Splice (2009)

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

Multikorytnačí crossover v ktorom sa stará (1987) a nová (2003) generácia korytnačiek (v tomto prípade rozumej korytnačky z dvoch rozdielnych dimenzií) postavia bok po boku ultimátnej hrozbe v podobe Utrom Shreddera, ktorý sa vo svojej zaslepenosti a snahe zničiť korytnačky raz a nadobro, vydáva do Prime dimenzie, aby odstránil problém priamo u zdroja. Že sa touto Prime Dimenziou rozumie svet rozpohybovaných obrázkov pôvodného komiksu Kevina Eastmana je už len takou pomyslenou čerešničkou na torte ;) Čiernobiele komiksy TMNT som kedysi hltal, rovnako ako starý 80-kový seriál. Nové korytnačky som po pár dieloch (prvý disk) radšej dropol, ale mám podozrenie, že aj na dobrodružstvá starého tímu by som sa dnes pozeral trochu inak. Každopádne Turtles Forever nenudia ani chvíľu (však trvajú len nejakých cca 75 minút ) a tie príjemné závany nostalgie stoja za to. Bavil som sa :)

Vysaj si (2009)

Príjemná upírska satira na tému "Vzostup a pád jednej rockovej kapely" ošperkovaná účasťou starých harcovníkov ako Alice Cooper, Iggy Pop či Henry Rollins. Palec nahoru ;)

Super Mac (2010)

MacGruber na hrad!!! Spočiatku to tak nevyzerá, ale tento nenápadný kúsok v sebe skrýva silu vodíkovej pumy. Will Forte ako ultimátne hovado MacGruber je skrátka boží a celú hodinu a pol som mu žral z ruky a neskutočne sa pri tom bavil. Na jeho invenčné techniky na odvrátenie pozornosti do smrti nezabudnem :)))))))

Bengálský tygr (2010)

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D

Ligeia (2009)

Romantický rádoby goth horor? Skôr pekná blitka. Wes Bentley sa týmto pre mňa definitívne zaradil k hard core béčkarom.

Víla Zuběnka (2010)

Poučenie pre všetkých zainteresovaných? Na kokainových večierkoch by sa nemali vymýšľať námety, písať scenáre, uzatvárať dohody ani podpisovať žiadne zmluvy ;)

Puppet Master: Axis of Evil (2010)

Spoločnosť Full Moon sa nám nejak rozbehla, lenže bohužiaľ, podobne ako v prípade Demonic Toys 2, je aj x-té pokračovanie Puppet Mastera koncentrovaná nuda.

Tekken (2010)

Síce sa v mytológií Tekkenu až tak veľmi nevyznám, ale tu mi niečo sakramentsky nesedelo. Dej na mňa pôsobil ako keby prešiel značnou lobotomizáciou a zostalo z neho len pár nedonosených klišé zošitých priam dožerava rozpálenou ihlou. Čo je ale smutnejšie, nevydarili sa ani súboje. Síce sa na ne nepozerá zle, ale videli sme to už aj oveľa lepšie. Pomyselným dnom je súboj dvoch modeliek (aké príhodné, že počítač vybral bojovníkovi nežného pohlavia ženský náprotivok), ktorý by sa nestratil v žiadnom céčkovom softporne vysielanom po polnoci na nove či markíze. Na adaptáciu hry takého kalibru dosť značný prešľap. Ale čo čakať od D2DVD béčka, že?

Neighbor (2009)

The Girl je fešné dievčisko, tak trochu psychopatka, ktorá sa votrie ľuďom do domu a hrá s nimi svoje hry. Tiež ste si vždy túžili vyskúšať, čo sa stane, keď niekomu hodíte do vane zapnutý fén? No prosím, presne vaša krvná skupina (Pre informáciu, vyhodia sa poistky a nešťastná obeť nie a nie skonať, ani keď daný postup zopakujete s rádiom či televízorom. Preto sa radšej odporúča podržať jej hlavu pod vodou.) Až na mierne psychadelickú časť zhruba v polovici stopáže, ktorú možno pripísať na vrub požitých mediakmentov hlavným hrdinom/obeťou filmu, snímok odsýpa celkom slušne a ničím nevybočuje z radu. Od žánrových súputníkov sa odlišuje snáď len mierou brutality a zobrazenia gore, kedy sme pohľadu na proces mučenia síce ušetrení, ale výsledok je nám predostretý v celej kráse/"kráse".