Machete (2010)

Trejovi role nasraného Mexikánce sluší jako Travoltovi mastné vlasy. Prostě paráda. Hromady končetin, střev, exploze... věcí, kterých nemá Rodriguez nikdy dost. Obsazení dalšími filmovými hvězdami padlo na úrodnou půdu, ať už se vytáhli humorem nebo sexy tělem. 85% bez debat a příjemně prožitých 105min + očekávání pokračování...

Resident Evil: Afterlife (2010)

Musím uznat, že některé 3D pasáže byly efektní, ale celkově mám pocit, jakoby byl Anderson dítě zavřené na noc v cukrárně. Tolik možností a neví co dřív. Celý film pak na úkor děje působí jako holá demonstrace 3D technologie. Zpočátku postupně gradující děj ve finiši ztrácí soudržnost a zbytečně rychle a nečekaně končí. 40%

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Pouze další z mnoha zbytečností na obrazovkách TV. Hromada životem zklamaných jedinců se zoufale snaží popárovat a doplnit prázdné místo v rodině. Občas je chování účinkujících tak komické, že si zaslouží jednu hvězdu, jinak odpad.

Vyjednavač (1998)

Kvalitní a napínavý thriller, výborní herci. Dost k tomu, aby si člověk tento dvouhodinový snímek opravdu užil. Jackson a Spacey patří k mým oblíbeným a jako policejní vyjednavači potvrdili, že si mou přízeň zaslouží. 85%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Hromady létajících střev a končetin, potoky krve a zestárlý John Rambo, ktérý trhá nepřátele holýma rukama. Skutečně brutální řežba od začátku až do konce.

Ip Man 2 (2010)

Pro mě o něco méně zdařilé než 1. díl, ale pořád opravdu kvalitní. Snímek nenuceně navazuje a klade spíše důraz na čínskou kulturu a bojová umění obecně. Každopádně opět jsem žasnul nad Wing Chun s otevřenou pusou. 85%

Legie (2010)

Možný potenciál v nápadu tu byl, bohužel zůstal nevyužit. Nesmysl vedle nesmyslu, spousta nezodpovězených otázek a jako třešnička na dortu - světlicový pinball uvnitř auta a nakonec Gabrielův "headshot". Ztráta času.

Černá smrt (2010)

Christopheru Smithovi se podařilo věrně vystihnout depresivní atmosféru středověku. Mor, mlha, močály a lesy... kamera bez stativu... to vše zdrsňuje vcelku svižný děj. Prostě příjemně strávených 102 minut.

Ip Man (2008)

Jeden z nejlepších bojových filmů, co jsem kdy viděl. Opravdu jsem si užíval každý okamžik akčních scén. Škoda... mohlo jich být jen o něco více, jinak 90% bez debat.