Žraločí invaze (2012)

Supermarkety v Austrálií to majú ťažké. Najskôr ich prepadnú maskovaní lupiči, potom ich zasiahne tsunami a aby toho nebolo málo, na nákupy sa vydajú aj žraloky. Akokoľvek zábavne to môže znieť, opak je pravdou. Skrátka jeden facepalm za druhým. Neskutočne tupý film. Ruky preč!

2001 maniaků (2005)

Brutálny čiernohumorný masaker, ktorý nenecháva ani na chvíľu vydýchnuť. Eli Roth môže len ticho závidieť. Keby jeho filmy mali čo i len štipku invencie a zábavnosti maniakov... Každopádne na obzore sa nám rysuje ďalší talent. Na Tima Sullivana a jeho Driftwood si budem musieť posvietiť.

23:59 Krvavé minuty před půlnocí (2005)

Sympatické je, že Winans predvádza svoje finesy už od prvých minút filmu. Už menej sympatický je ale vcelku nudný dej snímku o spiknutí, sledovaný očami kameramana jednej televíznej stanice a naviac obohatený o dosť neohrabanú tematiku cestovania časom.

30 Days of Night: Blood Trails (2007) (seriál)

Pôvdný sedemdielny seriál (každý diel má niečo vyše troch minút), ktorý bežal na internete vrámci reklamnej kampane k filmu 30 days of night. A prekvapivo celkom dobrý ;)

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Na jednotku sa to samozrejme nechytá ani náhodou (to ostatne od filmu určeného priamo na DVD nikto ani nečakal). Dobrou správou je, že skuknúc sračkoidné trailery som čakal sračku oveľa väčšiu :) Predlohy sa film drží len zľahka, t.j. premisa zostala zachovaná (hon na kráľovnú upírov Lilith) ale všetko sa deje úplne inak. Zostali nám tu staré známe postavy a pár nových pribudlo. Čo je ale na veľkú škodu veci, pretože vďaka nim sa nám (dajme tomu) atmosferický horor pretransformoval na nudnú akčnú strieľačku. A tu by som rád zdôraznil slovo NUDNÝ, pretože s výnimkou pár nie príliš zručne natočených akčných scén sa vo filme naozaj nič nedeje a zúčastnení nemajú dostatočný herecký kredit na to, aby dokázali utiahnuť aj kecacie scény. Ale aspoň koniec zostal rovnaký :) Keď si ale uvedomíme, že všetko predchádzajúce dianie predlohy si tvorcovia nahradili svojou vlastnou verziou, je maximálne neopodstatnený a každý normálny človek si musí v duchu povedať (resp. skríknuť na celú miestnosť): "WTF?!"

3:15 zemřeš (2005)

Z Amityvillsekej série som tuším videl len štovrku (alebo koľký diel to bol), kde vraždila tá lampa :) No, remake pôvodného Amityvillu je celkom svižná 80-minútovka s poctivou porciou gore efektov (chvala bohu za ne, lebo bez nich by ten film bol ešte viac neznesiteľnejším), čo je na ducharinu celkom nezvyklé. Na druhej strane je patrná snaha filmárov skombinovať atmosferický horror s filmom, kde sem tam špliecha krv. Ľudí predsa treba nalákať a kasičky naplniť, že? Škoda len že s výnimkou úvodneho masakru sa vo filme žiadna morda nevyskytuje (ak nerátam romantické predsavy Ryana Reynoldsa), no napriek tomu tam filmári napchali krvi dosť.

8 MM (1999)

To utrpenie, ktoré zažíva Nicholas Cage pri pozeraní snuffíku, je geniálne a vždy ma rozosmeje - vrchol charakterového herectva :)