi líbí mnohem mnohem víc než mé původní představy. Holmes jakožto podivín a bordelář je mi mnohem sympatičtější než ulízaný gentleman. Drahý Watson je v tomto pojetí velice vzdělaný a slušný muž, který si přeje jediné a to mít od Holmese už navždy pokoj. Jenže, to by ty jeho případy nesměly být tak zajímavé. Perfektně napsaný scénář už jen dokreslují propracované efekty a kulisy. Nejvíc mě ale překvapil samotný Guy Ritchie, kterého já opravdu nemusím a jehož dosavadní filmy jsem považovala za totální brak. Tohle ale opravdu ujde.

Lekce neslušného chování (2008)

Klasika suchého černého anglického humoru podtrhnutá trochou té nenávisti a drzosti. Skvělý film na zasmání a relax. Překvapivě i Jessica Biel ukazuje něco ze svého "umění" a ono to nakonec ani nevypadá tak špatně. Opravdu se překonala. A co Colin Firth a Kristin Scott Thomas? Tak o těch ani nemluvím, na ty se prostě musíte podívat.

Alenka v říši divů (2010)

Nerada chodím na snímky v 3D, protože si myslím, že 3D snímky do " normálních " kin nepatří. Jednak z toho není takový požitek jako z 3D v IMAXu, ale hlavně z toho mám pocit, že se režiséři snaží schovat chyby svého filmu právě za mystickou clonu názvu 3D. V tomto případě se mi to jednoznačně potvrdilo. Film neměl v podstatě žádnou duchaplnou hloubkou jako tomu je u klasické kreslené Alenky. Byl to pouze pokus o převedení této pohádky do hraného filmu v moderní podobě, který se rozhodně nevyvedl. Podle mě byla základní chyba už ve výběru hlavní představitelky v podání Mii Wasikowske. Holčička je to sice hezká, hezký se usmívá, ale to je tak všechno. Ani se nedokáže pořádně zamračit a urazit. Anne Hathaway jakožto Bílá královna je naprosto příšerná, vypadá, jakoby si před každým natačením dala tak tři jointy, aby byla pořádně švihlá. Děs. Poletuje po plátně jako motýl a dělá, že všemu rozumí a vše vyřeší. Johnny Depp a Helena Bonham Carter jsou kapitola sama pro sebe, ale naštěstí dobrá kapitola. Mám pocit, že celý film stojí jen na jejich výkonech. Ovšem musím také pochválit vizuální efekty a výběr hudby, kterou měl na starosti Danny Elfman a kterou stojí za to si poslechnout i jen tak. Co mě ale mrzí naprosto nejvíce je to, že to nebyl Tim Burton. Ten se asi někde vypařil a natáčení řídil z vesmíru.

Smrt čeká všude (2008)

Hodně zajímavý snímek, ale ne až tak moc, jak jsem očekávala. Možná mi dojem zkazila skutečnost, která o tomto snímku tvrdila, že je naprosto výjimečný a že tady nic takového dlouho nebylo. Ano, to je pravda, ale stejně mi tam pořád něco chybělo, jen nevím co. Film se ale nesnaží nijak šíleně moralizovat, vše je pěkně surové a takové jaké je to ve skutečnosti. V hlavní roli frajírek, který ničí bomby, ale který si setsakramentsky uvědomuje, co dělá a co má. Rozhodně si ale tento snímek zasloužil jít do kin dříve a ne až teď.

Předčítač (2008)

Soudě podle zdejších komentářů jsou názory na tento film celkem rozdílné. Osobně si myslím, že si na tento snímek musí udělat názor každý sám za sebe, protože každý v něm vidí něco a někoho jiného. Mě se tento film velmi líbil. Výkony herců v hlavní rolích jsou tak působivé, že vás to prostě musí vtáhnout do děje. Nevěřím tomu, že by někdo mohl tenhle film jen tak vypnout a odejít s čistou hlavou. To nejde. Už jen námět filmu vás donutí se zamyslet nad tím co všechno jste ochotni udělat pro svou lásku, své chyby, své naděje...

Marie Antoinetta (2006)

Bezpochyby, Kirsten Dunst se na roli Marie Antoinetty hodí určitě nejlépe. Její porcelánová tvářička se vás snaží přesvědčit o tom, že není tak špatná a zhýralá jak o Marii tvrdí historie. Film je perfektní ukázkou toho, jaká musela být na zámcích nuda. A aby tuto nudu zahnali, tak vymýšleli blbosti a utráceli státní peníze. Takže v této části se historie asi nemýlí. Bohužel, já se místy nudila i u filmu, což asi původní záměr režisérky Sofii Coppoly nebyl. Dlouhé záběry jsou aktraktivní a dokáží filmu dodat ten správný nádech, ale musí se s nimi umět pracovat, což bohužel v tomto případě neuměl asi nikdo. U výběru hudby jsem měla místy pocit jakoby skladatel nevěděl pro jaký styl se rozhodnout. Tož, dneska jsem vstal levou nohou, tak tam dáme klasiku, zítra vstanu pravou, tak co třeba moderní popík??? Výsledný dojem je tedy dost rozpačitý, snad to bude příště lepší.

Slunce, seno, jahody (1983)

U tohoto filmu se potvrdilo jediné, a to, že čím více dílů, tím horší scénář a tím větší blbost. V tomto díle si ještě řeknete, budiž, jde to, ještě se to dá snést, sice žádná logika a šílené herecké výkony, ale potěší to a docela se u toho zasmějete. U těch zbylých už se jenom modlíte, ať to vydržíte dokonce. Přesto, některé hlášky jsou naprosto kultovní a v podstatě zlidověly :-).

Kill Bill (2003)

Luxusní, chci být jako Uma Thurman a zatočit se všemi, kteří mi kdy lezli na nervy, jejím způsobem. To by všichni koukali, stejně jako jsem koukala já při tomto filmu. Pravda, ty potoky krve mi trochu kazily dojem z tohoto filmu, ale nevadí. Tarantinovy filmy poznáte na první pohled, jeho rukopis je všude jasně zřetelný. K tomu perfektní hudba, která jenom podtrhuje celkovou atmosféru a skvěle do ní zapadá.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Adama Sandlera mám v komediálních rolích opravdu ráda, i když někdy se už opakuje, ale na tenhle film jsem se nejdříve nechtěla dívat. Zas jedna komedie o tom, jak to dopadne, když si člověk zahrává se životem a s časem. Nakonec mě ke shlédnutí tohoto filmu přiměly komentáře, které tvrdili, že Sandler konečně hraje seriozní a dramatickou roli. Nevím, kde to ti lidé vyčetli, ale budiž. Opravdu, většina filmu má komediální charatker a na dramatický výkon Adama Sandlera v hlavní roli si musíme počkat až na konec filmu, ve kterém mu dojde, že vše co si přál, si v podstatě nepřál a že by to všechno chtěl vrátit zpátky, což už bohužel nejde. I tak to ale bylo vcelku stravitelné, takže proto 3*.