Deník nymfomanky (2008)

Vzhledem k tomu, že jsem si původně myslela, že tento film je komedie, tak jsem byla mile překvapená. A to pozitivně. Upřímně, Základní instinkt, Bluntmane, ten zná každý. Všichni ví, o co tam běží a všichni ví, jak to dopadne. Myslím, že to tomhle filmu se to říct nedá. Na ten se prostě musíš podívat a udělat si na něj svůj vlastní názor, protože krátky stručný obsah tohoto filmu je naprosto špatný a celý děj překrucuje. Mě osobně se to velmi líbilo, už jenom kvůli tomu hlavnímu tématu, které je v dnešní době čím dál víc ožehavější. Pravda, konec byl trochu zvláštní, a Belén Fabra v hlavní roli v tu chvíli potvrdila, že v podstatě je k***a, i když se celý film snažila přesvědčit především samu sebe, že není. Ale i tak, za odvahu dávám 3*.

Chceš mě, chci tě (2009)

Ohrané, ale stále dobré a zajímavé téma, a hlavně poučné, tolik informací o mužském myšlení jsem pohromadě dlouho neslyšela. Ještěže to mezi hlavními hrdiny pořádně jiskřilo :-).

Pomáda 2 (1982)

Ale to jenom kvůli těm motorkám a sexy kožené vestě :-D

Se slovníkem v posteli (2003)

Od tohohle filmu jsem vážně nic nečekala, tím více mě však překvapil. I když to byl klasický romantický americký příběh o chudé dívce a zapáleném kolonizátorovi, mělo to šmrnc. Vhodné pro chvíle, kdy se nechcete nudit, ale ani stresovat.

Avatar (2009)

Myslím, že teď mě budou asi všichni nenávidět, ale co to bylo??? Čekala jsem ztrhující podívanou, která všem bere dech, a tak jsem tedy čekala a čekala a...nic. Začátek vypadal slibně, ale jakmile se hlavní představitel dostal na Pandoru, příběh jakoby zatuhl, což bylo asi po 10ti minutách. Tak předvídatelný film jsem opravdu dlouho neviděla. Kdyby měl tento film pouze hodinu a půl, tak by to vůbec nevadilo. Proniknutí na Pandoru, získání si důvěry jejich obyvatel, zamilování se do jedné z její členek a americký happyend, jsou samozřejmostí. Filmařsky a trikově zpracované dobře, ale dějově vůbec. O výkonech herců ani nemluvím. A výsledný dojem? Napodobenina všeho možného, ale žádná originalita.

Poslední samuraj (2003)

Co dodat k tomuto filmu? Snad jen....perfektní. Od začátku do konce sedíte se zatajeným dechem a nejste schopni se pohnout. Tom Cruise, ač střelený scientolog, ve své roli opravdu vyniká a myslím, že můžu říct, že bez něj by to nebylo ono. Nádherná příroda, nádherné záběry a hudba by Hans Zimmer, co víc si přát? Prostě, to musíte vidět.

Dracula (1992)

Upřímně, tento typ filmu není opravdu můj šálek čaje a k jeho shlédnutí mě v podstatě donutila má kamarádka, které jsem tento film koupila k narozeninám. Teď ale můžu říct jediné - díky Bohu, že jsem jí to DVD koupila. Tohle je pro mne první horor, u kterého jsem se naprosto vůbec nebála, a který jsem si ještě navíc užila. Naprosto mistrovsky zpracované dílo, k tomu spousta výborných herců. Myslím, že už není možné, aby byl natočen lepší Drákula, protože ti ostatní se snaží tohoto pouze napodobit.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Trilogie Pána prstenů jsou jedny z mála filmů, které jsou zpracované tak jak je v knize psáno a dáno. Peter Jackson opravdu věděl moc dobře, co chce. Vše je důkladně propacované do těch nejmenších detailů, od oblečení až po masky, které by se určitě uplatnily i v nějakém tom hororu. Výkony herců se vyvíjí a zdokonalují stejně jako zpracování každého nového dílu. Vše je díl od dílu lepší a lepší. Nový Zéland a jeho okolí jako by bylo stvořeno přesně pro tento film. Kdybych mohla dát víc hvězdiček než 5, tak bych určitě přidala minimálně ještě 1 za efektní, ale nekrvavé!!, bojové scény. A komu u závěrečné scény neukápne slza, tak ten tehnle film opravdu nepochopil. Myslím, že Tolkien může být na Jacksona hrdý. Opravdu jedna z nejlepších trilogií vůbec.