Slečna Marplová - Nemesis (2009) (epizoda)

Tajemná atmosféra a velmi kvalitní režie sune tenhle díl mezi ty kvalitnější. Mám-li srovnávat s Poirotem, tak mě potěšila změna:). Jen dodám, že mě naprosto zaráží zdejší obsah, který má být od samotného distributora... člověk co to má na starosti se na to snad ani pořádně nedíval, katastrofa!

Kazatel Kalašnikov (2011)

No tak tenhle film není zrovna můj šálek čaje, čekal jsem obrovské řešeto bez většího smyslu a dostal jsem hodně smyslu s minimem akce a maximem vážnosti. To není špatně, jen mi to zrovna nesedlo do nálady, ale jinak si myslím, že je to moc kvalitní film o ještě úžasnějším člověku a o to je to dokonalejší, že je to podle skutečné události a ten člověk stále žije. Tím pádem moc nechápu zdejší hodnocení. To jste se na to šli všichni dívat s podobným očekáváním jako já? Není to kdo ví jaká bomba, ale červené čísla by si to podle mě zasloužilo. ... Souhlasím s Malarkey

Agatha Christie's Poirot - Temný cypřiš (2003) (epizoda)

Temný cypřiš má opravdu velmi temnou atmosféru a velmi kvalitní zápletku. Nebojím se ho tedy označit jako jednoho z nejlepších Poirotů. Minimálně do 3/4 filmu jsem si poprvé myslel, že tento případ nestihne vyřešit a nebo, že opravdu nenajde jiné řešení. Nejsem si jistý, jestli to takhle dokázala schovat samotná Agáta, nebo vzniklo dokonalé dílo vymykající se těm předešlým z rukou pana režiséra. ... Nemocná teta, morfium, poprava za 5 dnů, krásná Mary, lososový sendvič.

Kopačky (2008)

Trochu jiná zápletka, hezký konec, kvalitní herci a vtip na úrovni (kromě těch plandajících ptáků) dělá z této komedie nadprůměr, který si rád někdy pustím znovu.

Agatha Christie's Poirot - Tajemství levného bytu (1990) (epizoda)

Dost zajímavá zápletka, kterou ke všemu Poirot neodhaluje až ke konci, kdy všechny svolá, jako je tomu snad v každém díle. Tady se vše dovídáme postupně. Také trošku z jiného soudku - Poirot 'zlodějem' a plus za super atmosféru. Jen teda netuším, proč ten 'mafoš' nevystřelil:). ... Stejné jména, plány ponorky, americká zpěvačka, dveře k popelnicím.

Agatha Christie's Poirot - Případ ztracené závěti (1993) (epizoda)

Kdybych měl porovnat ty dva díly co jsem dnes shlédl, tak tenhle je slabší a ani nevím proč, ale něco mě nutí tomu nedat plný počet. Přitom mi to připadá, že bylo vše v pořádku, dokonce i příběh hezky podaný, ale oproti ostatním Poirotům tomu něco chybí a nemůžu všem dávat pět:). ... Práva žen, vysoká 'dívčí', závěť, syn/dcera, císařský řez.

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Libí duchařská atmosféra a domácí mazlíček. Zase tak trochu jiný díl. Jen jsem doufal, že Poirot odhalí, že ty dvě tetky jsou podvodnice a že své tvrzení vždy zakládají na takových a takových faktech. Poirot přece pracuje jen se skutečnými fakty:). ... Foxteror, fosfor a rekord na "futuristickém" vodním člunu.

Bourneovo ultimátum (2007)

Do detailu vypiplaná dokonalost. Herci, režie, hudba... prostě zde nemám co vytknout. Bohužel tvůrci už na Bourna pohlížejí ne jako na Bonda, ne jako na Batmana nebo Supermana, pohlížejí na něj jako na boha, který je nejen nesmrtelný, ale už občas ani nemusí popisovat jak se například dostane do nejvíc hlídané kanceláře v ústředí CIA. Tohle mě na tom vážně mrzí, je to velká škoda.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Už jste někdy přežili jízdu vlakem po hořícím a hroutícím se mostě? Že ne? Tak tady vám řeknou jak na to, ale asi nakonec budete potřebovat alespoň jednoho upíra. ... Tož proč na to všichni hledíte s očekáváním, že to bude nějaký oscarový film?! U mě to očekávání splnilo a dal bych tomu úctyhodné 3 hvězdy, ale za kvalitní konec jednu další přidám. Už mě sice tyto filmy, kdy mistr učí žáka jak masakrovat záporáky ať už na jakýkoliv způsob, přestávají bavit, ale prostě mě to něčím okouzlilo. Jen varuji toho kdo se řídí mým hodnocením, opravdu se mi to jen trefilo do noty!

Sám v temnotě (2005)

Naprosto dokonalý soundtrack, takový výběr metálku jsem u filmu nikdy neslyšel, podařilo se mu přebít i na svůj čas nejlepší Královnu prokletých. Nádherná Tara a starý známý Uwe. Jen ten film je pěkná sračka. Viděl jsem ho už dávno, ale asi už nikdy nenajdu tu sílu si ho pustit znovu... a nějací dva blbci se ještě odvážili natočit dvojku:D.