demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 16.5.2008  18:35
    The Rage (2007)

Tak tento film sa u mňa totálne minul účinku. Moje očakávania boli vysoké (obzvlášť v kontexte nadpriemerných hodnotení) a o to väčšie sklamanie ma čakalo. Film bez štipky invencie len rekapituluje stokrát omleté klišé - báchorka o zhrzenom vedcovi, ktorý sa snaží vyhubiť ľudstvo pomocou zákerného vírusu. Znie to síce dobre :) ale synonymom zábavnosti sa pre mňa The Rage rozhodne nestane. Celé je to nemastné, neslané, hlúpučké a bohužiaľ aj nudné. Minirolička Reggieho Bannistera potešila, rovnako ako aj veľmi veľmi slušná porcia brutality, ktorá je vlastne najväčším (ak nie jediným) kladom celého filmu. Len keby nebolo tých prekliatych supov, ktoré sú vyložene hnusné (v zlom slova zmysle) a zakaždým, keď sa objavili na scéne (a že sa tam objavovali požehnane často), chytali ma záchvaty škodoradostného smiechu.

• 31.8.2009  22:06

Na Uweho pomery nadpriemer, z normálneho hľadiska desná sračka.

• 10.2.2008  17:38

AvP 2 dopadlo presne ako pokračvoanie inej série, ktorú tiež započal P.Anderson a to konkrétne Resident Evil. T.j. akčnejší, menej prehľadný, dejovo odfláknutý, nerešpektujúci predlohu a čo ja viem čo ešte (o podobnom závere nehovoriac). V konečnom dôsledku je kvalitatívne na rovnakej úrovni ako o jeho tri roky starší braček - takže si môžu podať ruky a obaja môžu zmiznúť v prepadlisku dejín a dúfajme že o nejaký ten rôčik si na túto sériu nikto ani nespomenie (ale kto vie, možno sa trojky chytí Mucalhy a AvP sa konečne dočká dôstojného spracovania). Ak si odmyslíme fakt, že nejaký ten film o votrelcoch alebo predátoroch bol niekedy natočený, tak AvP 2 z toho nevyviazne až tak zle. Bohužiaľ (čo to kecám - vďakabohu) tieto filmy existujú a musíme ich brať v potaz - z tohto hľadiska AvP robí obom sériám neskutočnú hanbu (čoho sme sa to dožili, keď votrelci nám lovia tínedžerov) - či je to uz ignorovanie pravidiel (o inkubačnom cykle pomlčím, ale vytáča ma fakt, že po lese si pobehovalo neskutočné množstvo alienov - čo je fakt divné lebo kráľovna tam nebola ani jedna. Ja viem, že predátor mal na lodi nejké vzorky facehuggerov, ale zase až toľko ich určite nebolo. A to ich trápne odvôvodnenie, že úlohu kráľovny plnil predalien je na smiech) alebo neksutočné skoky v čase (ako mohli behom jednej noci, vlastne čo to kecám, behom pár hodín zdevastovať nemocnicu, že to tam vyzeralo ako na ich materskej lodi - a to ani nemali kráľovnu, ktorá by ten sajrajt produkovala). Tu sa musím ale AvP2 zastať - zatiaľ čo jednotka sa snažila držať krok so sériou a držať sa mytológie (v konečnom dôsledku ale narobila viac škôd ako úžitku), dvojka na predchádzajúce časti (alebo nasledujúce - ako sa to vezme) zvysoka kašle a s prehľadom ich ignoruje (teda až na ten záver). Aby som len nekritizoval (hoci si to ten film zaslúži) musím vypichnúť fakt, že krv votrelcov sa konečne správala ako kyselina (teda aspoň v niektorých scénach, keď to tvorcom vyhovovalo) a v závere sa konečne dočkáme sľubovaného a dôstojného duelu votrelec vs. predátor (aj keď v tomto prípade je to skôr duel predátor vs. predalien). No a predátor konečne nevyzerá ako chudáčik, ktorého musia zo šlamastiky vyťahovať tie behajúce vrecia plné mäsa a krvi, čo si hovoria ľudia.

• 13.4.2010  00:02
    Wasting Away (2007)

Príjemná a láskavá komédia o tom, že aj zombie sú len "ľudia", ktorí túžia po kúsku pokoja a svojej zemi zasľúbenej. Wasting away disponuje celkom originálnym nápadom spočívajúcim v tom, že partička mladých sa po transformácií cíti síce trošku divne, ale inak sa ich vnímanie sveta a hlavne samých seba až tak nezmenilo. Len všetci ostatní ľudia sa v ich očiach chovajú ako motorové myši a z im neznámeho dôvodu pred nimi buď utekajú alebo na nich agresívne útočia. Výnimku tvoria ľudia podgurážení, s ktorými sa dokonca dá aj normálne pokecať. Čoskoro však začne v našich hrdinoch hlodať podozrenie - veď posúďte sami - je normálne, aby človek nezomrel ani po početných strelných ranách a s dierou v bruchu o veľkosti rugbyovej lopty? A čo končatiny oddelené od tela, ktoré sa stále pohybujú? A čo tá náhla chuť na surové mäso? Tu rozhodne nie je niečo s kostolným poriadkom. Čo s nimi asi tak môže byť? Žeby požili sérum super vojaka? :) Keby všetky indie filmy vyzerali aspoň takto, svet by bol oveľa krajším miestom :)

• 29.7.2007  17:31

V celku solídny námet (vraždiace bábiky - no kto by si ich nezamiloval?) , ktorý sa ale postupom času zmení na bezzubú (alebo lepšie povedané bezjazykovú) ducharinu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani japončíci, kórejčíci, tajwanci či iná zberba, ktorá sa v takýchto filmoch priam vyžíva.

• 27.10.2007  00:54

Neuveriteľne patetický, sentimentálny a miestami brutálne infantilný film. Jediné čo mi dokázalo trochu zdvihnúť náladu, bola epizódna rolička Biao Yuena a fakt, že konečne po dlhých rokoch predviedol trocha tej akcie. Síce to za veľa nestojí, ale moje modlitby boli konečne vyslišané :)

• 22.2.2007  20:34

Ďalší nášup Smithovskej palby, tentokrát z Toronta (disk 1) a Londýna (disk 2). Pozerať to v kuse štyri hodiny je síce pekný záhul, ale Smith za to rozhodne stojí (hlavne Londýn). K slovu sa (vo väčšej miere než minule) dostane aj Jason Mewes, aj keď jeho reakcia na otvorené sexuálne návrhy jednej zúčastnenej ma dosť sklamala :) Jay by to rozhodne zmákol inak (ignorovanie, resp. "hladký" prechod na inú tému, by to určite nebol). Celý set je taký, ako už napovedá názov. Smith nám riadne pritvrdil ... :)

• 1.2.2007  22:51

American Pie trochu inak :) A asi stokrát lepší a zábavnejší, skoro bez hluchých miest, čo sa o Prcičkách rozhodne povedať nedá. Slabšie povahy, zarytí náboženskí fanatici, puritáni či iní homofóbni ľudia by sa ale tomuto kúsku mali obrovským oblúkom vyhnúť, pretože by to nemuseli rozdýchať :)

• 17.11.2006  10:58
    Auta (2006)

Moralizujúca nočná mora. Deti si ju nepochybne užijú, ale to je asi tak všetko. Neuveriteľne plytký, stokrát prežutý a vypľutý príbeh, obsahujúci snáď všetky možné klišé a len nepatrnú štipku zábavy. Až zarážajúco vysoký je výskyt moralít, ktorých koncentrácia v prepočte na mm filmového materiálu je snáď vyšia ako vo všetkých predchádzajúcich animákoch od Pixaru dohromady. Je tragické, keď si uvedomíme, že jediným "originálnym" prvkom je nahradenie ľudských charakterov autíčkami. Škoda. Pixarovské filmy som bral ako istotu, ale tetno krát si Pixar teda pekne nabil hubu.

• 5.8.2008  19:02

Raz by som chcel stretnúť človeka, ktorý niečo takéto nielenže dokáže napísať (písať dokáže kdejaký kretén), ale kto si tie svoje kraviny dokáže aj predať :) resp. odvážlivca, ktorý niečo takéto dokáže natočiť (chlapci z Universalu zrejme tej odvahy majú na rozdávanie). Odmysliac si neskutočne debilný dej, klišé a spôsob degradácie vysokého školstva vo všetkým možných smeroch :), je to celkom pozerateľné a miestami aj vtipné :)

• 9.2.2007  19:37

Sqvele, ale Ali G je Ali G ...

• 2.3.2007  22:44

Je to kravina, ale občas sa tam objavili totálne absurdné fóry, ktoré ma dostali do kolien...

• 6.5.2007  19:29
    Broken (2006)

Po prvých dvadsiatich minútach sa exploitation síce mení na školu v prírode, ale aj tak je to veľmi pôsobivý film.

• 22.11.2007  00:28

Koľko podobných filmov o dvoch nevraživých susedoch, snažiacich sa prešťať jeden druhého, tu už vlastne bolo? Nespočetne. Väčšina pofidérnej kvality a ani tento kus nie je výnimkou. Danny DeVito je roztomilý, naopak Matthew Broderick je neznesiteľný (poväčšinou sa tvári ako debil a vôbec mu to nežerem :). S ubiehajúcou stopážou film značne pritvrdzuje a človek len neveriaco krúti hlavou, čo za "brutalita" bude nasledovať. Záverečná zhruba 15-minútovka je len pre otrlých a slabšie povahy by to vôbec nemuseli rozdýchať. O.K. je to vianočný a rodinný film, ale to ešte neznamená, že musí byť aj nechutne patetický a balancujúci na hranici dobrého vkusu (čo si budeme nahovárať, on vôbec nebalancuje, ale veselo si hovie za touto hranicou :)

• 6.9.2008  13:50
    City of Rott (2006)

Áno je to vtipné a celkom zábavné...prvých 10 minút. Ale pozerať sa ďalšiu hodinu na to isté stále dokola a dokola? Dej medzi silné stránky tohto animáku nepatrí ani nahodou. Sľubná premisa tak vyšumí do prázdna v spomínaných prvých 10-tich minútach. Animák je neskutočne krvavý a brutálny...ale aj strašne monotónny a nudný.

• 8.2.2007  23:23

Aj keď to nemá s predchádzajúcimi Creepshow nič spoločné, tak čierno by som to zase nevidel. Áno, hororová atmosféra a zaujímavý dej sú ta tam, poviedky sú väčšinou brutálne predvídateľné, miestami nudné a miestami totálne mimo. Ťažkopádne pôsobí aj ich vzájomné prepojovanie, resp. výskyt rovnakých postáv, ktoré do deja nijako nezasahujú a ich existencia je výlučne samoúčelná. Rovnako začiatočná animácia a prechody medzi jednotlivými poviedkami sú vyložene hnusné. Treba pripomenúť, že skôr než horor pripomína tento film crazy komédiu, ktorá sa smerom ku koncu stupňuje a sekeče/vtipy úplne nahrádzajú už aj tak riedky dej (hlavne posledná o doktorovi). Veľmi slabé tri.

• 27.12.2006  22:55

Tak toto je humus. To ale mohol čakať každý, kto aspoň letmo nahliadol na herecké obsadenie (ale v kútiku duše som aspoň trošičku dúfal). Hlavné protagonistky zablúdili a namiesto sústredenia modeliek sa dostali na bojový turnaj :) A keďže bez lana nepadne ani rana, je to celé v háji. Jediný, kto to mohol aspoň trochu zachrániť, bol Robin Shou. Ale ten sa tam vyskytuje zhruba pol minúty a ešte je tam za debila. Vskutku dementný dej, zbesilý strih, krátka stopáž - celé je to strašne "coolové" a určite to osloví mnoho ľudí ... aspoň tých, ktorí majú pubertu ešte pred sebou.

• 3.3.2007  16:51
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Súboj dvoch geniálnych mozgov... nádhera.Seriál si drží tempo a nepoľavil zatiaľ ani v jednej doteraz odvysielanej epizóde. Navyše od 20.časti sa zmenila úvodná a záverečná znelka/skladba, ktoré dokázali prekonať aj naozaj geniálne pôvodné skladby ... (Update: Bohužial si Death Note neudržal nastavenú laťku kvality a s pokračujúcimi dielmi to ide dolu vodou, ach jaj. Po 34 dieloch sa hrozim, kam to az vo zvysnych troch dieloch zajde. Ale vlastne mi to uz je jedno)

• 13.12.2006  03:43

Sanchezovci skončili v pekle a sú vyslaní samotným Luciferom späť na Zem, aby páchali bolesť a hlavne aby spáchali sedem smrteľných hriechov. A tak si užijeme kanibalizmus, mrzačenie, jednu amputáciu, liposukciu, vylučovanie a následné požívanie rôznych telesných tekutín a haldu iných chuťoviek. Nehovorím, že je to zábava pre každého (práve naopak - scénky požívania vysatého tuku a krvi alebo konfrontácia s japoncami, sú len pre otrlých :) ), ale niekto dostatočne zvrátený a zvrhlý (ako ja), tolerantný a hlavne so zmyslom pre humor, si nemôže tento film jednoducho neužiť. Keď už tu padlo porovnanie s Jackassom, v porovnaní so Sanchezovacami pôsobia chlapci s Jackass neuveriteľne amatérsko-diletantsky a trápne :) Úvodné varovanie ohľadne nevhodného obsahu, jazyka a nahoty, v tomto prípade treba brať s plnou vážnosťou a slabšie povahy by sa mali tomuto filmu oblúkom vyhnúť.

• 31.3.2007  10:25

Perfect Creature mi veľmi pripomína o 5 rokov starší film, ktorý u nás bežal pod veľmi šlahnutým názvom X-Wamp (v originále The Breed). Aj Perfect Creature sa odohráva v alternatívnej retro budúcnosti, kde ľudia a upíri žijú bok po boku vo vzájomnej harmónií. Žiadne vraždy, žiadne sanie krvi - práve naopak. Upíri, ktorí si hovoria "The Brotherhood", sú skôr patrónmi a ochrancami ľudstva. Sú to predovšetkým vedci, ktorí sa snažia prostredníctvom genetických experimentov zbavyť ľudstvo všetkých chorôb. No a ešte riešia jedenu veľmi závažnú otázku a tou je populačný problém. Za posledných 100 rokov sa totiž žiadny upír nenarodil, a to nehvorím o tom, že upíri iného ako mužského pohlavia sa nerodili ani v minulosti. Výsledkom experimentov je vírus, ktorý nakazí svojho autora a transformuje ho na krvilačnú beštiu. No a sranda sa môže začať... Nudný a pomalý dej zachraňuje snáď len temná atmosféra a štýlová vizuálna stránka. Inak veľmi slabý priemer, ale minimálne o triedu lepší ako spomínaný X-Wamps :)

• 13.5.2007  19:22
    Eragon (2006)

Stále lepšie ako Narnia ...

• 21.1.2007  23:00
    Evil Bong (2006)

Len chcem podotknúť, že názývať toto hororom je dosť trúfalé. Horor je to skôr pozerať...

• 1.3.2010  00:33
    Fallen (TV film) (2006)

Nechutný televízny blivajz.

• 7.5.2007  11:41
    Fido (2006)

Solídna retro zombie "rodinná" komédia o tom, aký by bol svet krásny, keby mŕtvy odmietali zostať hniť v hroboch, pretože aj po svojej smrti môže byť človek veľkým prínosom pre spoločnosť. Človek by ani nepovedal, že na čo všetko sa taký domestikovaný zombík ďá použiť.Zo začiatku to vyzerá, ako keby si niekto zobral scenár a zúrvio vyškratal, resp. prepísal slovo "android" slovom "zombie". Ale akonáhle sa Fidovi pobabre obojok a zamorduje starú dámu, príbeh sa začne naštastie uberať trošku iným smerom než iné sci-fi filmy. To je patrné hlavne v okamihu, keď malý Timmy utlčie onú starú dámu (teraz už vlastne zombie) lopatou, odskene jej hlavu a pochová ju v parku. Hoci to tak nevypadá, tento film je skutočne komédia, síce čierna, ale rodinného razenia (aj keď deťom by som to asi nepúšťal :).

• 1.11.2011  10:40

Retrospektíva dávajúca nahliadnuť na celú Halloweensku sériu (samozrejme s výnimkou zásekov Roba Zombieho, čo je s ohľadom na rok výroby pochopiteľné) za účasti podstatnej časti filmového štábu. Tí, ktorí sa priamo nezúčastnili, sú zastúpení aspoň prostredníctvom dobových záznamov. Pre nehalloweenskych fanatikov ponúka kopec zaujímavých informácií a čo je sympatické, venuje pozornosť všetkým pokračovaniam, nielen tým úspešným ;) Vidieť to pred piatimi rokmi, moja túžba, že raz uvidím crossover Pinhead vs. Michael Myers by bola aspoň na čas ukojená...

• 27.11.2006  13:36
    Heartstopper (2006)

Aj Vás vždy zaujímalo ako by mohol vyzerať mix filmov Halloween 2 a Shocker? Vďaka Bobovi Keenovi už tento závažný problém nemusí trápiť nikoho. Johnatan Chambers (zrejme neúspešný kardiológ) sa baví tým, že ľuďom na počkanie vytrháva srdcia z tela. To sa kompetentným nepáči, a preto sa mu snažia túto zábavku zatrhnúť usmažením na elektrickom kresle. A to usmaženie myslím doslova. Lenže Jonathan nezaháľa a počas pitvy sa preberie. A keďže mu svoje telo už tak dobre neslúži, treba si nájsť nejaké iné. Vhodného kandidáta, ktorý by bol schopný prijať a uniesť túto poctu, nachádza v mladej a životom unavenej Sáre. Že sa to Sáre asi páčiť nebude, to je pochopiteľné. Zábava tak môže začať... Film je pevne zakotvený v béčkových vodách, a preto mu malichernosti typu dej, herci, rôzne nelogičnosti ... vyčítať nebudem. Snáď len poviem, že vysledk nedopadol vôbec zle (na druhej strane ani moc dobre) a odsýpa mu to celkom slušne. So svojimi vzormi sa však rovnať nemôže ani náhodou.

• 21.12.2006  01:44
    Hellraiser: Prophecy (amatérský film) (2006)

Hm, crossover Hellraisera a Prophecy.Zaujímavé...by to mohlo byť, keby to nebol amatérsky fandovský film. Aplikovanie tradičných merítok je tým pádom mimo mísu, lebo by to skončilo ako dvojitý odpad. Jediné čo by som mohol zhodnotiť, je asi dej. On tam vlastne ani žiadny dej nie je, iba základné premisy týchto dvoch legiend sú spojené veľmi úbohou myšlienkou.Pre zarytých fanúšikov oboch sérií - ako taká vtipná/smiešna kuriozita, pre ostatných - ruky preč.

• 20.12.2006  23:13

Zaujímavý nápad (neviem prečo, ale strašne mi to pripomína Wolfensteina), ale bohužiaľ (asi) kvôli nedostatku prostriedkov sa z toho vykľula beztvará hmota, oscilujúca na hranici vojenského akčňáku a nevydareného hororu. Nepomáha tomu ani trošku zvláštna dejová štruktúra, pretože film je rozdelený na dve časti, ktoré spolu takmer nesúvisia a mohlo by sa kľudne jednať o dva nezávislé polofilmy.

• 26.1.2007  13:47
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Jednoznačne to najlepšie, čo nám v súčasnosti americká TV scéna servíruje. Všetky Losty a Prison Breaky môžu ísť akurát tak na párky ... (1.séria) a v prípade, že si nechcete kaziť zážitok a ilúzie, tak u nej aj skončite :( 2.séria čistý priemer, 3. sériu som dopozeral nasilu a hodnotenie "odpad!" ju vystihuje dostatočne. Pustiť sa do 4.série bohužiaľ už odvahu nemám...

• 30.12.2006  18:26
    Izolace (2006)

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť.