Červený trpaslík (1988) (seriál)

Výtejte ve světě zázraků, dobrodružství a...zázraků. Humor, který nezevšední, rize originální zápletka a navrch ta největší porce seriálové zábavy. Hlášky z trpaslíka v mém životě doslova zlidověli a kdybych měl ohodnotit to nejvtipnější co nám televize nabízí obsadil by tento sitcom tu nejvyšší příčku, takže výš jen výš, až na vrchol ziguratu.

Záhada Blair Witch (1999)

Jestli má být hlavním ůčelem hororu pořádně vyděsit a přišpednlit k pohovce diváka, pak bych Blair Witch označil jako zatím jediný skutečný horor. Žádné filmové triky ani od hlavy k patě namaskované monstra, pouze les partička studentů a stále puštěná kamera. Kdo však viděl ví, že výsledek člověka polije hrůzou. Navíc tento horor názorně předvedl, že ani v oboru kinematografie není "kvalita za nízkou cenu" pouze naivní a neproveditelné slovní spojení.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jaká je podle vás ta vůbec nejlepší filmová scéna všech dob? Já bych zvolil úvodní scénu tohoto snímku a to "vylodění" kapitána Jacka Sparrowa v Port Royal na jeho potápějící se kocábce. Záběr kamery, osvětlení, Deppův výraz i celkvá atmosféra tohoto záběru si mě získala natolik, že už jenom kvůli ní bych dal filmu 100%. Ovšem to je jen úvod na který navazují další dvě hodiny úžasně zábavné podívané. Výborné herecké výkony velká kupa dobrodružství, akce i humoru mě natolik okouzlili, že snad Pirátům z Karibiku ani nemůžu vyčítat poněkud chudší příběh. Prokletí Černé Perly je skutečným klenotem mezi akčními komediemi.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tento díl se asi nejvíc liší od své knižní předlohy a nemůžu říct, že to jsou vždy změny k lepšímu, avšak výsledný efekt je opět dokonalý a přestože zde dostal můj miláček Saruman pěkně na frak, tak nemůžu hondotit jinak než 100% už kvůli pro mě vůbec nejlepším momentům z celé trilogie jako je Samův závěrečný proslov, atmosféra bitvy u Helmova žlebu, nebo dojemě zoufalý rozhovorTheodena s Gramlingem. Mimochodem Glum si dle mého názoru za tento díl zasloužil oskara :-)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Do třetice všeho dobrého Pán Prstenů opět nezklamal. Člověk by nevěřil, že čtyři hodiny mohou utéct tak rychle, ale když ono se je pořád na co koukat. Scéna s majáky se vryje do paměti snad každému, ale mě se tam vryli úplně celé tři díly. Abych jen neopěvoval něco již tolikrát vychvalovaného, tak musím říct, že když už chtěl P.Jackson věnovat hodinu času samotnému závěru, tak bych uvítal spíš moje oblíbené původní knižní Čištění Kraje než tento pro někoho možná až přílis zdlouhavý happy end. Ovšem pět hvězd je tu opět na snadě a rošířené vydaní by si zasloužilo eště jednu navíc.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jeden film, aby vládl všem. ANO toto je Jeden film. Pán Prstenů pro mě vždy bude filmovým měřítkem dokonalosti, ke kterému se ostatní mohou už jen přiblížit. Fantasy svět propracovaný do těch největších detailů, výborné herecké obsazení, kvalitní scenář a především ten nejepičtější děj z hlavy J.R.R.Tolkiena...No můžeme snad chtít víc???Poprvé jsem na něj zavítal do kina jen kvůli tomu, že na to šli všichni, ale tato návštěva kina mi doslova změnila život. Už první dávka ve mě vyvolala velkou závislost a věděl jsem, že musim mít víc. Během pár měsícu sem přečetl všech 6 knížek z dějin středozemě(a ne jednou), koupil si rošířené vydání a nemohl se dočkat na pokračování...

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

I když terminátor už v prvním díle naznačoval: "Já se vrátím", jen těžko se dá uvěřit tomu, že po užasné jedničce příjde snad ještě o třídu lepší pokračování, které se podle mě stalo velkým mezníkem pro všechny fandy akčních filmů. Výborné efekty, přesně pasující muzika, navrch strhující děj, který vás takřka přiková u televize a pro mě už i dokonce skutečně emocionální záležitost (někdo, když byl malý chtěl být popelářem, jiný ovocem do jogobely, já dával přednost stroji na zabíjení :-) ). Zajímalo by mě, kdyby Cameron dostal na starost i trojku, jestli by mohla být o další třídu lepší a zda by to bylo vůbec možné...

Forrest Gump (1994)

Forest Gump je skutečně nejvíc nejlepší film ze své kategorie. V prosté a za srdce beroucí upřímnosti je bezkonkurenční a v kvalitě mu dokáže konkurovat jen hrstka filmů. A aby ne, když zde ze sebe dostali to nejlepší Robert Zemeckis i Tom Hanks. Najdeme zde citlivě zkloubený vtip a nadlehčenost s tvrdou a hořkou realitou celého děje a celkový výsledek dostane snad každého. No abych to shrnul, tak o Forestu Gampovi vám můžu říct jen jedno...---...a to je asi tak všechno co bych vám řek o Forestu Gampovi ^^.

Mladý Herkules (1998) odpad!

Od zpracování Herkulese jsem po předchozích zkušenostech nečekal kvalitu příběhovou ani hereckou, ale po shlédnutí filmu jsem zjistil, že i tak jsem očekával příliš. Přesně nevím jestli to má být T.J.Scottova pomsta všem fanouškům kvalitního filmu nebo zda to opravdu myslel vážně, ale toto je odpad v tom pravém slova smyslu. Možná bych mohl dát hvězdu za to, že mě film místy dokázal rozesmát, ale vzhledem tomu, že to předpokládám neměl bý účel, tak nemohu hodnotit jinak...

Avatar (2009)

James Cameron opět nezklamal a předvedl mi filmovou podívanou, kterou jsem nezažil snad od trilogie LotRa. Avatar jsem hltal s otevřenou pusou a husinou po celém těle od první do poslední minuty. Tajemstvím úspěchu je emocionálně naplněný děj zkloubený s téměř dokonalými vizuálními efekty. Na závěr jsem si mohl jen postezknout, že jsem se z milované Pandory probudil opět v temném sálu kina. Jediné co bych možna mohl vytknout je český dabing, který nedosahuje kvality původního znění. A klidně mě kvůli tomu kamenujte, ale já jsem byl nadšenej i z toho "neoriginálního" příběhu. Výsledek: nečekejte že ve vás zůstane nějaká hluboká myšlenka, ale co se filmového zážitku týče po všech stránkách DOKONALÉ!!!