Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Peče se to, smaží se to, vaří se to, nejí se to...... Babicovy dobroty!

Kick-Ass (2010)

Povětšinu kladné komentáře k tomuto dílu občas naruší nějaký ten zatvrzelec, který tenhle film prostě nemůže zkousnout, a taky proč by měl. Přes to všechno, čím se v tomhle filmu necháme unášet, nám nakonec nedochází samotný fakt, jak blízko je realita od tohoto snímku. Že se děje poprava v přímém přenosu již nechává chladnou většinu z nás, protože je to přeci film, komiksové dílo a tam přeci občas umírají jak ti zlí, tak ti dobří. Jestli to byl záměr M. Vaughna, nebo to nakonec samo takhle vyplynulo, se dá teď již těžko říct. Doporučuji komentář Nathalie, s kterým se ztotožňuji.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Opět skvělý herecký výkon Simona Pegga, o jehož kvalitách jsme se již mohli přesvědčit mimo jiné v soumraku mrtvých, kde po jeho boku taktéž exceloval Nick Frost. Mrzí mě menší role Billa Baileye, který své schopnosti dokázal předvést v jednom z nejznámějších britských sitkomů Black Books, coby Manny Bianco. Úsvit policajtů nám ukazuje, že britská snaha o natočení pěkných komedií rozhodně neumírá, což koneckonců vidíme i na hodnocení filmů nejen v režii E. Wrighta.

Pan Nikdo (2009)

Na můj vkus až přílišné prolínání paradoxů, v tomto stvárnění se ovšem jedná o originalitu, která povyšuje tento film nad ostatní svého žánru. Samotná myšlenka chápání času jako jiného rozměru, kde si sami určíte, jaká bude vaše budoucnost z nespočetných možností, se stává pro malého Nema jednoduše bezvýchodnou.

Zběsilý útěk (2006)

Yes, yes, yes... Tohle je dialogová řežba, ne zrovna pro slabší povahy, jejíž vítězem se stává ten rychlejší s prstem na spoušti. V tomhle W. Kramer hodně překvapil, co se týče obsazení, umíte si představit jako Anzora "Dukea" Jugorskyho někoho lepšího než Karla Rodena???

2Bobule (2009)

Je to oddech. který ovšem ničím nezaujme ani nepřekvapí.

Elita armády (2006)

Nekvalitní, místy až k smíchu. Předvídatelný a nudný děj s prvky amatérismu.

Ink (2009)

Těžko najít slova pro tento film, pro mě je to nadčasové dílo, které mělo spatřit světlo filmového světa až o pár let později. Dokázat natočit něco tak dokonalého, tak precizního, tak skvostného. Na tenhle film se nedíváte, ten vnímáte a prožíváte. Souboj představ se skutečností, takový ten šeptavý hlas, co vám napovídá, ať už to dobré nebo zlé. Ono to "One, two, three, four..." má přeci jenom něco do sebe.

Ctihodný občan (2009)

Patrně nejlepší z filmů Graye, promyšlené, zábavné, ale hlavně to přináší něco nového, něco, co jsem za posledních pár let nenašel u žádného filmu. Nevím, jestli je to ztotožnění Gerarda Butlera se svojí postavou nebo zvláštní nádech, ve kterém se nese celý film. Každopádně jsem si přál víc, než hodinu a půl rozlouskávání příběhu, filmu by to rozhodně neuškodilo.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Velké zklamání, po přečtení obsahu jsem čekal opravdu kvalitní drama, bohužel mi to přišlo celé vyumělkované. Herecké výkony zachraňují celý film, zvláště Ethan Hawke. Po moc pěkném začátku stagnace až ke konečným titulkům.