Moulin Rouge (2001)

Silné emoce příběhu zachycené na tenké niti perfektně zpracovaných pohybů doprovázených geniálním střihem hudby dělají z tohoto muzikálu nevšední záležitost, kterou dokáže ocenit snad každý filmový kritik. Pátou hvězdu a korunu celému muzikálu dávají Nicole a Ewan, kteří své role povznesly nad jejich rámec. Po shlédnutí už si neumím představit, že by místo Ewana McGregora měl roli dostat Heath Ledger nebo Ronan Keating, jak bylo původně zamýšleno.

Zelený sršeň (2011)

Tak tohle nepřineslo vůbec nic nového. Ani jsem se nebavil, ani nenudil, ale celkově jsem z toho filmu docela podrážděný. Nejspíš za to může postava Britta Reida, která mě vůbec nepřišla k chuti a celkově jsem nepochopil pointu celého filmu, až bych řekl, že to bylo celé scénáristicky nedotažené.

Krvavý sport (1988)

Tohle mě v mládí bralo jako málo co, první film co jsem měl na VHS, takže nemůžu jinak než 4 hvězdy. "Jmenuju se Dux, né Dax!" - "Jasný, jako du k sousedům..."

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Když vynechám, že většina zpráv je totálně neobjektivních a TV NOVA místo podávání informací rovnou moralizuje a přiklání se ke straně "dobra", tak máte pocit, jakoby oni vždy měli pravdu a co oni řeknou, že je špatné, tak to prostě špatné je a vy získáváte pocit, že pokud to tak nevidíte, tak je asi něco špatného s Váma. Nejvíc mě dostává jejich nenápadná samochvála, kdy uveřejní reportáž a v dalším dnu již jejich ohrané kliše "vlna solidarity...", z toho je mi fakt zle.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Tohle se prostě musí brát s nadsázkou, je to geniálně tupá komedie, kde Aliho realita bývá nepochopena zbytkem světa. No Ali A, no Ali B, no Ali C, no Ali D... No Ali E, no Ali F, but Ali G!!!

Všemocný (2011)

Tak tohle bylo pro mě docela překvapení, kdo z vás by si tu pilulku nevzal?? Čekal jsem trochu více rozvinutý děj, vzhledem k tomu, co ta pilulka nabízela za možnosti, holt více se do necelých dvou hodin nevešlo, což je z mého pohledu rozhodně škoda. Na překvapení a zvraty není ve filmu nouze, takže pěkných 90%.

Orel Deváté legie (2011)

Po tak pěkném začátku, kde by se dalo s trochou nadsázky hovořit i o velkofilmu přijde typické klišé americké produkce, které film totálně zazdí.

Předčítač (2008)

Tak tohle byl film hodně od srdíčka, co ve vás vyvolá nejrůznější pocity, zlost, empatii... a nakonec zjistíte, že to nebylo jen černé a bílé, ale prostě šedivé. Za herecký výkon Kate smekám...

Ten kluk (2007)

Za ten konec by měly padat hlavy. Mám z toho pocit, že už to chtěli nějak uzavřít a vybrali si tu nejméně vhodnou cestu. Celý film se tváří velice reálně, ale nechtějte po mě abych uvěřil, že když Eric nasedne do náhodného vlaku a kdesy na konečné vystoupí, tak úplnou náhodou potká svoji holku, aby si ještě pěkně popovídali.

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Zdlouhavé a nezáživné, není divu, že tento film nešel vůbec do kin. Nejvíce mě dostala ta jejich práce v koncentračním táboře, kde naprosto bez rozmyslu dělají díry krumpáčem nebo lopatou do hlíny. Scénáristicky hodně, ale hodně nepovedené.