Bourneův odkaz (2012)

Akčňárna je to slušná, napětí v podstatě od začátku až do konce, ale až příliš vyžírá značku. Vlastně dobře schovali, že to má dost jednoduchou zápletku, v podstatě tam jen celou dobu utíkají a ta závěrečná honička byla předlouhá. Možná bych si jindy stěžoval, že bývají zase moc krátké, ale tady jsem přemýšlel nad tím, když už konečně zdrhnou. Taky jsem se ze začátku dost ztrácel v tom kdo je kdo, hlavní hrdina není dlouho představen. Jinak je všechno jak má být, dobře zpracované, dobře zahrané.

Výdejna zavazadel (2013)

I když to ani nejde, tak jsem od toho čekal víc. Hlavně jsem potřeboval nějakou přiblblou komedii na spravení nálady a on to byl zas další hloupý romanťák s totálně profláknutou zápletkou. Bohužel ani ta hlavní protagonistka se mi nelíbila a směšné to moc nebylo.

Jupiter vychází (2015)

No to snad není možné! Další důkaz (hned po Avataru) toho, že dokonalá vizuální stránka je totálně k ničemu, když nefunguje ten zbytek. Nechápu, jak takový shit může vylézt v podání sourozenců Wachovských... asi jim nakonec přeskočilo oběma. Námět je to zajímavý, o tom žádná, i když ta sklizeň lidí mi něco připomíná - nemluvil o něčem podobném Morpheus, když ukazoval Neovi tužkovou baterku? Fatal error je ale Jupiter, to je tak blbě napsaná postava (za 2 hodiny vystřídala snad všechny možné přetvářky), že jsem tu pak hledal podžánr komedie. To přece nemohli myslet vážně?! Tak tupá postava, tak blbé dialogy... bože. To co se nám nelíbilo na Matrixu v podobě zamilované story, jste tu předvedli znovu a ještě s větší kadencí, gratuluji! ... 3D

Zachraňte pana Bankse (2013)

Od začátku jde poznat, že je to vymazlený film, kde se nic nenechalo náhodě a celou dobu řešíte jen jediné... o co sakra té příšerné ženské jde?! Problémem je asi samotná tématika, protože to prostě někoho zajímat nemusí. Je to možná i důvod, proč to vidělo tak málo lidí. Škoda, protože si to zaslouží větší obdiv a divím se, že Emma nebo Colin za roli nedostali nějaké ocenění. Samozřejmě, že každý příběh je trochu přitažený za vlasy, ale je zajímavé se dovídat, co všechno stálo za zrodem Mary Poppins, nebo minimálně za jejím filmovým dvojčetem.

Zulu (2013)

Takový docela precizně udělaný akčnák. Možná až nadmíru násilný a to jistě spousta lidí neskousne. Je ovšem dost možné, že tím jak mě to šokovalo se mi to vlastně líbilo. Děj nijak převratný, ale super zpracování, hezký soundtrack a hlavní dvojka to svým hereckým umem podtrhuje. Já se jen divím, že s takovým dílkem přišel v podstatě neznámý Francouz a nebýt náhody tak se k tomu ani nedostanu.

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda)

Znovu díl, který trochu vybočuje ze stereotypu tím, že je částečně vyprávěn z budoucnosti, Poirot už je vlastně v důchodě a na konci se dočkáme krátké honičky (česká verze k tomu přidává ještě jiný, ne příliš pokažený, dabing). Zápletka je to kvalitní, hezky podaná a má patřičnou atmosféru. Není to top, ale určitě patří mezi ty lepší. ... Dopis, deníček, prášky, starodávná dýka, srážka autem, továrna, pistole.

Poslední samuraj (2003)

To hlavní je krásný a poutavý děj, vůbec nevadí, že to má 2 a půl hoďky, prostě u toho vydržíte. Tom jako vždy předvádí svůj top a herci se šikmějšíma očima mu skvěle sekundují, ke všemu ty ženské tam vůbec nejsou špatné, teda ta jedna... všimli jste si, že tam v podstatě není žádná další ženská? ... No a pak to jen kompletuje Hansova hudba a zpracování. ... SA

Kokain (2001)

Kvalitně natočený snímek s atmosférou jakou to mělo mít. Ani herecké kvality nejde nijak znevažovat, prostě se to povedlo a zase jsme se přitom dozvěděli něco ze života. Už jsem to samozřejmě viděl dříve, ale dnes to mělo hodnotu v tom, že ho měli pustit až tenhle rok, no ve skutečnosti ho prej pustili už o rok dřív. Tak by mě zajímalo, jestli do toho zase skočil.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Dvojka trpí klasickým neduhem dvojek - je prostě horší než jednička a taky docela jiné, ale je to stále o tom. Proč většina lidí hodnotí negativně je jasné. Tentokrát tu nehodnotím herecké kvality, smysluplnost děje, nebo snad režii. O co tu celou dobu jde je pointa a to se mi sakra líbí. ... Pokaždé, když na tebe myslí je vlhka. Vlhka? Jo, má slzy v očích.... Mrtvá štěňátka!

Co děláme v temnotách (2014)

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Je zajímavé najít film nacházející se bez problémů v červených číslech, který mě doslova zklame. O to je to víc zajímavé, když je to při 3 500 hodnoceních. Asi mě nejvíc štval formát, kdy je jakože natáčen dokument a tu a tam se vzpomene na to, že přece ty kamery musí někdo držet. Chápu, že je to od začátku bráno jako prd*l a párkrát jsem se zasmál - za to ty dvě hvězdičky, ale pak už mi to přišlo jen hloupé se spousty hluchých míst. Myslím, že nebýt Stmívání a zarytých kritiků, kteří na tuhle parodii čekali, by to neobstálo. Nekritizuji to protože se mi to naváží do Stmívání (takových už bylo), ale protože se mi to fakt nelíbilo.