demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 25.5.2008  21:06

Zasmial som sa presne raz a to keď sa Zoom (obdoba Flasha alebo Quicksilvera) pri svojom behu podkol. Inak je to číro číre zúfalstvo - že sa dá natočiť kvalitná superhrdinská rodinná komédia, to nám už bolo potvrdené viac krát. Tak nevidím dôvod prečo obhajovať tento kus.

• 21.5.2008  23:20

Na regulérnu Deadovskú sériu to síce nemá, ale Romero s prehľadom válcuje svojich mladších súputníkov (a tým teraz nemám na mysli podarené triky) a kadejakú tú nezávislú háveď, majúcu tú drzosť vydávať svoje dementné počiny ako regulérne filmy.

• 21.5.2008  23:14
    Přežij! (2007)

Vadí mi celková predpojatosť celého filmu. To si vážen niekto myslí, že by niekto pustil do vysielania reality show, kde si jeden z účastníkov v priamom prenose vystrelí mozog z hlavy? Nie že by to bola myšlienka naivná, ale je aj neskonale stupídna. Každý zo šiestich účastníkov dostane (v príapde že prežije) päť miliónov dolárov. No neviem ako to chodí v Amerike, ale za pol hodinku odjebať 25 mega je podľa mňa trochu prehnané (nech si ratingy stúpajú aj do nebies). Nehovoriac o absurdnosti celej show, kde si súťažiaci stojí na pódiu alá superstar, má priloženú zbraň k hlave a živé publikum ho povzbudzuje :) (ani nechcem pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby šťastena vyšla hneď na prvého súťažiaceho :) - o čom by to akože bolo ďalej). Oukej, keď chcete dať na frak celému princípu reality show - budiž. Ale určite sa to dalo spraviť aj trošku inteligentnejším spôsobom ( o dokumentaristickom štýle nehovoriac) pri ktrorom by sa každý druhý neklepal na čelo.

• 21.5.2008  23:04

Tri southparkovské epizódy spojené do celovečeráku. Čo povedať? Kto na South Park nedá dopustiť, pre toho nie je o čom. A ostatní? Tí len budú aj naďalej nechápavo krútiť hlavou :) Stone a Parker by nedokázali podliezť nastavenú laťku kvality ani keby chceli. Takže zábava je zaručená. Brutálna satira, teraz navyše okorenená o citácie z nespočentého množstva filmov. Schválne, kto ich odhalí najviac? :)

• 16.5.2008  18:35
    The Rage (2007)

Tak tento film sa u mňa totálne minul účinku. Moje očakávania boli vysoké (obzvlášť v kontexte nadpriemerných hodnotení) a o to väčšie sklamanie ma čakalo. Film bez štipky invencie len rekapituluje stokrát omleté klišé - báchorka o zhrzenom vedcovi, ktorý sa snaží vyhubiť ľudstvo pomocou zákerného vírusu. Znie to síce dobre :) ale synonymom zábavnosti sa pre mňa The Rage rozhodne nestane. Celé je to nemastné, neslané, hlúpučké a bohužiaľ aj nudné. Minirolička Reggieho Bannistera potešila, rovnako ako aj veľmi veľmi slušná porcia brutality, ktorá je vlastne najväčším (ak nie jediným) kladom celého filmu. Len keby nebolo tých prekliatych supov, ktoré sú vyložene hnusné (v zlom slova zmysle) a zakaždým, keď sa objavili na scéne (a že sa tam objavovali požehnane často), chytali ma záchvaty škodoradostného smiechu.

• 11.5.2008  19:19
    Soudný den (2008)

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia.

• 11.5.2008  11:58
    Carrie (TV film) (2002)

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom".

• 10.5.2008  23:56

Komédia to nie a horor už tobôž nie. Čakal som pekelne čiernu komédiu, dostal som amorfný a "bezzubý" blivajs o trošku iných problémoch jednej dospievajúcej dievčiny. Námet bezpochyby dobrý, spracovanie a celkové prevedenie mizerné a nevyužitý potenciál zamrzí. Škoda.

• 10.5.2008  17:31
    Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

• 10.5.2008  14:07

Buranská komédia pre všetkých, ktorým sa napríklad také Sandlerovky zdajú byť až príliš decentné, umiernené a prešpikované inteligentným humorom ;)

• 8.5.2008  16:37
    Producenti (2005)

Veľmi premršťená stopáž - toť hlavný dôvod, ktorý mi skazil zážitok z celého filmu :( Zvlášť keď muzikály vôbec nemusím. Ono tomu vlastne veľmi rýchlo došiel dych už po hudobnom čísle "Keep it Gay" ;) Napriek tomu musím vyzdvihnúť grandiózneho esesáka Willa Ferrela a jeho zbor holubov. Hlavne hailujúci holub ma dostal do kolien :)

• 3.5.2008  17:29

A potom že na pohreboch nie je sranda... :)

• 20.4.2008  20:37

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Tak tomuto sa hovorí nastavovaná kaša a jeden veľký zbytočný film. Dve hodiny kecania a prekombinovaný dej nezachráni ani posledná nabúchaná a trikmi popretkaná polhodinka. O čo im akože šlo? Vystrihnúť spomínanú polhodinu a prilepiť ju na záver Truhly mŕtveho muža - nikto by nepoznal rozdiel ;)

• 6.4.2008  13:12
    REC (2007)

Ďalší príspevok do zlatej studnice zombie žánru vyšiel nadmieru dobre. Pre mňa však výsledný dojem kazí jedna malá vada na kráse - a to je ten skurvený dokumentaristický štýl. Rád som ho nemal nikdy a ani už zrejme mať nebudem. Ale v porovnaní napr. s takou Blair Witch je to stokrát lepšie, pretože hlavné postavy tu čelia reálnej hrozbe a k vyvolaniu strachu tu slúžia iné prostriedky než kôpky kamienkov, resp. bábky zosmolené z vetvičiek :)

• 11.3.2008  21:12
    Ghoulies (1985)

Typický trash made in 80'. Tí herci fakt stoja za to - tak dobre som sa už dávno nezasmial. Bohužial celý film zráža na kolená jeden drobný fakt a to že tá komediálna zložka určite plánovaná nebola a o opaku ma nikto nepresvedčí :)

• 9.3.2008  13:55

Odpoveď (alebo by som mal radšej povedať predvoj?) spoločnosti Asylum a ich snaha priživiť sa na úspechu blockbusterov veľkých filmových spoločností. Aj keď v tomto prípade im to tak trochu nevyšlo, pretože predobraz, t.j. film The Invasion s Nicole Kidman a spol. je tiež dobrá sračka...

• 8.3.2008  18:13

Konečne môžem v kľude zomrieť...

• 1.3.2008  11:13

Neviem, ale ja art filmy moc nemusím :)

• 27.2.2008  22:17

Síce podobný typ humoru mi moc nehovorí, ale svojim spôsobom je to zaujímavý film. A miestami aj vtipný :) A do toho všetkého takmer neustále hrá Europe ;)

• 24.2.2008  11:40

Heavy metal Inferno !!!! ;)))

• 23.2.2008  09:44

Chcelo by to zručnejšieho režiséra, film prestrihať, menej kecov (a že sú to miestami fakt blbé keci) a bola by to fakt pecka. Takto je to len mdlé a nevýrazné dielko, ktoré ocenia len milovníci anjelskej tematiky ;)

• 15.2.2008  14:00

Pre mňa jednoznačne najlepšia old-school Troma. :)

• 11.2.2008  18:52
    Slunovrat (2008)

Ako to napísať jedným slovom? Ptákovina. Otrepaný hipisácky rádobyhoror.

• 10.2.2008  17:38

AvP 2 dopadlo presne ako pokračvoanie inej série, ktorú tiež započal P.Anderson a to konkrétne Resident Evil. T.j. akčnejší, menej prehľadný, dejovo odfláknutý, nerešpektujúci predlohu a čo ja viem čo ešte (o podobnom závere nehovoriac). V konečnom dôsledku je kvalitatívne na rovnakej úrovni ako o jeho tri roky starší braček - takže si môžu podať ruky a obaja môžu zmiznúť v prepadlisku dejín a dúfajme že o nejaký ten rôčik si na túto sériu nikto ani nespomenie (ale kto vie, možno sa trojky chytí Mucalhy a AvP sa konečne dočká dôstojného spracovania). Ak si odmyslíme fakt, že nejaký ten film o votrelcoch alebo predátoroch bol niekedy natočený, tak AvP 2 z toho nevyviazne až tak zle. Bohužiaľ (čo to kecám - vďakabohu) tieto filmy existujú a musíme ich brať v potaz - z tohto hľadiska AvP robí obom sériám neskutočnú hanbu (čoho sme sa to dožili, keď votrelci nám lovia tínedžerov) - či je to uz ignorovanie pravidiel (o inkubačnom cykle pomlčím, ale vytáča ma fakt, že po lese si pobehovalo neskutočné množstvo alienov - čo je fakt divné lebo kráľovna tam nebola ani jedna. Ja viem, že predátor mal na lodi nejké vzorky facehuggerov, ale zase až toľko ich určite nebolo. A to ich trápne odvôvodnenie, že úlohu kráľovny plnil predalien je na smiech) alebo neksutočné skoky v čase (ako mohli behom jednej noci, vlastne čo to kecám, behom pár hodín zdevastovať nemocnicu, že to tam vyzeralo ako na ich materskej lodi - a to ani nemali kráľovnu, ktorá by ten sajrajt produkovala). Tu sa musím ale AvP2 zastať - zatiaľ čo jednotka sa snažila držať krok so sériou a držať sa mytológie (v konečnom dôsledku ale narobila viac škôd ako úžitku), dvojka na predchádzajúce časti (alebo nasledujúce - ako sa to vezme) zvysoka kašle a s prehľadom ich ignoruje (teda až na ten záver). Aby som len nekritizoval (hoci si to ten film zaslúži) musím vypichnúť fakt, že krv votrelcov sa konečne správala ako kyselina (teda aspoň v niektorých scénach, keď to tvorcom vyhovovalo) a v závere sa konečne dočkáme sľubovaného a dôstojného duelu votrelec vs. predátor (aj keď v tomto prípade je to skôr duel predátor vs. predalien). No a predátor konečne nevyzerá ako chudáčik, ktorého musia zo šlamastiky vyťahovať tie behajúce vrecia plné mäsa a krvi, čo si hovoria ľudia.

• 19.1.2008  10:45
    Saw 4 (2007)

O vykonštruovanosti škoda hovoriť, pretože pre mňa sa všetky pokračovania Saw stali synonymom vykonštruovanosti už dávno. Len by ma zaujímalo, čo by si Bousman počal, keby neexistovali flashbacky. Pretože celá štvorka je jeden velký flashback popretkaný flashbackmi vo flashbackoch. Že by sa jeden z toho nezbláznil :) Kvalitatívne na úrovni trojky, ale prihadzujem jednu hviezdu naviac za sympatické úmrtia (tiež vykonšturované, snažiace sa byť brutálne originálne, až tak, že sú niekedy fakt trápne - ale miestami mi prišli sympatické:) - teda až na tú samoúčelnú pitvu na začiatku (to bolo fakt trápne ;)

• 6.1.2008  17:12

Vezmite si všetky možné klišé z filmov o lietadlách (turbulencie, prevážanie väzňov, vypuknutie nákazy a čo ja viem čo ešte), pridajte si k tomu zombíkov a dostanente neuveriteľne zábavné béčko, po skuknutí ktorého vám bude na ksichte hrať blažený úsmev ešte aspoň hodinu po jeho skončení. Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Odporúča šesť z piatich leteckých spoločností :)

• 1.1.2008  12:10

Film od hororových fandov hororovým fandom. Ostatní ruky preč.

• 29.12.2007  21:42

Nezaujímavý a obohratý príbeh o tom, ako profesionálný basketbalový tréner je vďaka svojim eskapádam nútený trénovať basketbalové mužstvo na základnej škole, ktoré naposledy vyhralo zápas, keď ešte väčšina jeho terajších členov nebola na svete. O tom, že ho dovedie až k víťazstvu, myslím netreba hovoriť. To, že ale vymení svoju profesionálnu kariéru za miesto školskeho poradcu, už bežné nie je a je to skutočne na pováženie. Inak Martin Lawrence riadne stučnel. Ak to takto pôjde ďalej, o nejakých 10 rokov, keď bude natáčať x-té pokračovanie Agenta v sukni (a že ho natočí, o tom nepochybujem), na zamaskovanie za "Velkú mámu" mu bude stačiť parochňa.

• 29.12.2007  16:24

Mentál Affleck túži po normálnych Vianociach a preto si najme rodinu, s ktorou sa rozhodne stráviť vianočné sviatky. Po dlhej dobe konečne normálný (no, normálny) vtipný vianočný film, pri ktorom si človek nemusí zakrývať oči, resp. utápať dobrý vkus v alkohole. Osobne nechápem nevraživosť väčšiny užívateľov čsfd voči Affleckovi (v poslednej dobe sa mu príliš nedarilo, tak prečo si do neho nekopnúť, že?). Ale ruku na srdce, popri všetkých tých Santa Clausoch a iných zvrhlostiach - kedy ste videli naposledy dobrý vianočný film? Nebyť záverečnej sentimentálnej polhodinky, neváhal by som ísť s hodnotením aj vyššie.

• 28.12.2007  21:42

Áno, takto to dopadne, keď niekto nevie, kedy prestať :) Tradičná americká komédia, dokladujúca dôležitosť rodiny a iné bláboly. Áno, je to rodinný film, tak zahoďme predsudky, prižmúrme aj tretie oko a oddajme sa chlastu, lebo inak sa tetno film fakt užiť nedá :)