Sliz (1988)

Jeden z vrcholov hororovej zábavy neskorých 80. rokov. Plné hodnotenie si zaslúži nielen s ohľadom na nostalgiu, ale predovšetkým pre perfektne zvládnuté remeslo a zachytenie typickej a neopakovateľnej atmosféry vtedajšej doby, ktorá na nas dýcha z každého záberu :) A to sa podarilo len niekoľkým vyvoleným ...

Slunovrat (2008)

Ako to napísať jedným slovom? Ptákovina. Otrepaný hipisácky rádobyhoror.

Society (1989)

Bravo. Yuznu som už odpísal dávno, ale ako vidno, nejaké tie klenoty zo začiatku jeho kariéry sa ešte nájdu. Krásna 80. atmosféra (škoda, že filmy s podobným feelingom sa netočia aj dnes) a zároveň neuveriteľná úchylnosť. Pomerne decentný dej plný tajomna, kde "deus ex machina" alebo pointa je naznačovaná len zľahka a naplno sa prejaví až v poslednej cca dvadsať minútovke, ale rozhodne stojí za to.

Soudný den (2008)

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia.

Splatter Disco (2007)

Až na to, že to nie je horor, je to celkom fajn. Komédia Tromáckeho razenia, zbavená akýchkoľvek nechutností, spestrená muzikálovými vsuvkami a okorenená fetišistami všetkých možných druhov :) (najviac ma dostal chlapík zabalený v koberci, ktorý celú noc ležal v klube na zemi a nechával po sebe šliapať :)) Dej sa točí okolo jedného fetiš klubu, ktorý pravidelne usporadúva rôzne tématické noci a leží v žalúdku miestnych poriadkumilovných občanov, vrátane starostovej matky, ktorá má enormný záujem na ukončení jeho činnosti. Navyše pravidelní návštevníci začínajú za záhadných okolností miznúť...

Splice (2009)

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam.

Spolek nemilosrdných (2009)

Úvodný kanadský žartík s neočakávaným zakončením bol výborný, ale potom film skĺzol do koľají (pod)priemernej vyvražďovačky zakončenej síce slušne akčným finále, ale tá pointa bola na môj vkus naozaj dosť mimo.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Brutálne šialený film. No neviem, ale tvorcovia museli byť pri točení tohto filmu minimálne zhulení a čo ja viem čo ešte. Niečo tak bizarne šialeného a pritom geniálneho sa len tak nevidí. A to je prosím pekne rozprávka pre deti :) Medzi záchvatmi smiechu som len žasol a čakal, čo za koniny budú nasledovať ďalej. A ten maniakálny anglický dabing nemá chybu. Menšie než plné hodnotenie si tento film/animák nezaslúži. Veď posúďte - v ktorej kreslenej rozprávke (samozrejme určenej v prvom rade deťom) zanznejú pecky od klasikov ako napríklad MOTORHEAD alebo TWISTED SISTER?

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Otázka: Čo si myslieť o filme, kde dve tretiny hlavného hereckého ansámblu tvorí Jamie Foxx a Jessica Biel ? Odpoveď : Len to najhoršie, pokiaľ dotyční v prvých minútach filmu nezomrú strašnou a veľmi bolestivou smrťou. Bohužial, nestalo sa tak a kvalita filmu je tým pádom jasaná. Osobne si nemyslím, že by Stealth dejovo zaostával za predchádzajúcimi Cohenovými filmami. Jedná sa o rovnaký paskvil, ale tentokrát ešte horšie natočený, smiešnejší a nudnejší.

Stíny z lesa (2005)

Nehorázna vykrádačka filmu 28 Days Later, líznutá Snyderovým Úsvitom mŕtvych. Až sa normálne čudujem, že to distribútor nenazval 28 dní poté 2 aleo 29 dní poté :) Kvalitatívne je to na úrovni spomínaného filmu, takže nič moc. Jedná sa zrejme o veľmi lacné dielko, pretože ani napriek televíznemu hereckému obsadeniu tvorcom nezostalo dosť peňazí na slušné triky. Ich absenciu sa režisér aspoň snaží zamaskovať epileptickou réžiou, ktorá nastupuje vždy počas útoku zomíbkov. A že je tých útokov požehnane ... a človeka potom iba zbytočne bolí hlava :)