Dům loutek (2009) (seriál)

Očistiť obe sezóny od zbytočných, hluchých a nudných dielov nesúvisiacich s hlavnou dejovou líniou, bolo by to dokonalé. A oba epitafy sú božie ;)

G. I. Joe (2009)

Výborný akčný výplach. Pokiaľ pristúpite na nastavené pravidlá, rozhodne nebudete sklamaní :)

Grotesque (2009)

Konečne sa k nám z ázijských luhov a hájov dovalilo aj niečo iné, než len ďalšia stupídna ducharina. Tentokrát tu máme light verziu Pokusného morčaťa. Viac než explicitné násilie a brutalita ma však zaujala strojená humornosť (naozaj sa neodvažujem povedať, či bola aj zámerná :) ) Humorné dialógy v kombinácií s "kvalitným" českým dabingom do bodky naplňujú význam slova "cheesy". Neviem, či to bolo spôsobené mojim aktuálnym rozpoložením, ale aj napriek tomu, že dianie na plátne neprekypovalo ani optimizmom, ani veselosťou (dočkali sme sa aj takých chuťoviek ako priklincovanie a rezanie genitálií, bradaviek, amputácia končatín, vypichnutie oka, odrezanie prstov motorovou pílou (MAKITA rulezzzz!) a ich následné kreatívne využitie na výrobu veľmi vkusne vyzerajúceho náhrdelníka, vhodného na každú spoločenskú príležitosť, atď.), ja som sa neskutočne bavil a úškrn na tvári mi nezmizol až do kulervoucího záveru, kedy ho vystriedal užasnutý pohľad, sprevádzaný spadnutou sánkou a uznanlivým pokyvovaním hlavou.

Ink (2009)

Dôkaz, že skvelá fantasy sa dá natočiť aj bez závratného rozpočtu. Aj keď v tomto prípade by sa nejaký ten dolár naviac určite hodil :) a výsledok by bol ešte lepší. Už dávno sa mi nestalo, aby som hltal film záber po zábere až do konca záverečných titulkov a potom ešte chvíľu čumel na čiernu obrazovku. Krása.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Jenniferino telo je nepochybne krásne, ale film bol pre mňa sklamaním (podobne ako svojho času Teeth). Hlášky parádne, ale absencia akéhokoľvek gore a dej tiahnuci sa odnikiaľ nikam. Škoda.

Krev: Poslední upír (2009)

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev.

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

Fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Hovadina to je, o tom niet najmenších pochýb. Ale toto už hraničí s...naozaj neviem čím :) Jeden z najbizarnejších filmov, aké som kedy videl. Mimochodom, neverím, že v jednotke popri Gulagerovi nemal prsty ešte niekto iný. Jeho pravé "kvality" vyplávali na povrch práve v týchto dvoch sequeloch. Len mi stále nejde do hlavy, ako mu niekto mohol dobrovoľne dať na toto prachy.

Krvavý Valentýn (2009)

Patrick Lussier je klasik. Buď si svoje filmy točí len sebe pre radosť alebo ma vždy neuveriteľnú smolu pri výbere vhodnej látky na spracovanie. Keď sa tak pozerám na jeho filmografiu a porovnávam s tým, čo som mal česť doposiaľ vidieť, musím konštatovať, že snáď len s výnimkou tretieho proroctva sa jedná len o jeden prúser za druhým. Výnimkou nie je ani My Bloody Valentine. Zabudnime na všetky kecy typu: Prečo remakovať skoro 30 rokov starý film, ktorý bol len ďalšou tupou vyvražďovačkou, po ktorej dnes neštekne ani pes? Byť úprimný, sám si spomínam len na jedinu scénu, a to konkrétne dvojitú penetráciu súložiaceho páriku krompáčom :) - rozkošná to scénka, ktorá bola v nasledujúcich rokoch niekoľko krát citovaná (mimo iného sa s ňou popasoval aj samotný Jason). Je však na pováženie, aby niekto nedokázal preliezť už tak dosť nízko nastavenú latku kvality. Ale Lussier je borec a podarilo sa mu to ;) Neuveriteľne veľké množstvo wtf momentov, vrah zjavujúci sa odnikiaľ a na tých najnepravdepodobnejších miestach, neskutočne ploché charaktery, herci, ktorí v podstate ani nemajú čo hrať no a záverečná pointa, resp. odhalenie vraha, ktoré tomu všetkému nasadzuje korunu. Ach jaj. Hlavná devíza (3D) ma bohužiaľ minula (napr. taký krompáč či oko letiace do publika atď. rozhodne musí stáť za to ;).

Ligeia (2009)

Romantický rádoby goth horor? Skôr pekná blitka. Wes Bentley sa týmto pre mňa definitívne zaradil k hard core béčkarom.

Masakr v kopcích (2009)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Staunton Hill nedisponuje ničím, čo by ho odlišovalo od rady žánrových indie súputníkov, ktoré v poslednej dobe so železnou pravidelnosťou zahlcujú trh. Vlastne jedna odlišnosť by tu bola a to post režisérskej stoličky, na ktorú zasadla ratolesť TOHO Georga A. Romera. Je pekné, že sa Cameron vydal v šľapajách svojho otecka, ale len meno samotné ešte nie je zárukou kvality (to holt nie je vždy ani u jeho fotríka). Je chvályhodné, že nás neobťažuje zombíkmi, ale (aspoň pre tentokrát) sa vrhol na odlišný subžáner. Tu však výčet pozitív konči, pretože Cameron nie je ani príliš zručný remeselník a ani invencia mu veľa nehovorí. Ach jaj.