Sherlock (2010) (seriál)

Tohle opravdu nemá chybu. Po třetí sérii jsem ještě víc napnutá na další, než po té druhé. Miluju, jak v tomhle seriálu všechno se vším souvisí a nakonec do všechno krásně zapadne dohromady. Někomu se nelíbila svatební epizoda a zrovna ta se mi líbila nejvíc, i když byla na můj vkus už příliš ukecaná. Cumberbatch a Freeman jsou vynikající.

Tenčidžin (2009) (seriál)

Pro mě jeden z nejlepších taiga seriálů. Děj se točí především kolem Uesugi Kagekatsua a jeho věrného vazala Naoe Kanetsugua. Poměrně pěkně je tu rozebrána slavná bitva u Sekigahary a také je zde poměrně novým způsobem prezentována postava Ishidy Mitsunariho, který byl vždy spíš považován za srábka, který utekl z bitvy. Realita ale pravděpodobně byla poněkud jiná. V roli Ishidy exceluje Oguri Shun a dovoluji si říct, že v dílech, ve kterých se objevil, na sebe poměrně výrazně strhl pozornost. Mojí tedy určitě.

Sseurideizeu (2014) (seriál)

Tleskám. Přesně podle mýho gusta - samá politika a v každým díle i pořádnej kus akce. Navíc uječený songy omezený na minimum. Původně jsem si myslela, že název odpovídá počtu dní potřebných ke shlédnutí, ale stihla jsem to za den a půl. Nedalo se přestat. Jasně, občas tam byly docela solidní lapsy (padouši co nosí uniformy a používají auto s logem svýho sponzora, podepsaná elektromagnetická bomba, telefononování si politků s padouchy osobními mobily, bitka o zničení tištěný verze dokumentu a ignorování toho, že v kompu je originál v zaheslovaným wordu (sic!) atd.), ale to mi nedokázalo zkazit zážitek z vynikajícího příběhu plnýho politikaření, podrazů, konspirací a hlavně AKCE. Prvních pět dílů je jedna velká akční jízda, u který jsem musela funět blahem. Yoo-chun opět předvedl, že je velmi solidní herec, velmi pěkně mu přihrávala Park Ha-Sun jako policistka Yoon. Ostatní taky dobře vybraní, s výjimkou So E-Hyun, která nehraje, nýbrž pouze debilně čumí. Seriál byl pro mě zatím asi největší zážitek letošního roku. Jen tak dál!!!!! Ještě dodatek - až si budete chtít trošku oddechnout od napětí, zkuste si představit našeho prezidenta v podobný situaci (hlavně v posledních dvou dílech).

Lukostřelci (2011)

Když ten borec kouknul nahoru na nebe, tak jsem na mou duši věřila, že sestřelí slunce.. Výborná historická akční podívaná, která mi hodně připomínala moje oblíbený Apocalypto. Naháněčka byla naprosto luxusní záležitost, padouši byli dostatečně cool.. nemám absolutně žádné výhrady (možná až na digitálního tygra). Uživateli Verbal přeju jeden z korejských šípů hluboko v jeho nadřazený árijský prdeli.

Život se smrtí (2014) (seriál)

Nebudu hodnotit kvalitu pořadu po filmový stránce. Maximálním počtem hodnotím vybraný téma. Co jsme to za pokrytce, že se pořád snažíme tvářit, že těžká nemoc a smrt je něco, co se nás netýká? Přitom oboje se v našem okolí objevuje dnes a denně. Jestli někdo napíše do komentáře, že se dokument nehodí k nedělnímu obědu, je to jasnej důkaz toho, že v naší společnosti je něco špatně. Dokumenty o miminech a rození jsou v pohodě, ale smrt je nechutná? Děkuju moc autorce za vybraný téma a děkuju taky všem, kteří ve filmu účinkujou.

Manacu no hóteišiki (2013)

No tohle, Yukawa sensei má za parťáka... dítě??? To je panečku pořádnej pokrok.. :-))) Tuhle dvouhodinovou epizodu Galilea jsem si užila na 100%. Má to docela zajímavou krimi zápletku, krásný záběry na oceán, výbornou hudbu a hlavně perfektní letní japonskou atmosféru jak má být, s cikádama přes který není pomalu slyšet dialogy. Přiznám se, že v jednu chvíli jsem se nechala i dojmout k slzám, když "táta" vypovídal a "dcera" ho poslouchala z vedlejší místnosti. Trochu mi chybělo víc fyziky a matiky, jak bývá v Galileu zvykem, ale nevadí. Fajn zážitek.

Kicucuki to ame (2011)

Odteď si asi i při sledování největších příšerností budu pokládat otázku, co se asi odehrávalo při jejich natáčení.. :-) Neskutečně roztomilý film s velmi pomalým tempem a s mnoha hodně vtipnými momenty. Oguri Shun opět nezklamal.

Jakalyi onda (2012)

Někdo tady v komentářích píše, že se nesmál.. Tak to nějak nechápu.. Já se smála jak magor od začátku až do konce.

Věra 68 (2012)

Parádní dokument o neskutečný osobnosti. Přiznávám, že jsem půlku filmu dojatě proslzela.

Soumrak dne (1993)

Zvláštní film. Vlastně hodně o ničem, ale přitom jsem na to přes dvě hodiny vydržela koukat bez nejmenšího pocitu nudy. Anthony Hopkins je vynikající!!!! To je prostě majordomus, jak má být. Časový zasazení filmu ho dělá ještě zajímavějším. Fakt tleskám a to dokonce i Hugh Grantovi, který se mi taky moc líbil. Nechápu, proč tak dobrej herec hrává v těch romantických srágorách. Mimochodem, nejdřív mě velmi překvapil fakt, že autorem předlohy je Japonec. Ale ono se vlastně není čemu divit. Naprosto chápu, že musel být totálně fascinován oddaností a věrností anglických sluhů. Japonec asi musel dost koukat, že s podobnou oddaností se lze setkat taky mimo Japonsko.