Rafťáci (2006)

Rafťáci si zaslúžia svoje "plné" trojhviezdičkové hodnotenie, keď je človek v určitom rozpoložení :) Inak ide hodnotenie neľútostne nadol ...

Kořist (2007)

Televízny námet, video spracovanie...len sa čudujem, že tam nikto nedal nálepku "Based on true story".Takéto filmy nie sú mojou šálkou kávy a nálepka horor je silne zavádzajúca. Úprimné pohľady do očí v závere a Wellerov povel "Let´s go home! " ma donútili spätne premýšľať, či som to náhodu nepozeral nejaký rodinný film :)

Návnada 2: Svádění (2007) (TV film)

Nadržané mimozemšťanky opäť útočia... Pojítkom oboch dielov je Luke Callahan (Corey Sevier) - hlavný to preživší študák z predchádzajúceho dielu. Tentokrát sa však presunul na opačnú stranu barikády a je z neho profesor. To ale neznamená, že nie je poznačený minulosťou. Terapia nepomáha, posadnutosť alienmi pretrváva, bohužiaľ nikto mu neverí. Dej sa točí okolo štyroch študákov - spolubývajúcich, ktorí uzavrú súťaž "Kto skláti viac študentiek do konca smestra". Do toho sa samozrejme primiešajú dychtivé, po oplodnení túžiace mimozemšťanky, ešte stále riešace závažný problém - "Ako nezabiť ľudského partnera pri sexe". Suma smárum - o chlp zábavnejšie a veslešie ako predchádzajúci diel, veľmi pekné mimozemšťanky (teraz nemám na mysli ich ľudskú podobu, ale to čo je podstatné, to čo je vo vnútri :) a vcelku vtipný záver. Menšie roličky tu majú aj Tobin "Jigsaw" Bell a Dina Meyer.

Night of the Dead: Leben Tod (2006)

Bleee. Nedopatrením sa mi dostalo do rúk toto.Pot ma oblial, keď som zbadal logo spoločnosti Asylum. Ihneď som to vypol a trošku zagoogloval. Vysvitlo, že spoločnosť Asylum sa na výrobe filmu nepodielala, len si ho zobrala pod svoje distribučné krídla. Tak som sa rozhodol, dať mu šancu. Bohužiaľ. Film sa odhoráva v jednej útulnej nemocninci, kde značne maniakálny doktor so štýlovým menom (Schreklich) a nacistickými návykmi experimentuje so sérom, schopným oživiť mŕtvych. Potom tu máme ešte jeho synovca s tehotnou manželkou, ktorá nemá dovolené opustiť nemocnicu (na konci sa dozvieme prečo). Popisovať dej (alebo to, čo sa ako dej tvári) je zbytočné. Snáď len prezradím, že veci sa vymknú kontrole a nemocnica sa razom zaplní zombíkmi. Strašné herecké výkony, síce požehnané množstvo, ale v drvivej väčšine dosť blbých trikov, blbý dej - samé istoty filmov zo stáje Asylumu. Ešte dobrá správa pre masochistov - už sa natáča sequel.

Kill Bill 2 (2004)

Tarantinovi sa akýmsi zázrakom podarilo opäť predbehnúť moje očakávania. Aj keď dvojka je úplne iným filmom ako predchádzajúca časť, s hodnotením ísť dole nemôžem. Ubudlo akcie, ale zábavnosť stagnuje. Hoci westernom nefadním, Kill Bill 2 mi pripadá ako jedná veľká pocta Sergiovi Leonemu a sakra dobrá...

Kill Bill (2003)

Tarantinovi som nikdy nefandil, jeho predchádzajúce počiny som považoval skôr za (pod)priemerné, ale Kill Bill (skutočne stupídny názov a zápletke ani nehovorím-čo už také výnimočné môže vymislieť Tarantino spolu s Umou Thurman) ma absolútne dostal.

Hellsing (2001) (seriál)

Najviac mi vadí rozkolísaná kvalita jednotlivých dielov. Fakt by bolo lepšie, keby bol celý Hellsing zredukovaný do jedného celovečeráku. Pomalý rozbeh, séria v celku nezaujímaých a hlavnú dejovú líniu nikam neposúvajúcich epizód na atraktívnosti nepridáva. Napriek tomu som rád, že som vydržal celých 13 dielov, pretože zhruba od toho 9.dielu sa začínajú diať veci :) K Alucardovi nemám výhrady, konforntácia s Iškariotským inštitútom je famózna, Mr. Inkognito ujde... Možno premrštné hodnotenie, ale ja mám upírov rád. Pre mňa osobne najlepší diel č.10 - pohľad do histórie - prvé stretnuie Integry a Alucarda.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Súboj dvoch geniálnych mozgov... nádhera.Seriál si drží tempo a nepoľavil zatiaľ ani v jednej doteraz odvysielanej epizóde. Navyše od 20.časti sa zmenila úvodná a záverečná znelka/skladba, ktoré dokázali prekonať aj naozaj geniálne pôvodné skladby ... (Update: Bohužial si Death Note neudržal nastavenú laťku kvality a s pokračujúcimi dielmi to ide dolu vodou, ach jaj. Po 34 dieloch sa hrozim, kam to az vo zvysnych troch dieloch zajde. Ale vlastne mi to uz je jedno)