demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 1.2.2009  14:45

Až na to, že to nie je horor, je to celkom fajn. Komédia Tromáckeho razenia, zbavená akýchkoľvek nechutností, spestrená muzikálovými vsuvkami a okorenená fetišistami všetkých možných druhov :) (najviac ma dostal chlapík zabalený v koberci, ktorý celú noc ležal v klube na zemi a nechával po sebe šliapať :)) Dej sa točí okolo jedného fetiš klubu, ktorý pravidelne usporadúva rôzne tématické noci a leží v žalúdku miestnych poriadkumilovných občanov, vrátane starostovej matky, ktorá má enormný záujem na ukončení jeho činnosti. Navyše pravidelní návštevníci začínajú za záhadných okolností miznúť...

• 21.1.2009  21:54

Zatiaľ čo jednotka bola pri trochu dobrej vôle prinajmenšom uveriteľná, Dead Ahead je maximálne pritiahnutá za vlasy - či už je to naozaj divné chovanie hlavných hrdinov alebo teleportácia truckera (ku koncu sa pre zmenu už teleportujú všetci :) ) plus úplný záver si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Na prvý diel sa nechytá, ale stále je to slušná zábava.

• 19.1.2009  15:53

Traja zamestnanci požičovne áut, náboženská fanatička a jej syn skrývajúci v Biblií malé prekvapenie, drsňáčka s katanou, skoro dospelá deva (ktorej celá rodina sa zmenila na zombíkov), policajtka, biznisman špecializujúci sa na "overseas outsourcing" a maniak na zbrane - toť rôznorodá skupinka ľudí potulujúca sa mestom, v ktorom vypukla bližšie nešpecifikovaná nákaza meniaca nič netušiacich občanov na krvilačných zombíkov. Nič viac, nič menej. O deji nemá význam hovoriť, pretože tu žiadny nie je - čo ale pre podobný druh filmov nie je hendikepom. Bohužiaľ, je to amatérčina. Snaží sa síce byť nad vecou a strašne cool (zvlášť komentovanie deja jedným z hlavných hrdinov mi šlo brutálne na nervy), ale nie je :). Je milé, že si robí srandu z filmov podobného ranku, ale v konečnom dôsledku je rovnako zábavný/prínosný pre daný žáner/nudný/otravný/blbý ako oni (myslím, všetky tie majstrštyky, ktoré natočí banda kamarátov cez víkend za pár šupov, spraví pekný cover DVD a má tu drzosť vydávať to za regulárne filmy - o.k. - trošku preháňam, určitý stupeň profesionality tu je ;) ). Strašní herci, rádoby vtipné dialógy, vizáž zombíkov berúca si inšpiráciu z Romerovho Dawn of the Dead (t.j. to že je niekto zombík ,spoznáte podľa toho, že má ksicht napúdrovaný na modro/žlto/bielo) - a taký pekný cover DVDčka to malo :( Ale aby som nekrivdil - máme tu jednu "skoro" lesbickú scénu, jeden pohľad pod sukňu, pomerne široký výber zbraní (bejzbolka, pajser, pištol, biblia, brokovnica, motorová píla, M-16 a dokonca aj guľomet) a záverečnú davovú "epickú" bitvu medzi davom zombíkov a bandou motorkárov. A ešte jeden dôležitý fakt. Zombíci sa boja vody :)

• 12.1.2009  21:17
    Guru lásky (2008)

Dobrá pitkovina. :) Mika Myersa mám rád, ale v Učitelovi lásky bol poväčšinou dosť mimo. Od komédií podobného rázu prepracovaný dej neočakávam, ale sled rádoby vtipných scén pozliepaných dokopy za pochodu, aby tvorili akú takú dejovú linku, nie je šťastným nápadom (hoci napr. v Austinovi alebo Waynovom svete to fungovalo :) ). Btw. pri filmoch Mika Myersa by mali dabing zakázať - očividné to bolo predovšetkým pri tomto kuse, kde dabing spoľahlivo zabil dobrých 90 percent všetkých vtipov - u niektorých filmoch majú ľudia neovládajúci angličtinu holt smolu.

• 6.1.2009  01:34

Kim sa vydá do obchodu kúpiť baliaci papier. Pred obchodom nemá kde zaparkovať. Keď sa jej to konečne podarí, celá rozhorčená zanechá jednému nedisciplinovanému vodičovi, stojacemu na dvoch parkovacích miestach naraz, za stieračom nelichotivý odkaz. Čo ale Kim netuší je, že spomínané auto patrí štyrom mladým výrastkom, ktorí sa neštítia ani takých zákerností ako je strelenie policajného príslušníka, brániaceho úbohučkú Kim, priamo medzi oči. Hra na mačku a myš sa môže začať. Ak si myslíte, že lovenou je Kim, šeredne sa mýlite. Stará zálesáčka číha z povzdialia na nič netušiacich a panikáriacich chlapcov a systematicky ich likviduje. Tvári sa pri tom vystrašene a plače ako správna ubitá domáca puťka, ale my vieme svoje... Je síce pekné, že sa niekto konečne odhodlal natočiť ženskú verziu Ramba, ale čo tým chcela autorka povedať??? Sorry, ale tento film bol totálne mimo...pokiaľ ste päťdesiatnička, po večeroch beháte po lese vyzbrojená autonáradím a brutálne masakrujete nič netušiacich turistov -v takom prípade je tento film presne pre vás :)))

• 2.1.2009  14:15

Nekontrolovateľnými záchvatmi zúrivosti trpiaci inštalatér Jack Brooks má jednu chybu - nemá ani za mak charizmy. Je to len taký bezvýrazný trtko, skôr debil než sympaťák - ktorý celý film neutiahne, ani keby sa poskladal. Našťastie je tu ale Robert Englund, ktorého grgajúci, grcajúci a stále sa niečim napchávajúci, nejakým démonom posadnutý učiteľ chémie je na zožratie. Film sa tvári dosť vážne, skôr by mu pristalo humornejšie položenie typu Evi dead 2. Masky sú podarené a filmu hanbu rozhodne nerobia, ale celkový potenciál je silne nevyužitý. Teším sa na reparát v podobe dvojky, ktorá na seba určite nenechá dlho čakať :)

• 1.1.2009  19:20

Musím sa priznať, že toto bolo moje prvé stretnutie s týmto fenoménom...ale bohužiaľ ma citové výlevy týchto starých rašplí nenadchli ani trochu...

• 19.12.2008  15:35
    Angel (TV seriál) (1999)

Prvá séria vlažnosť sama, kde by sme kvalitné epizódy napočítali na jednej ruke nešikovného drevorubača. Dej postupne graduje s treťou a štvrtou sezónou, ktoré sú takmer dokonalé. Lenže výšledný dojem kazí séria piata, ktorá všetko, čo sme videli predtým neskutočne rozmelnuje a čo sa týka kvalitatívnych výkyvov, je na tom takmer ešte horšie ako sezóna prvá (sorry, ale nepomohol ani príchod Spika). No a posledný diel je inferno samo o sebe a necháva človeka čumieť s otvorenou huboou. Čas vrhnúť sa na šiestu sériu, ktorá ale vychádza v inom médiu :)

• 24.11.2008  18:55

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;)

• 23.11.2008  13:10

Beriem to tak, že Hiltzik sa snažil čo najviac priblížiť svojmu o 25 rokov staršiemu filmu a z tohto hľadiska remake, resp. pokračovanie nedopadlo až tak zle. Nespomínam si, že by akýkoľvek film z poslednej doby pôsobil tak neskutočne retro. O tom, že ho Hitzlik nenatočil ihneď po Sleepaway campe a nezamkol do trezoru (aby nám ho naservíroval po 25 rokoch :)) ma presvedčili len znovuobsadení herci (Angela, jej bratranec, Vinnie, šéfkuchár Isaac Hayes a čo ja viem kto ešte), ktorých pochopiteľne ohlodal zub času. A miestami som mal pocit, že réžia je spackaná zámerne (ale len miestami ;) ). Čo sa týka deja - z toho som si odniesol len jedno a to že americká mládež do jedného sú neskutoční bastardi (čo už ale všetci dávno vieme, že?). Tak drsné šikanovanie som vo filme hádam ešte nevidel, čo je myslím príjemná zmena po všetkých tých romantických komédiach a príjemná je aj tá zmena stereotypu (šikanovaný, mierne retardovaný chlapec si to nielenže zaslúži, ale práve naopak je to najväčšie hovado zo všetkých). No a Angela? Myslím, že každému musí byť jasné pod maskou koho sa skrýva v okamihu, keď sa prvý krát objaví na scéne (čo je hneď v prvých minútach filmu - ale to je v poriadku, aj v pôvodnom filme bol vrah jasný takmer okamžite :) ). Jediné, čo ma mrzí, je záver (a teraz nemyslím záverečnú scénu "Three Weeks earlier..."), ale záber na maniakálne sa rehotajúcu Angelu, resp. jej ksicht ? No nebol by efektnejší záber na nahú mužskú postavu s Angelinou hlavou? Potom by to bolo naozaj dokonalé :)

• 19.11.2008  00:05

Film inteligentný ako dvojica hlavných protagonistiek. Mám podozrenie, že tvorcovia sa snažili o nejakú ženskú verziu Blbého a blbšieho, ale fatálne im to nevyšlo. Existncia takéhoto niečoho sa nedá ospravedlniť ničím (a to ani po požití psychotropných látok a to je už čo povedať).

• 16.11.2008  12:31
    30 Days of Night: Blood Trails (TV seriál) (2007)

Pôvdný sedemdielny seriál (každý diel má niečo vyše troch minút), ktorý bežal na internete vrámci reklamnej kampane k filmu 30 days of night. A prekvapivo celkom dobrý ;)

• 15.11.2008  17:48

Rádoby MTV horor tváriaci sa hrozne cool a drsne (k tomu nám hrá ultra "drsná" muzika Eagles of Death Metal a spol), ktorý ale o dvadsať rokov staršej jednotke nesiaha ani po pás (a to ani Schumacherovi Lost Boys neboli nejaké veľdielo). Nezáživný a nudný príbeh o dvoch súrodencoch-sirotách, z ktorých sa jeden zmení na upíra a druhý sa ho snaží zachrániť (to znie povedome:) ), zbavený akéhokoľvek vtipu či nadhľadu. O absencií poriadneho záveru a normálneho záporáka (zaspatý grunge upír) ani nehovorím. Inak to, že sledujeme horor si uvedomíme len na začiatku (veľmi milé cameo Toma Saviniho) a počas romantického posedenia na pláži niekde ku konci filmu. Jediným svetlým okamihom je účasť Coreyho Feldmana. Vždy keď sa na scéne obajaví jeho "som Edgar, nie Eddie" Frog, krivka zábavy ide ihneď nahor. Bohužiaľ sa vo filme objavuje veľmi sporadicky. Najzábavnejšou (na druhej strane ale aj veľmi trápnou, keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu) scénou tak zostáva krátky šot prerušujúci záverečné titulky, kde sa stretne Edgar (Feldman) so Samom (Haim).

• 9.11.2008  14:56
    Rallye smrti (2008)

Závody sú krásne brutálne a vyčačkané (extázaaa :)) - skrátka radosť pozerať. Bohužiaľ všetko ostatné značne pokulháva. Niekedy sa snáď dočkáme toho, že Anderson sa konečne uvedomí - vykašle sa na všetko ostantné (dej a spol.) a bude sa sústrdiť len na to hlavné, kvôli čomu aj tak všetci na tento film šli do kina (v tomto prípade by jeden sto minútový závod bez zbytočných kecov a všadepŕítomnej vaty dopadol určite lepšie).

• 9.11.2008  14:00
    Kjóšoku sókó Guyver (TV seriál) (2005)

Filmového Guyvera mám rád, ale toto bola maximálna slabota. Dej je dosť rozvláčny, zaujímavé to začalo byť zhruba v polovici, keď sa na scéne objavili Zoalordi (pre mňa osobne rozhodne zaujímavejší než samotný Guyver :) ). Trúfam si tvrdiť, že dej rozvrhnutý vo všetkých 26 epizódach by sa v pohode vtesnal aj do polovičného počtu a vyhli by sme sa tým aj násilnostiam typu posledných dvoch dielov, ktoré sú doslova predsmrtnou agóniou. A ešte nesmieme zabudnúť na hudbu, ktorá je absolútny hnus a totálne sa k tomuto anime nehodí.

• 2.11.2008  16:05
    Děti Anakondy (TV film) (2008)

Čože sa nám to tu urodilo? Tehotné, geneticky upravené anakondy s papuľou plnou ostrých tesákov veselo odkusujúcich hlavy mariňákov a vedcov, s bodcom namiesto chvosta, veselo hltajúce jedného človeka za druhým (bez toho aby sa ich obťažovali vyvrátiť - česť jednej výnimke), peklene rýchlo sa plaziace v lesoch jedného bližšie nešpecifikovaného štátu vo východnej európe. A ako čerešnička na torte - "hláškujúci" drsoň a lovec v jednej osobe David Hasselhoff ("Kde je krv, tam bude viac krvi") :)))))))))

• 4.10.2008  16:41

Swamp Thinga vytrhol Cravenovi z rúk osvedčený trasher Jim Wynorski a natočil o mnoho trashovitejšie a aj zábavnejšie béčko, ktoré sa na nič nehrá a svojho predchodcu zadupáva do zeme.

• 21.9.2008  15:42

Degradácia na úroveň seriálového Herculesa (alebo lepšie povedané "Mladého Herculesa").

• 15.9.2008  00:09

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) )

• 6.9.2008  13:50
    City of Rott (2006)

Áno je to vtipné a celkom zábavné...prvých 10 minút. Ale pozerať sa ďalšiu hodinu na to isté stále dokola a dokola? Dej medzi silné stránky tohto animáku nepatrí ani nahodou. Sľubná premisa tak vyšumí do prázdna v spomínaných prvých 10-tich minútach. Animák je neskutočne krvavý a brutálny...ale aj strašne monotónny a nudný.

• 23.8.2008  16:51
    Phenomena (1985)

Krása...Argentovi začínam prichádzať na chuť stále viac a viac. Neodolateľná Jennifer "Lady of the Flies" Conelly, hutná atmosféra, klasický "argentovský" dej, geniálna hudba (snáď až motorheadovský podmaz a ironmaidenovské repete boli dosť mimo vzhľadom na scény, ktoré sprevádzali) a roztomilý šimpanz. Nádhera.

• 10.8.2008  15:55

Mňam. Spočiatku som k filmu pristupoval mierne skepticky (predsa len jednotka nebol žiadny skvost a horory zahrávajúce sa s tématikou reality šou tiež väčšiou stoja za...). Po nudnej a blbej polhodinke našťastie tvorcovia zahodili predchádzajúci dej za hlavu a začali to mastiť hlava nehlava :) Priznám sa, že mierou brutality som bol veľmi príjemne prekvapený, dokonca v takej miere, že som bol schopný prekúsnuť aj "zábavné" kreácie hlavných protagonistov (nemyslím zmutovanú kanibaliu rodinku). No a posledný predtitulkovský záber ma dostal do kolien a včaril mi na tvári pobavený úškľabok :) Teším sa na trojku ;)

• 5.8.2008  19:02

Raz by som chcel stretnúť človeka, ktorý niečo takéto nielenže dokáže napísať (písať dokáže kdejaký kretén), ale kto si tie svoje kraviny dokáže aj predať :) resp. odvážlivca, ktorý niečo takéto dokáže natočiť (chlapci z Universalu zrejme tej odvahy majú na rozdávanie). Odmysliac si neskutočne debilný dej, klišé a spôsob degradácie vysokého školstva vo všetkým možných smeroch :), je to celkom pozerateľné a miestami aj vtipné :)

• 3.8.2008  15:48

Niet nad nezávislú filmovú scénu :)

• 3.8.2008  11:59

Najhorší piatok :( Crystal Lake je pre fachmanov Jasonovho kalibru malé, to bolo jasné už dávno, ale jeho exkurzia do New Yorku sa fatálne nevydarila. Pri podobných filmoch na logické prešľapy kašlem a snažím sa ich nevšímať, ale tu sa to jednoducho nedalo (čo je veľa, to je veľa). Ani transformácia vraždiacej mašiny na cieľavedomého rádového zombíka v hokejovej maske mi neprišla ako dobrý nápad (čoho sme sa to dožili - Jason Vorhees prenasleduje ústrednú dvojicu v metre a necháva všetkých, po brutálnej smrti priam bažaiacich, cestujúcich na ocot). No a tie flashbacky fakt nemali chybu - wtf? Vážne bolo nutné pchať Jasona do traumy z detstva hlavnej hrdinky? To iba mne pripadá tá zápletka totálne dementná a vycucaná z prsta? Keď Jasonovi nezlomil väz ani piatok č.8, určite tu bude s nami navždy :)

• 31.7.2008  18:13

Pridám svoju trošku do mlyna :) Striptérky treba pozerať s chladeným pivom v ruke a minimálne troma ďalšími v sebe a rozhodne nie sám. Zábava zaručená ;)

• 30.7.2008  01:46
    Mrtvý (2007)

Nie že by šlo o kopírku vrany, to teda nie ;) Problém je v tom, že temnú fantasy/horor by mal točiť niekto, kto má pre daný žáner trošku citu a nepojme látku ako nemeckú televíznu produkciu. Dve hviezdy len zo súcitu, pretože mám podobnú tématiku veľmi rád :).

• 11.6.2008  18:56

Epizódka s Beatles nemá chybu :)

• 7.6.2008  14:06
    Americký táta (TV seriál) (2005)

Nemôžem si pomôcť, ale v pomyslenom boji Family Guy vs. American Dad, u mňa vedie American Dad na celej čiare. A nielen preto, že táto sérka obsahuje tú najbombastickejšiu a najkúlovejšiu postavu, aká kedy uzrela svetlo televíznych obrazoviek :) A nie, nie je to Klaus - zlatá rybka s voperovaným mozgom nemeckého nacistického vedca, ale Roger - roztomilý, cynický, frustrovaný a večne naliaty mimozemšťan, ktorý do nás páli hlášky s kadenciou guľometu M60.

• 7.6.2008  13:49
    Gambler (2008)

Príjemný filmík na nudné sobotné popoludnie. Nič viac.