Znamení ve zdi (2002)

Solídny film, bohužial trpí syndrómom väčšiny francúzskych filmov, t.j. výborný rozbeh, ale potom to už ide dole vodou a končí v kalných vodách šedivého priemeru. Príbeh akoby vystrihnutý z niektorej Barkrovej Knihy krvi, kvalitatívne sa pohybuje na úrovni tých slabších počinov a skôr ma bližšie k filmom ako Saint Sinner či Nightbreed, než k Hellraiserovi.

Z nuly hrdinou (2002)

Super teenagerská komédia. Epizódne roličky Gena Simmonsa, Tommy Lee či Henryho Rollinsa vyložene potešia :)

Zombie přichází (2005) odpad!

Neskutočná blbosť. Čo by sme ale mohli očakávať od spoločnosti Asylum, ktorá tento a mnoho ďalších skvostov s hrdosťou zastrešuje, že? Dynamické titulky s prevarenými trikmi síce dávajú tušiť aspoň trošku zábavy, ale chyba lávky. Má cenu vyjadrovať sa k deju? NIE. Jeho tuposť, nelogickosť konania jednotlivých postáv či dementné scénaristické výstrelky a odbočky sú donebavolajúce. Strach a hrôza ma zachvátila, keď som sa pozrel na hodinky a zistil že film bude trvať ešte 40 minút (a to jeho celková stopáž je len okolo 78 min.) V prvej polovici si užijeme pľuvania krvi, no a v tej druhej aj trochu tej rezničiny, ale neskutočne odfláknuté masky a triky (a to nezmieňujem ´"vynaliezavú" réžiu) to celé posielajú dva metre pod zem - teda tam, kde mal skončiť aj tento film.

Zombi Holocaust (1980)

Vrelo súhlasím so všetkými. Kríženec Zombi 2 a Cannibal Holocaust, odfláknuté masky, uspávací dej, strašní herci...ale aj zábava.Najviac ma pobavila scéna, kde ten domorodec vyskočí z okna. Že následne vidíme padať figurínu, je jasné každému. Ale keď sa tejto figuríne pri dopade na zem odtrhla ruka a odletela, tak to ma skutočne dostalo :) Čistý TRASH.

Zóna soumraku (1983)

Všetky poviedky sú ťažko predvídateľné a pocit deja vu sa vyskytoval až príliš často. Na druhej strane má film už pomaly štvrť storočia, tak je logické, že sa stal obeťou vykrádania.Inak Landisove a Spielbergove záseky stoja za veľké hovno. Pokazený dojem tak zachraňujú ku koncu len Dante a Miller.

Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006)

Zasmial som sa presne raz a to keď sa Zoom (obdoba Flasha alebo Quicksilvera) pri svojom behu podkol. Inak je to číro číre zúfalstvo - že sa dá natočiť kvalitná superhrdinská rodinná komédia, to nám už bolo potvrdené viac krát. Tak nevidím dôvod prečo obhajovať tento kus.

Zpátky ve hře (2005)

Nezaujímavý a obohratý príbeh o tom, ako profesionálný basketbalový tréner je vďaka svojim eskapádam nútený trénovať basketbalové mužstvo na základnej škole, ktoré naposledy vyhralo zápas, keď ešte väčšina jeho terajších členov nebola na svete. O tom, že ho dovedie až k víťazstvu, myslím netreba hovoriť. To, že ale vymení svoju profesionálnu kariéru za miesto školskeho poradcu, už bežné nie je a je to skutočne na pováženie. Inak Martin Lawrence riadne stučnel. Ak to takto pôjde ďalej, o nejakých 10 rokov, keď bude natáčať x-té pokračovanie Agenta v sukni (a že ho natočí, o tom nepochybujem), na zamaskovanie za "Velkú mámu" mu bude stačiť parochňa.

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Rádoby MTV horor tváriaci sa hrozne cool a drsne (k tomu nám hrá ultra "drsná" muzika Eagles of Death Metal a spol), ktorý ale o dvadsať rokov staršej jednotke nesiaha ani po pás (a to ani Schumacherovi Lost Boys neboli nejaké veľdielo). Nezáživný a nudný príbeh o dvoch súrodencoch-sirotách, z ktorých sa jeden zmení na upíra a druhý sa ho snaží zachrániť (to znie povedome:) ), zbavený akéhokoľvek vtipu či nadhľadu. O absencií poriadneho záveru a normálneho záporáka (zaspatý grunge upír) ani nehovorím. Inak to, že sledujeme horor si uvedomíme len na začiatku (veľmi milé cameo Toma Saviniho) a počas romantického posedenia na pláži niekde ku konci filmu. Jediným svetlým okamihom je účasť Coreyho Feldmana. Vždy keď sa na scéne obajaví jeho "som Edgar, nie Eddie" Frog, krivka zábavy ide ihneď nahor. Bohužiaľ sa vo filme objavuje veľmi sporadicky. Najzábavnejšou (na druhej strane ale aj veľmi trápnou, keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu) scénou tak zostáva krátky šot prerušujúci záverečné titulky, kde sa stretne Edgar (Feldman) so Samom (Haim).

Ztracení chlapci: Žízeň (2010)

Po nevydarenej dvojke a veľmi podivných plagátoch som sa dosť obával, ale nebolo čoho. Edward Frog je späť a v plnej zbroji :) Škoda len toho Sama. Veľmi dôstojné pokračovanie.

Ženy od hluboké řeky (1981)

Light verzia Deodatovho Holocaustu, kde Lenzi zrejme včerpal celý rozpočet na letenky do Amazonského pralesa a preto si to väčšinu filmu odnesú len zvieratá :)